Szpital

ratownicy medyczni
16.05.2024 08:20 Nowe informacje o stanie zdrowia premiera Słowacji. Syn zamachowca zabrał głos

Są nowe informacje na temat stanu zdrowia premiera Słowacji. Robert Fico został trzykrotnie postrzelony podczas środowego posiedzenia rządu w Handlovej. Media podają, że po wielogodzinnej operacji polityka wprowadzono w stan śpiączki farmakologicznej. Podczas gdy trwa walka o jego życie, na jaw wychodzą kolejne fakty na temat podejrzanego o zamach 71-latka.

pielęgniarki Iwona Karolewska
15.05.2024 10:58 Pielęgniarka pokazała prezent od posłanki. W sieci wybuchła burza

Posłanka Koalicji Obywatelskiej postanowiła uczcić przypadający w Polsce na 12 maja Dzień Pielęgniarki i sprawiła przedstawicielkom tego zawodu pewien upominek. W torebkę z logo Sejmu zapakowała jabłka, licząc na to, że obdarowane ucieszą się z prezentu. Jej gest został skrytykowany w mediach społecznościowych, gdzie pojawiły się komentarze, iż owoce były nieświeże. Polityczka zapewnia tymczasem, że “były czyste, twarde i soczyste”.

Zbigniew Ziobro
10.05.2024 12:20 Zbigniew Ziobro przeszedł groźną operację. "90 proc. śmiertelności"

Stan zdrowia Zbigniewa Ziobry się nie polepsza? Głos z najbliższego otoczenia byłego ministra sprawiedliwości sugerują, że polityk Suwerennej Polski został zmuszony do poddania się kolejnemu zabiegowi. Powodem były kompilacje.

Lech Wałęsa
09.05.2024 16:41 Lech Wałęsa zaplanował swój pogrzeb. Ujawnił, jak będzie wyglądał

Lech Wałęsa w książce "Wałęsa '80" zdecydował się na osobiste wyznanie. 80-letni polityk ujawnił, że zaplanował już własny pogrzeb. Jak będzie przebiegała ceremonia?

Michał Janczura
08.05.2024 08:49 Wstrząsające kulisy medycznego podziemia. "Widać było każdą kość"

- Znam człowieka, który przez tę kurację schudł do 39 kilogramów. Już był w stanie praktycznie agonalnym. Karmiono go dożylnie i praktycznie wszystko trzeba było z niego wypłukiwać, bo żołądek nie pracował. Nagle dostałem zdjęcie człowieka, gdzie widać każdą kość. To są niewyobrażalne historie. Wyniszczanie organizmu w sposób niekontrolowalny - mówi o kulisach medycznego podziemia Michał Janczura, dziennikarz Tok FM. 

Lech Wałęsa
13.04.2024 15:42 Lech Wałęsa trafił do szpitala. W sieci ukazał się niepokojący wpis

Lech Wałęsa zamieścił w sieci zdjęcie, które wywołało wielkie poruszenie. Widać na nim, że były prezydent ponownie znajduje się w szpitalu, gdzie monitorowany jest stan jego serca. Pytany o szczegóły syn noblisty, nie udziela na razie szczegółowych informacji, ale fani 80-latka są wysoce zmartwieni. Jeszcze kilka dni temu nic nie zwiastowało dodatkowych problemów.

książę William, Kate Middleton
20.03.2024 14:13 Dokumentacja medyczna księżnej Kate została wykradziona? Trwa śledztwo

Dokumentacja medyczna księżnej Kate została wykradziona? Szpital, gdzie leczona była przyszła królowa Wielkiej Brytanii, wszczął specjalne śledztwo. Doniesienia o nieprawidłowościach przekazał Daily Mail.

joe biden
28.02.2024 21:56 Joe Biden w szpitalu. Ważny komunikat Białego Domu

Biały Dom przekazał informację na temat rutynowych badań, które ma przejść Joe Biden. Prezydent Stanów Zjednoczonych jest już w szpitalu wojskowym im. Waltera Reeda. Wyniki mają zostać udostępnione opinii publicznej jeszcze tego samego dnia. Większość Amerykanów uważa, że Biden jest zbyt stary, aby pełnić kolejną kadencję. 

papież Franciszek
28.02.2024 13:49 Papież Franciszek trafił do szpitala. Wierni są zaniepokojeni

Kolejne niepokojące doniesienia z Watykanu. Papież Franciszek znów walczy z chorobą. W środę (28 lutego) jego stan pogorszył się na tyle, że Biskup Rzymu musiał trafić do szpitala w stolicy Włoch. Wcześniej ujawnił na spotkaniu z wiernymi, że nie czuje się dobrze i zaniechał odczytania katechezy.

Mariusz Kamiński karetka
23.01.2024 08:53 Mariusz Kamiński trafił na SOR. Dziennikarze dotarli do szczegółów interwencji

Są nowe informacje ws. Mariusza Kamińskiego. W poniedziałek (22 stycznia) media obiegła informacja o przewiezieniu byłego posła PiS na Szpitalny Oddział Ratunkowy w cywilnej placówce. Wiadomość ta wzbudziła wielkie poruszenie i narastające obawy o stan zdrowia prowadzącego protest głodowy osadzonego. Wirtualna Polska dotarła do szczegółów interwencji.

Mariusz Kamiński
22.01.2024 21:25 Media: Mariusz Kamiński został przewieziony na SOR

Jak informuje "Gazeta Wyborcza", Mariusz Kamiński miał zostać w poniedziałek 22 stycznia przewieziony z więziennego szpitala do Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego w Radomiu na SOR. 

akt zgonu
20.01.2024 12:25 Akt zgonu na nowych zasadach z absurdalnym pytaniem. Lekarze alarmują i chcą zmian

Zasady wystawiania aktu zgonu uległy zmianie. Od 1 stycznia 2024 r. lekarze muszą zadać pytanie, które w obliczu śmierci bliskiej osoby wydaje się absurdalne. Padają nie tylko pytania o zasadność potrzeby udzielania lekarzowi tych informacji. Sami medycy wskazują na utrudnienia oraz dramatyczny wzrost biurokracji w momencie śmierci pacjenta.

Stanisław Dziwisz
23.12.2023 21:08 Kard. Stanisław Dziwisz w szpitalu. Archidiecezja Krakowska "prosi o modlitwę"

Niepokojące informacje na temat ks. kard. Stanisława Dziwisza. Najbliższy współpracownik papieża Jana Pawła II, a obecnie arcybiskup senior, trafił do szpitala. Archidiecezja Krakowska prosi wszystkich wiernych o modlitwę w jego intencji. Znane są przyczyny hospitalizacji.

Agnieszka Dziemianowicz-Bąk
08.09.2023 19:51 Posłanka Lewicy miała poważny wypadek. Musiała zmienić plany dotyczące wyborów

Posłanka Lewicy Agnieszka Dziemianowicz-Bąk przekazała smutną wiadomość. Miała wypadek i jeszcze jakiś czas będzie dochodzić do zdrowia. Zapewniła, że nie wycofuje się ze startu w wyborach, ale wprowadzi zmiany w swojej kampanii. 

Sala szpitalna
08.07.2023 18:10 Żywienie w polskich szpitalach. W tej placówce pacjenci mogą liczyć na szwedzki stół

Każdy, kto chociaż raz trafił do szpitala, dobrze wie, że jakość podawanych tam posiłków pozostawia wiele do życzenia. Skwaśniały i twardy chleb, śladowe ilości wyrobów masłopodobnych, trudne do zidentyfikowania szarobure zupy i dieta dostosowana do pacjenta tylko "na papierze" uchodzą za normę, z którą od lat nie może poradzić sobie żaden minister zdrowia. Czy te skandaliczne zwyczaje powoli odchodzą w zapomnienie? O tym, że głodówka nie czeka pacjentów wszędzie, opowiedział jeden z naszych czytelników. Podczas hospitalizacji spotkało go spore zaskoczenie, które niewątpliwie jest ewenementem na skalę krajową.

Elżbieta Witek
19.05.2023 15:11 Sprawa męża Elżbiety Witek. Prokuratura podjęła kontrowersyjną decyzję

Córka zmarłej kobiety, która oskarża szpital o zablokowanie jednego z miejsc na oddziale intensywnej terapii dla męża Elżbiety Witek, nie zgadza się z decyzją śledczych. Do sądu w Legnicy zostało złożone zażalenie dotyczące nieuznania kobiety za pokrzywdzoną.

Elżbieta Witek udzieliła emocjonalnego wywiadu, chodzi o jej męża leżącego na OIOM-ie w Legnicy
08.04.2023 15:16 Rozpaczliwy komentarz Elżbiety Witek po aferze ws. jej męża. "Oddałabym wszystko, żeby go stamtąd zabrać"

Elżbieta Witek komentuje skandal związany z rzekomym zajmowaniem przez jej męża miejsca na szpitalnym OIOM-ie w Legnicy. Marszałek Sejmu zdecydowała się na osobiste wyznania i emocjonalne słowa. Tej twarzy posłanki PiS Polacy nie znali. - Oddałabym wszystko, żeby go stamtąd zabrać - powiedziała w rozmowie z Super Expressem.