Wiadomosci.Goniec.pl > Polityka > Media: Mariusz Kamiński został przewieziony na SOR
Bartłomiej  Binaś
Bartłomiej Binaś 22.01.2024 21:25

Media: Mariusz Kamiński został przewieziony na SOR

Mariusz Kamiński
Pawel Wodzynski/East News

Jak informuje "Gazeta Wyborcza", Mariusz Kamiński miał zostać w poniedziałek 22 stycznia przewieziony z więziennego szpitala do Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego w Radomiu na SOR. 

Nieoficjalnie: Mariusz Kamiński miał trafić na SOR

Mariusz Kamiński zaraz po zatrzymaniu przez policję i osadzeniu w areszcie na warszawskim Grochowie rozpoczął protest głodowy. Polityk PiS kontynuuje go od 10 stycznia, od czasu przewiezienia go do Aresztu Śledczego w Radomiu.

Jak twierdzi "Wyborcza", to właśnie w związku z pogorszeniem się stanu zdrowia polityka wynikającym z trwającego protestu głodowego Kamiński miał zostać w poniedziałek 22 stycznia przewieziony do Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego.

Niepokojące informacje o Mariuszu Kamińskim, są nowe szczegóły. "Jego stan fizyczny jest coraz gorszy"

Mariusz Kamiński choruje na cukrzycę

Jak ustaliła "Wyborcza", powodem hospitalizacji Kamińskiego miał być był niski poziom cukru we krwi, oraz niskie tętno, wynikające z głodówki. Pojawiły się niepotwierdzone informacje, że konieczna była reanimacja, jednak gazeta dementuje te doniesienia. Stan byłego ministra spraw wewnętrznych i administracji ma być stabilny. Nie wiadomo, czy Kamiński pozostanie w szpitalu w Radomiu, czy wróci do Aresztu Śledczego.

Przypomnijmy, że syn Mariusza Kamińskiego ujawnił niedawno, że jego ojciec zmaga się z cukrzycą.

- Mój ojciec prowadzi w tej chwili wykańczający protest głodowy. Na razie ten stan nie jest jeszcze najgorszy, chociaż ma on m.in. cukrzycę - mówił Kacper Kamiński na antenie telewizji wPolsce.pl. - Obawiamy się jako rodzina. Jest to dla nas traumatyczne przeżycie - dodawał.

ZOBACZ: Burza po deklaracji Andrzeja Dudy ws. Kamińskiego i Wąsika. Padły mocne słowa

Andrzej Duda zapowiada ponowne ułaskawienie Mariusza Kamińskiego?

Mariusz Kamiński aktualnie przebywa w zakładzie karnym w Radomiu, a Maciej Wąsik w Przytułach Starych niedaleko Ostrołęki. Politycy PiS zostali skazani prawomocnym wyrokiem na dwa lata pozbawienia wolności w związku z tzw. aferą gruntową.

Prezydent Andrzej Duda wszczął postępowanie ułaskawieniowe wobec Kamińskiego i Wąsika, które wymaga opinii Prokuratora Generalnego Adama Bodnara. W rozmowie z "Super Expressem" prezydent zapowiedział ponowne ułaskawienie obu polityków PiS.

Dzisiaj Mariusz Kamiński jest w bardzo trudnej sytuacji zdrowotnej, prowadzi cały czas strajk głodowy. Maciej Wąsik także prowadzi strajk głodowy. Chciałbym, żeby to zostało przerwane. Jeżeli może to zostać przerwane tylko i wyłącznie przez to, że ja ich ponownie ułaskawię, żeby po prostu ich ratować, to to zrobię - oświadczył.

ZOBACZ: Zamieszanie wokół ułaskawienia Wąsika i Kamińskiego. Nawet Duda nie wie co mówi?

 

Źródło: "Gazeta Wyborcza"