Wiadomosci.Goniec.pl > Polityka > Lech Wałęsa zaplanował swój pogrzeb. Ujawnił, jak będzie wyglądał
Irmina Jach
Irmina Jach 09.05.2024 16:41

Lech Wałęsa zaplanował swój pogrzeb. Ujawnił, jak będzie wyglądał

Lech Wałęsa
Fot. Wojciech Olkusnik/East News

Lech Wałęsa w książce "Wałęsa '80" zdecydował się na osobiste wyznanie. 80-letni polityk ujawnił, że zaplanował już własny pogrzeb. Jak będzie przebiegała ceremonia?

Lech Wałęsa wielokrotnie lądował w szpitalu

Lech Wałęsa w ostatnich latach kilka razy trafiał do szpitala. Były prezydent przeszedł operację wszczepienia rozrusznika serca w  Klinice Kardiochirurgii Methodist Debakey Heart Center w Houston w Teksasie. Trzy lata temu ponownie poddał się zabiegowi kardiologicznemu.

Okazuje się, że z trzech drutów wbitych w serce, jeden się złamał, wisi, nie ma go w sercu. Ta operacja nie będzie więc taka prosta, czekam, co będzie — mówił wówczas w rozmowie z Super Expressem.

Pilny komunikat Donalda Tuska. Nowi ministrowie w rządzie

Lech Wałęsa walczy z cukrzycą

Rok później Lech Wałęsa ponownie opublikował w mediach społecznościowych fotografię ze szpitalnego łóżka. Tym razem powodem hospitalizacji była tzw. stopa cukrzycowa. Polityk obawiał się wówczas, że konieczna okaże się amputacja kończyny. Lekarze zdołali jednak uratować jego palce. W sierpniu 2022 roku z kolei u byłego prezydenta zdiagnozowano infekcję nerek.

ZOBACZ TAKŻE: Ważny komunikat wojska. Żołnierze i wozy bojowe przejadą przez Polskę

Lech Wałęsa ujawnił swoją ostatnią wolę

80-letni Lech Wałęsa utrzymuje, że zdążył się pogodzić z problemami zdrowotnymi i oswoić z wizją przemijania. W książce "Wałęsa '80" ujawnił, że jest przygotowany na każdą ewentualność i nie boi się śmierci.

Jestem przygotowany, spakowany. Jak będzie trzeba, to raz, dwa i jedziemy. To jest oczywiste. Mam tam bliżej niż dalej — mówił.

Lech Wałęsa zaplanował też własny pogrzeb. Były prezydent chce zostać skremowany. Jego zdaniem to rozwiązanie jest zdecydowanie praktyczniejsze niż tradycyjny pochówek w trumnie. "Nie chcę, żeby mnie jadły robaki" — doprecyzował.