Wiadomosci.Goniec.pl > Emerytura

Emerytura

Lech Wałęsa
09.05.2024 16:41 Lech Wałęsa zaplanował swój pogrzeb. Ujawnił, jak będzie wyglądał

Lech Wałęsa w książce "Wałęsa '80" zdecydował się na osobiste wyznanie. 80-letni polityk ujawnił, że zaplanował już własny pogrzeb. Jak będzie przebiegała ceremonia?

Jarosław Kaczyński
01.05.2024 08:17 Kto zastąpi Jarosława Kaczyńskiego? Ekspert wskazał jedno nazwisko

Zapowiadana emerytura Jarosława Kaczyńskiego nie nadejdzie tak szybko, jak zapewniał sam prezes PiS. Utrata władzy sprawiła, iż polityk wycofał się z wcześniejszych zapewnień dotyczących odejścia ze sceny politycznej. Niemniej ekspert wskazuje, że powód odłożenia przez Jarosława Kaczyńskiego emerytury może być jeszcze inny. Co z następcą prezesa PiS? - Kaczyński w tej chwili jest bezradny - powiedział prof. Kazimierz Kik.

bp Andrzej Dziuba
10.03.2024 14:49 Media: Księża cenzurowali komunikat Watykanu? "Tajna instrukcja"

Papież Franciszek przyjął rezygnację biskupa łowickiego Andrzeja Dziuby z pełnienia dotychczasowej funkcji. Duchownemu udowodniono m.in. tuszowanie spraw związanych z wykorzystywaniem seksualnym nieletnich. O powodach decyzji Watykanu wierni w diecezji łowickiej nie mieli jednak szansy się dowiedzieć. Dziennikarz Tomasz Terlikowski dotarł do dokumentu, zgodnie z którym na wypowiedzi duchownych nałożona została odgórna cenzura.

joe biden
28.02.2024 21:56 Joe Biden w szpitalu. Ważny komunikat Białego Domu

Biały Dom przekazał informację na temat rutynowych badań, które ma przejść Joe Biden. Prezydent Stanów Zjednoczonych jest już w szpitalu wojskowym im. Waltera Reeda. Wyniki mają zostać udostępnione opinii publicznej jeszcze tego samego dnia. Większość Amerykanów uważa, że Biden jest zbyt stary, aby pełnić kolejną kadencję. 

Jarosław Kaczyński
21.02.2024 14:37 Kaczyński wprost o swojej emeryturze. Wystarczyły dwa słowa

Prezes PiS otrzymał wyjątkowo bezpośrednie pytanie na temat swojej politycznej przyszłości. Czy Jarosław Kaczyński odchodzi na emeryturę? Wystarczyły dwa słowa. Dyskusja rozgorzała ze względu na wypowiedź prof. Andrzeja Nowaka, który jest intelektualnym autorytetem prawej strony sceny politycznej.

Jarosław Kaczyński
27.01.2024 14:49 Jarosław Kaczyński na emeryturze już w 2025 r.? Polacy wypowiedzieli się w sondażu

Prezes PiS coraz bliżej emerytury? Jarosław Kaczyński miał poinformować już swoich najbliższych współpracowników o tym, że wyznaczona jest już data tego, gdy zniknie z polskiej sceny politycznej. Co o tej decyzji uważają Polacy? Sondaż ujawnił prawdę, która raczej nie spodoba się prezesowi PiS.

Jarosław Kaczyński, PiS
09.09.2023 20:19 Jarosław Kaczyński obiecał emerytury stażowe. Przemilczał ważny szczegół

Jarosław Kaczyński zaprezentował dziś (9.09) kolejne punkty programu wyborczego Prawa i Sprawiedliwości, m.in. oczekiwane przez wielu Polaków emerytury stażowe. Prezes partii rządzącej przemilczał jednak pewien bardzo istotny szczegół.

Jarosław Kaczyński
09.09.2023 15:20 Wybory 2023. PiS bierze się za emerytury stażowe. Jarosław Kaczyński złożył obietnicę wyborczą

Konwencja Prawa i Sprawiedliwości w Końskich przyniosła ze sobą kolejne obietnice. Jarosław Kaczyński poruszył temat emerytur stażowych. Podał wiek, w którym w przyszłości może być możliwe skorzystanie z nich. Kobiety mogłyby skorzystać z tej opcji jeszcze przed 40. rokiem życia. Prezes PiS oświadczył, że to “wynik długiej pracy i rokowań rządu”.

Jarosław Kaczyński
29.08.2023 15:56 Jarosław Kaczyński pomylił wysokość 14. emerytury. To będzie słono kosztować

Jarosław Kaczyński pomylił się, podając kwotę czternastej emeryturę netto, a nie brutto. Te słowa będą kosztować rząd 8 mld zł więcej, ponieważ… woli ponieść taki koszt niż podważyć nieomylność prezesa PiS-u.

PiS, emeryt
22.05.2023 11:11 PiS z kolejną obietnicą przedwyborczą dla wszystkich emerytów? Chodzi o waloryzację świadczeń

Prawo i Sprawiedliwość przystępuje do wyborczej ofensywy. Mimo iż kampania wyborcza się nie rozpoczęła, w ostatnich dniach mogliśmy usłyszeć o szumnych obietnicach Jarosława Kaczyńskiego odnośnie podwyższenia świadczenia 500 plus, darmowych autostrad, leków. Jak informuje wyborcza.biz.pl, niedługo ma pojawić się także deklaracja odnośnie przyszłorocznej waloryzacji świadczeń emerytalnych.