Wiadomosci.Goniec.pl > Polityka > Kaczyński wprost o swojej emeryturze. Wystarczyły dwa słowa
Agata Jaroszewska
Agata Jaroszewska 21.02.2024 14:37

Kaczyński wprost o swojej emeryturze. Wystarczyły dwa słowa

Jarosław Kaczyński
Wojciech Olkusnik/East News

Prezes PiS otrzymał wyjątkowo bezpośrednie pytanie na temat swojej politycznej przyszłości. Czy Jarosław Kaczyński odchodzi na emeryturę? Wystarczyły dwa słowa. Dyskusja rozgorzała ze względu na wypowiedź prof. Andrzeja Nowaka, który jest intelektualnym autorytetem prawej strony sceny politycznej.

Co z emeryturą Jarosława Kaczyńskiego?

Pogłoski o tym, iż Jarosław Kaczyński szykuje się do politycznej emerytury, rozgrzewały Polaków już w 2020 r. Od tej pory poza kolejnymi nazwiskami rzekomych następców prezesa PiS niewiele się działo. Niemniej należy przypomnieć, że sam Jarosław Kaczyński deklarował, iż następne wybory w partii nie będą już czasem, gdy wystawi swoją kandydaturę.

W środę (21.02) w Sejmie Jarosław Kaczyński otrzymał konkretne pytanie dotyczące swoich emerytalnych planów. Wszystko ze względu na cenionego przez prezesa PiS i resztę prawicy prof. Andrzeja Nowaka.

Kary za abonament RTV. Rekordzista musi zapłacić ponad 100 tys. zł

Autorytet wzywa prezesa PiS do odejścia na emeryturę

Prof. Andrzej Nowak nie ukrywa, iż jego zdaniem czas Jarosława Kaczyńskiego na scenie politycznej powinien już minąć. Nie hamował języka i wprost zwrócił uwagę na to, o czym świadczy nieustanne dążenie prezesa PiS do kierowania partią i dążenie do władzy.

ZOBACZ: Tadeusz Rydzyk pobiera emeryturę. Ile pieniędzy dostaje?

- Gotowość do odejścia jest miarą dojrzałości. Jarosław Kaczyński niestety nie sprostał już tej wielkiej odpowiedzialności, którą sam na siebie przyjął - oświadczył prof. Andrzej Nowak na łamach dwumiesięcznika "Arcana".

Jarosław Kaczyński nie zamierza znikać ze sceny politycznej

Co na to sam Jarosław Kaczyński? Patryk Michalski z Wirtualnej Polski zapytał prezesa PiS o emeryturę na korytarzu sejmowym. Wystarczyły dwa słowa. - Nie zamierzam - powiedział Jarosław Kaczyński i jednoznacznie uciął dyskusję na temat jego odejścia z polityki.

ZOBACZ: Polacy bojkotują olej, w tle poważne zarzuty. Ekspert zabrał głos

- Prof. Nowak w 2015 mówił to samo. A potem było 8 zwycięstw. To dobry omen. […] Bardzo go cenię, jako wybitnego intelektualistę, ale jeśli chodzi o politykę, ma kłopot - dodał Jarosław Kaczyński.

Źródło: wp.pl