Wiadomosci.Goniec.pl > Świat > Joe Biden w szpitalu. Ważny komunikat Białego Domu
Laura Młodochowska
Laura Młodochowska 28.02.2024 21:56

Joe Biden w szpitalu. Ważny komunikat Białego Domu

joe biden
JIM WATSON/AFP/East News

Biały Dom przekazał informację na temat rutynowych badań, które ma przejść Joe Biden. Prezydent Stanów Zjednoczonych jest już w szpitalu wojskowym im. Waltera Reeda. Wyniki mają zostać udostępnione opinii publicznej jeszcze tego samego dnia. Większość Amerykanów uważa, że Biden jest zbyt stary, aby pełnić kolejną kadencję. 

Joe Biden trafił do szpitala. Biały Dom: to rutynowe badania

Biały Dom w najnowszym komunikacie poinformował, że stan zdrowia prezydenta Stanów Zjednoczonych zostanie dokładnie zbadany. Joe Biden opuścił już Biały Dom. Na pokładzie śmigłowca Marine One trafił do Narodowego Wojskowego Centrum Medycznego im. Waltera Reeda w Bethesda w stanie Maryland.

ZOBACZ TAKŻE: Donald Tusk kandydatem na prezydenta? Zastanawiające słowa premiera

Nie tylko 13. i 14. emerytura. Seniorze, te pieniądze ci się należą

Stan zdrowia Joe Bidena

Według zapewnień, wizyta Bidena w szpitalu ma charakter rutynowy. Wyniki badań mają zostać udostępnione jeszcze tego samego dnia. Po zeszłorocznych testach jego lekarz przekazał, że prezydent jest w „dobrym zdrowiu”. Temat kondycji zdrowotnej głowy państwa szczególnie interesuje Amerykanów, głównie ze względu na jego wiek. Wielu podnosi, że Biden jest za stary na kolejną prezydenturę.

Joe Biden za stary na drugą kadencję? Tak sądzi większość Amerykanów

Prezydent Stanów Zjednoczonych skończył w listopadzie ubiegłego roku 81 lat. Czyni go to najstarszym prezydentem w historii kraju. Gdyby wygrał listopadowe wybory, drugą kadencję zakończyłby w wieku 86 lat. W opinii większości Amerykanów jest on za stary na ponowne pełnienie tej funkcji. W sondażu przeprowadzonym przez stacje ABC News stwierdziło to 86 procent badanych. Jego rywal, a zarazem poprzedni prezydent, Donald Trump jest młodszy o zaledwie 4 lata. 59 proc. ankietowanych stwierdziło, że obaj są za starzy, aby pełnić funkcję głowy państwa.

Źródło: Radio ZET, ABC News.

ZOBACZ TAKŻE: Kłopoty arcybiskupa Dzięgi. Ludzie chcą wyjaśnień