Władimir Putin
20.05.2024 17:01 USA ostrzega Polskę. Ujawniają, jaki plan ma Putin dla naszego kraju

Ambasador USA w Polsce Mark Brzezinski nie ma wątpliwości, że Polska musi uniezależnić się od rosyjskich źródeł energii oraz węgla. Mówi o konieczności inwestycji w elektrownie atomowe. Jego zdaniem Władimir Putin ma konkretny plan na nasz kraj. - Polska musi być w stanie sama się zasilać - podkreśla Brzezinski w rozmowie z serwisem money.pl.

Andrzej Duda, Donald Trump
18.04.2024 08:16 USA. Spotkanie Dudy z Trumpem. "Ten pan robi fantastyczną robotę"

Prezydent Andrzej Duda spotkał się w środę wieczorem z Donaldem Trumpem. Już podczas samego przywitania w Trump Tower były amerykański prezydent szeroko komplementował Dudę. Po spotkaniu sztab amerykańskiego polityka wydał komunikat, w którym poinformował m.in., że "obaj prezydenci, którzy są wielkimi przyjaciółmi, omówili propozycję Andrzeja Dudy, aby państwa NATO zwiększyły wydatki na obronę do 3 procent produktu krajowego brutto". 

Andrzej Duda, Donald Trump
17.04.2024 22:40 Andrzej Duda zdradził szczegóły spotkania z Donaldem Trumpem

Andrzej Duda zdradził szczegóły spotkania z Donaldem Trumpem. Prezydent Polski podkreślił, że rozmowa z były prezydentem Stanów Zjednoczonych, który obecnie ma zakaz opuszczania Nowego Jorku z racji toczącego się procesu karnego, ma charakter prywatny. Podkreśla to również miejsce, gdzie ma odbyć się spotkanie.

Duda i Trump
16.04.2024 14:14 Nieoficjalnie: Andrzej Duda ma spotkać się z Donaldem Trumpem

Andrzej Duda leci dziś do Nowego Jorku, gdzie w środę weźmie udział w spotkaniach z wysokimi przedstawicielami ONZ. Według nieoficjalnych informacji polski prezydent został także zaproszony na kolację w Trump Tower. Oznacza to, że może dojść do spotkania z kandydatem republikanów na prezydenta - Donaldem Trumpem.  

atak na Izrael
14.04.2024 01:21 USA: zestrzeliliśmy część irańskich dronów

Amerykańscy urzędnicy potwierdzili, że siły Stany Zjednoczone zestrzeliły część irańskich dronów lecących w stronę Izraela. Informacje przekazały koło godz. 1 czasu polskiego telewizje CNN i ABC. W Białym Domu trwa spotkanie Joe Bidena z prezydenckimi doradcami i szefami służb.

radosław sikorski
13.03.2024 23:14 Odwołanie ponad 50 ambasadorów. Jest komentarz Andrzeja Dudy

W środę poinformowano o decyzji ministra spraw zagranicznych w sprawie zakończenia misji przez ponad 50 ambasadorów. Radosław Sikorski wycofał także kilkanaście kandydatur zgłoszonych do akceptacji przez poprzedni resort. Prezydent Andrzej Duda skomentował te doniesienia.

Andrzej Duda
13.03.2024 20:59 Awaria prezydenckiego samolotu w USA. Jest zmiana planów

Nastąpiły niespodziewane trudności w powrocie polskiej delegacji ze Stanów Zjednoczonych. Boeing-737, którym miał podróżować Andrzej Duda, doznał drobnej usterki. Czy utrudni to lot prezydenta do Europy? W czwartek Andrzej Duda ma odbyć spotkanie z Jensem Stoltenbergiem w Brukseli.

Joe Biden
12.03.2024 10:32 Joe Biden rozwiał wątpliwości. Chodzi o wojska USA w Polsce

Już dziś (12 marca) historyczna wizyta Andrzeja Dudy i Donalda Tuska w Waszyngtonie. Polscy przywódcy spotkają się w Białym Domu z prezydentem Joe Bidenem, a jednym z tematów rozmów ma być obecność amerykańskich żołnierzy nad Wisłą. Na dosłownie chwile przed tym wydarzeniem amerykańska głowa państwa zorganizowała briefing, na którym wprost odpowiedziała na pytanie o ewentualne zwiększenie liczebności wojsk USA w Polsce. Wniosek? Polacy mogą nie być usatysfakcjonowani.

joe biden
28.02.2024 21:56 Joe Biden w szpitalu. Ważny komunikat Białego Domu

Biały Dom przekazał informację na temat rutynowych badań, które ma przejść Joe Biden. Prezydent Stanów Zjednoczonych jest już w szpitalu wojskowym im. Waltera Reeda. Wyniki mają zostać udostępnione opinii publicznej jeszcze tego samego dnia. Większość Amerykanów uważa, że Biden jest zbyt stary, aby pełnić kolejną kadencję. 

Joe Biden
20.02.2024 22:57 Joe Biden podjął decyzję po śmierci Nawalnego. Mocna odpowiedź

Stany Zjednoczone reagują na śmierć Aleksieja Nawalnego. Joe Biden we wtorek (20.02) ogłosił, że w piątek (23.02) przyjęty zostanie specjalny pakiet sankcji. Jakie ciosy wymierzone zostaną w Rosję Władimira Putina?

Joe Biden
16.02.2024 20:55 Joe Biden reaguje na śmierć Nawalnego. "Jestem rozwścieczony"

Był największym wrogiem Kremla i zapłacił za to najwyższą cenę. Aleksiej Nawalny zmarł w piątek (16 lutego) w rosyjskiej kolonii karnej po tym, jak miał stracić przytomność. Na śmierć 47-letniego opozycjonisty natychmiast zareagował cały demokratyczny świat, wstrząśnięty ostatnimi wydarzeniami. Gorzkich słów nie szczędził m.in. prezydent USA, który wprost oskarżył o tragedię Władimira Putina i szczerze powiedział, co teraz czuje. - Jestem rozwścieczony - oświadczył.

karetka
18.01.2024 17:04 Wyszli z samochodu w trakcie burzy. Trzy osoby nie żyją

Tragiczny finał burzy. Silny wiatr doprowadził do zerwania linii energetycznej, a ta wylądowała wprost na samochodzie, w którym byli ludzie. Dwoje dorosłych ludzi oraz nastolatek i małe dziecko znaleźli się w śmiertelnym niebezpieczeństwie. Niestety popełnili fatalny błąd.

wybory
15.10.2023 08:28 Rekordowe kolejki do lokali wyborczych zagranicą. Korespondent pokazał nagranie

Głosowanie w wyborach 2023 rozpoczęło się o godzinie 7 rano. Polacy przebywający po drugiej stronie oceanu pojawili się jednak przy urnach wcześniej, wszystko ze względu na czas zakończenia głosowania w wyborach parlamentarnych. Korespondenci relacjonują gigantyczne kolejki pod lokalami wyborczymi. Zaskakujące sceny miały miejsce również w Niemczech.