Wiadomosci.Goniec.pl > Polityka > Andrzej Duda zdradził szczegóły spotkania z Donaldem Trumpem
Agata Jaroszewska
Agata Jaroszewska 17.04.2024 22:40

Andrzej Duda zdradził szczegóły spotkania z Donaldem Trumpem

Andrzej Duda, Donald Trump
Fot. East News/AFP/MANDEL NGAN

Andrzej Duda zdradził szczegóły spotkania z Donaldem Trumpem. Prezydent Polski podkreślił, że rozmowa z były prezydentem Stanów Zjednoczonych, który obecnie ma zakaz opuszczania Nowego Jorku z racji toczącego się procesu karnego, ma charakter prywatny. Podkreśla to również miejsce, gdzie ma odbyć się spotkanie.

Szczegóły spotkania Andrzeja Dudy i Donalda Trumpa

Andrzej Duda przebywa obecnie w Stanach Zjednoczonych. Polska żyje natomiast ogłoszonym przez prezydenta planowanym spotkaniem z Donaldem Trumpem. Polityk ubiega się o powrót na fotel prezydenta USA, ale najpierw musi stawić czoło zarzutom padającym na sali sądowej.

Władysław Kosiniak-Kamysz wskazywał, że słowa dotyczące prywatnego charakteru spotkania Andrzeja Dudy z Donaldem Trumpem nie mogą być prawdziwie. - W mojej opinii prezydent za granicą nie ma prywatnych spotkań - mówił minister obrony narodowej.

Elżbieta Witek żegnała męża. Nagle zwróciła się do Kaczyńskiego

Andrzej Duda dostał "prywatne zaproszenie" od Donalda Trumpa

Andrzej Duda, który przebywa z wizytą roboczą w USA i Kanadzie, ujawnił szczegóły zapowiadanego spotkania z byłym prezydentem Stanów Zjednoczonych. Najnowsza deklaracja ma podkreślić prytany charakter rozmowy.

ZOBACZ: Agata Duda zrobiła aferę na pokładzie samolotu. Andrzej Duda nie miał nic do gadania

Zostałem zaproszony do jego prywatnego mieszkania, więc to jest zupełnie prywatna wizyta, prywatne zaproszenie - oświadczył Andrzej Duda w rozmowie z dziennikarzami.

Andrzej Duda zdradził, oczy będzie rozmawiał z Donaldem Trumpem

Prezydent podkreślił, że prezydenci wielu państw spotykają się ze sobą podczas swoich podróży po świecie. Andrzej Duda stwierdził jednocześnie, iż jego spotkanie z Donaldem Trumpem nie powinno wpłynąć na to, jak wyglądają kontakty z administracją Joe Bidena. Co więcej, ujawnione zostały tematy, jakie poruszą Andrzej Duda i Donald Trump.

ZOBACZ: Jolanta Kwaśniewska nie kryła wzruszenia. To przed laty zrobił dla niej Lech Kaczyński

Będziemy rozmawiali na temat naszej współpracy kiedyś, będziemy wspominali te różne ważne moment, w których razem uczestniczyliśmy. Ale my się też znamy jako ludzie, jako dwóch w jakimś sensie przyjaciół - powiedziała głowa państwa.

Źródło: interia.pl