Wiadomosci.Goniec.pl > Andrzej Duda

Andrzej Duda

Donald Tusk
08.05.2024 15:03 Pilny komunikat Donalda Tuska. Nowi ministrowie w rządzie

Donald Tusk poinformował o dymisji czterech ministrów. Nowe nazwiska zostaną podane w piątek. Premier zaznaczył, że przeprowadzone zostały konsultację z prezydentem w sprawie rekonstrukcji rządu. Rezygnację ze stanowiska złożył już minister kultury Bartłomiej Sienkiewicz.

Andrzej Duda
05.05.2024 16:27 Andrzej Duda nie podpisze kolejnej ważnej ustawy? Niepokojące ustalenia

Ważą się losy ustawy uznającej język śląski za język regionalny. Wszystkie oczy skierowane są teraz na Senat, choć ten niemalże na pewno poprze takie rozwiązanie. Przeszkodą może być jednak sam Andrzej Duda, na temat decyzji którego pojawiły się już nieoficjalne ustalenia. “Dziennik Zachodni” twierdzi, że prezydent nie złoży podpisu na przedłożonym mu dokumencie.

Bronisław Komorowski
04.05.2024 10:55 Komorowski podsumował Dudę. "Nie wyobrażam sobie takiej sytuacji"

Bronisław Komorowski nie szczędził słów krytyki pod adresem prezydenta Andrzeja Dudy. Goszcząc w programie "Bez żadnego trybu" w "Fakcie", były prezydent poruszył m.in. kwestię zaskakujących wpisów obecnej głowy państwa w mediach społecznościowych, o których swego czasu było bardzo głośno.

Dziemianowicz-Bąk
01.05.2024 21:21 Czterodniowy tydzień pracy. Ministra zapowiada poziom wynagrodzeń

Podczas obchodów Święta Pracy w Warszawie, Agnieszka Dziemianowicz Bąk, szefowa ministerstwa rodziny, pracy i polityki społecznej, przedstawiła wizję wprowadzenia czterodniowego tygodnia pracy. Minister poinformowała, w jaki sposób wpłynie on na wysokość wynagrodzeń, podkreślając zarazem, że każdy z nas zasługuje na odpowiednią ilość czasu na życie prywatne.

Andrzej Duda
30.04.2024 22:17 Ważny komunikat BBN. Andrzej Duda zatwierdził zmiany w polskiej armii

Biuro Bezpieczeństwa Narodowego przekazało w oficjalnym komunikacie o ważnych zmianach na szczytach polskiej armii. Prezydent Andrzej Duda mianował gen. broni Marka Sokołowskiego dowódcą generalnym Rodzajów Sił Zbrojnych, a gen. bryg. Krzysztofa Stańczyka - dowódcą Wojsk Obrony Terytorialnej.

Andrzej Duda
30.04.2024 20:12 Orędzie Andrzeja Dudy. "Nasza obecność w UE to polska racja stanu"

Trwają obchody kolejnej, tym razem okrągłej rocznicy przystąpienia Polski do Unii Europejskiej. 1 maja minie dokładnie 20 lat, od kiedy nasz kraj dołączył do europejskiej Wspólnoty i rozpoczął jeszcze bardziej zdecydowany kurs na Zachód. Z tej okazji prezydent Andrzej Duda wygłosił we wtorek (30 kwietnia) uroczyste orędzie. - Nasza obecność w Unii Europejskiej to polska racja stanu - usłyszeliśmy.

Andrzej Duda
29.04.2024 12:13 Prawda o siostrze Andrzeja Dudy wyszła na jaw. O tym mało kto wiedział

Andrzej Duda to obecnie najważniejsza osoba w naszym kraju. Prezydent RP wydaje się być człowiekiem bardzo otwartym i niemającym przed społeczeństwem żadnych tajemnic, ale okazuje się, że wcale nie musi to być prawdą. Mało kto zna bowiem pewne fakty o rodzinie polskiego przywódcy, jego rodzeństwie i dzieciństwie spędzonym w ukochanym Krakowie. Nowe światło na te tematy rzucił dopiero jakiś czas temu ojciec polityka, Jan Duda. Co powiedział? Niejeden będzie zaskoczony.

Andrzej Duda
26.04.2024 08:38 Andrzej Duda ułaskawił byłych agentów CBA. Zostali skazani za "aferę gruntową"

Dwaj byli oficerowie Centralnego Biura Antykorupcyjnego mieli spędzić rok w więzieniu za udział w ”aferze gruntowej”. W wyniku interwencji prezydenta uda im się jednak uniknąć odsiadki. Andrzej Duda ułaskawił agentów tak, jak wcześniej Mariusza Kamińskiego i Macieja Wąsika. 

Duda i Sikorski
25.04.2024 15:15 Andrzej Duda słuchał exposé Radosława Sikorskiego. Zaskakujące reakcje

Minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski przedstawił dziś w Sejmie swoje exposé dotyczące polityki międzynarodowej. Z loży prezydenckiej przemówienia szefa MSZ słuchał Andrzej Duda. Prezydent żywiołowo reagował na słowa ministra, stając się bohaterem drugiego planu. 

Andrzej Duda
21.04.2024 09:21 Wybory samorządowe 2024. Prezydent nie zagłosuje w wyborach. Podał powód

Andrzej Duda potwierdził, że nie weźmie udziału w wyborach samorządowych. W niedzielę 21 kwietnia odbywa się II tura głosowania, ale prezydent przebywa w Kanadzie. - Jest to pierwsza taka sytuacja - stwierdził.

Andrzej Duda, Donald Trump
18.04.2024 08:16 USA. Spotkanie Dudy z Trumpem. "Ten pan robi fantastyczną robotę"

Prezydent Andrzej Duda spotkał się w środę wieczorem z Donaldem Trumpem. Już podczas samego przywitania w Trump Tower były amerykański prezydent szeroko komplementował Dudę. Po spotkaniu sztab amerykańskiego polityka wydał komunikat, w którym poinformował m.in., że "obaj prezydenci, którzy są wielkimi przyjaciółmi, omówili propozycję Andrzeja Dudy, aby państwa NATO zwiększyły wydatki na obronę do 3 procent produktu krajowego brutto". 

Andrzej Duda, Donald Trump
17.04.2024 22:40 Andrzej Duda zdradził szczegóły spotkania z Donaldem Trumpem

Andrzej Duda zdradził szczegóły spotkania z Donaldem Trumpem. Prezydent Polski podkreślił, że rozmowa z były prezydentem Stanów Zjednoczonych, który obecnie ma zakaz opuszczania Nowego Jorku z racji toczącego się procesu karnego, ma charakter prywatny. Podkreśla to również miejsce, gdzie ma odbyć się spotkanie.

Duda i Trump
16.04.2024 14:14 Nieoficjalnie: Andrzej Duda ma spotkać się z Donaldem Trumpem

Andrzej Duda leci dziś do Nowego Jorku, gdzie w środę weźmie udział w spotkaniach z wysokimi przedstawicielami ONZ. Według nieoficjalnych informacji polski prezydent został także zaproszony na kolację w Trump Tower. Oznacza to, że może dojść do spotkania z kandydatem republikanów na prezydenta - Donaldem Trumpem.  

Agata Duda, Andrzej Duda
13.04.2024 20:16 Agata Duda zrobiła aferę na pokładzie samolotu. Andrzej Duda nie miał nic do gadania

Agata Duda za zasłoną milczenia skrywa ognisty temperament? Dziennikarz, który leciał z parą prezydencką w 2020 r. samolotem, opowiedział o incydencie, do jakiego doszło na pokładzie maszyny. Andrzej Duda usłyszał od żony gorzkie słowa dotyczące swojego zachowania. - Pozwalasz się bardzo źle traktować — grzmiała pierwsza dama. Złość tylko w niej wzbierała.

Andrzej Duda
12.04.2024 12:10 Polskie wojsko zostanie wysłane na Litwę? Andrzej Duda podjął decyzję

W czasie, gdy Europa środkowo-wschodnia drży przed rosyjską ekspansją, Andrzej Duda składa jasną deklarację. Prezydent Polski zapewnił w wywiadzie dla litewskich mediów, że nasze wojsko nie zawaha się przed obroną Litwy w sytuacji ataku na nią przez agresora. Zaznaczył jednak, że oba kraje muszą jeszcze rozważyć kwestię sytuacji pozamilitarnych. Chodzi o te przypadki, które nie podlegają pod art. 5. traktatu waszyngtońskiego.

Andrzej Duda
08.04.2024 23:02 Andrzej Duda przyłapany na nartach dzień po wyborach. Internauci bezlitośni

W czasie, gdy pół Polski wybierało władze samorządowe, prezydent Andrzej Duda szybko spełnił swój obywatelski obowiązek i uciekł w góry. Głowa naszego państwa postanowiła skorzystać z najpewniej ostatnich chwil na stoku i oddała się swojej wielkiej pasji. W poniedziałek szusującego na Kasprowym Wierchu wypatrzyła go m.in. redakcja “Tygodnika Podhalańskiego”. Komentujący zrobione zdjęcia internauci byli bezlitośni i wytknęli mu zaskakującą beztroskę w obliczu ostatnich wydarzeń w kraju.

Prezydent Andrzej Duda
04.04.2024 11:36 Pilne oświadczenie prezydenta. Andrzej Duda zabrał głos

W czwartek 4 kwietnia o g. 11:30 prezydent Andrzej Duda wygłosił oświadczenie, w którym odniósł się do tematu śmierci polskiego obywatela w Strefie Gazy. Skrytykował przy tym postawę ambasadora Izraela Ja'akowa Liwne. W swoim wystąpieniu poinformował również o propozycji skierowanej do przywódców NATO.

andrzej duda
29.03.2024 14:36 Andrzej Duda zawetował ustawę ws. tabletki "dzień po"

Andrzej Duda zawetował ustawę o tabletce ”dzień po” bez recepty. "Prezydent nie mógł zaakceptować rozwiązań prawnych umożliwiających dostęp dzieci poniżej 18. roku życia do produktów leczniczych do stosowania w antykoncepcji bez kontroli lekarza oraz z pominięciem roli i odpowiedzialności rodziców” – przekazano w komunikacie Kancelarii Prezydenta RP.

Andrzej Duda
27.03.2024 14:45 Andrzej Duda zabrał głos ws. działań ABW. "Bezprawie zostanie ukarane"

Prezydent Andrzej Duda podczas środowej wizyty w Radziszowie wypowiedział się na temat działań ABW ws. polityków Suwerennej Polski. Służby w różnych miejscach kraju rozpoczęły przeszukania, m.in. w domu byłego ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry. - Ci, którzy dopuszczają się bezprawia muszą się liczyć z prawnymi konsekwencjami - oświadczył Duda. 

Andrzej Duda
16.03.2024 13:13 Andrzej Duda zawetuje tabletkę "dzień po"? Jest "wyjście awaryjne"

Prezydent Andrzej Duda najprawdopodobniej nie zdecyduje się na podpisanie ustawy ws. tabletki "dzień po". Czy politycy obozu władzy przygotowani są na taką ewentualność? Szef sejmowej komisji zdrowia Bartosz Arłukowicz z Koalicji Obywatelskiej zapowiada, że rząd ma przygotowany plan B.

radosław sikorski
13.03.2024 23:14 Odwołanie ponad 50 ambasadorów. Jest komentarz Andrzeja Dudy

W środę poinformowano o decyzji ministra spraw zagranicznych w sprawie zakończenia misji przez ponad 50 ambasadorów. Radosław Sikorski wycofał także kilkanaście kandydatur zgłoszonych do akceptacji przez poprzedni resort. Prezydent Andrzej Duda skomentował te doniesienia.

Andrzej Duda
13.03.2024 20:59 Awaria prezydenckiego samolotu w USA. Jest zmiana planów

Nastąpiły niespodziewane trudności w powrocie polskiej delegacji ze Stanów Zjednoczonych. Boeing-737, którym miał podróżować Andrzej Duda, doznał drobnej usterki. Czy utrudni to lot prezydenta do Europy? W czwartek Andrzej Duda ma odbyć spotkanie z Jensem Stoltenbergiem w Brukseli.

Andrzej Duda
11.03.2024 20:15 25. rocznica przystąpienia Polski do NATO. Orędzie Andrzeja Dudy

Orędzie Andrzeja Dudy wyemitowane zostało w poniedziałek (11.03) o godzinie 20.00. Prezydent zwrócił się do Polaków niemal na chwile przed historyczną wizytą w Stanach Zjednoczonych. - To była niezwykle odważna historyczna decyzja - mówił wprost do kamery Andrzej Duda.

Andrzej Duda
11.03.2024 14:21 Wybory do Parlamentu Europejskiego. Prezydent zdecydował, jest data

Jak poinformowała w poniedziałek 11 marca Kancelaria Prezydenta, wybory do Parlamentu Europejskiego odbędą się w niedzielę 9 czerwca 2024 roku. Prezydent Andrzej Duda podpisał postanowienie w tej sprawie. Jak dodano, w różnych krajach UE wybory odbędą się w dniach 6 - 9 czerwca.

Andrzej Duda
11.03.2024 10:17 Prezydent Andrzej Duda wygłosi specjalne orędzie. Przekazano szczegóły

Jak przekazał w Radiu Zet szef Gabinetu Prezydenta RP Marcin Mastalerek, prezydent Andrzej Duda wygłosi w poniedziałek 11 marca specjalne orędzie do narodu. Ma być ono poświęcone przede wszystkim kwestiom bezpieczeństwa kraju. - Bezpieczeństwo powinno być wyłączone ze sporu politycznego. To przekaz pana prezydenta - zapowiedział Mastalerek.

agata duda andrzej duda
10.03.2024 22:24 Agata Duda wyrwała mężowi telefon z ręki. "Strasznie krzyczał"

Takiej historii z udziałem pary prezydenckiej nikt się nie spodziewał. Po latach na jaw wyszedł incydent, który przytrafił się Andrzejowi Dudzie i Agacie Dudzie. Pierwsza dama musiała stanąć w obronie męża, a po wszystkim była mocno podirytowana. Wszystko wydarzyło się na oczach pewnego dziennikarza. 

andrzej duda flagi
05.03.2024 13:36 Prezydent zwołuje Radę Bezpieczeństwa Narodowego. Padła data

Prezydent Andrzej Duda ogłosił zwołanie Rady Bezpieczeństwa Narodowego. Rząd ma spotkać się „aby pokazać jedność polskiej elity sceny politycznej w sprawach bezpieczeństwa”. Rada ma odbyć się w poniedziałek, 11 marca, przed wizytą prezydenta i premiera w Stanach Zjednoczonych.

andrzej duda
03.03.2024 22:36 Jaka przyszłość czeka Andrzeja Dudę? Wymowne słowa posła PiS

Już w przyszłym roku zakończy się prezydencka kariera Andrzeja Dudy. Czym zajmie się po przekazaniu funkcji? W grę wchodzi nie tylko działalność za granicą, ale nawet zastąpienie Jarosława Kaczyńskiego na fotelu prezesa Prawa i Sprawiedliwości. Głos w sprawie zabrał Ryszard Terlecki.