Wiadomosci.Goniec.pl > Polityka > Znamy oświadczenie majątkowe Andrzeja Dudy. Prezydent nie ma powodów do radości
Bartłomiej  Binaś
Bartłomiej Binaś 10.07.2024 17:57

Znamy oświadczenie majątkowe Andrzeja Dudy. Prezydent nie ma powodów do radości

Andrzej Duda
fot. KAPiF

Jak wynika z najnowszego oświadczenia majątkowego prezydenta Andrzeja Dudy, jego oszczędności nieco zmalały. Z dokumentów, które pojawiły się na stronach Sądu Najwyższego, dowiadujemy się m.in., że prezydent zarobił mniej w stosunku do roku ubiegłego. W ostatnim czasie Duda sprzedał także mieszkanie.

Prezydent Andrzej Duda przedstawił swój majątek

Na stronach Sądu Najwyższego pojawiło się w ostatnim czasie najnowsze oświadczenie majątkowe prezydenta Andrzeja Dudy, które głowa państwa zgodnie z prawem składa regularnie. Jak się okazuje, majątek prezydenta nieco stopniał w porównaniu z poprzednim rokiem. Mowa o różnicy ok. 30 tys. zł.

Aktualnie wg. oświadczenia majątkowego, prezydent Andrzej Duda posiada 120 tys. zł, 300 euro i 200 dolarów oszczędności. W jego posiadaniu jest również warta ok. 73 tys. zł polisa ubezpieczeniowa w III filarze, której wartość w stosunku do roku ubiegłego wzrosła o ok. 20 tys. zł.

Premier Tusk zapowiada dwa rządowe projekty. Dotyczą aborcji i związków partnerskich

Prezydent Andrzej Duda sprzedał mieszkanie

Oszczędności prezydenta Andrzeja Dudy zmalały, pomimo faktu, że w poprzednim roku sprzedał mieszkanie spółdzielcze o pow. 79,4 m kw., którego współwłaścicielką była również jego małżonka Agata Duda. Tak wynika z opublikowanego sprawozdania finansowego głowy państwa.

ZOBACZ: Andrzej Duda wystąpił w Fox News. Na jedno z pytań zareagował śmiechem

Prezydent informował o umowie przedwstępnej sprzedaży mieszkania wraz z terminem zawarcia umowy przyrzeczonej do 28 lutego 2023 roku oraz otrzymanym zadatku w wysokości 86 tys. zł. już w oświadczeniu za rok 2022. W sprawozdaniu za rok 2023 zabrakło informacji o mieszkaniu oraz kredycie hipotecznym. W poprzednim roku Andrzej Duda wskazał kredyt w wysokości 497 tys. złotych, z którego do spłacenia pozostało 385 tys. zł.

Zarobki Andrzeja Dudy zmalały

Jak możemy wyczytać z oświadczenia majątkowego prezydenta, posiada on również kredyt hipoteczny w wysokości 487 tysięcy złotych, zaciągnięty również na żonę, a także kartę kredytową z limitem w wysokości 20 tysięcy złotych.

ZOBACZ: Andrzej Duda spotkał się z Wołodymyrem Zełenskim. Padła jasna deklaracja

Andrzej Duda posiada także wspólnie z żoną 132-metrowe mieszkanie oraz niezabudowaną działkę o powierzchni 325 tysięcy metrów kwadratowych z prawem do użytkowania wieczystego. Prezydent nie wykazał w oświadczeniu majątkowym samochodu.

Zarobki Andrzeja Dudy za rok 2023 to łącznie 307 tys. 286 zł brutto. Rok wcześniej prezydent zarobił 367 tys. 668 zł.