Wiadomosci.Goniec.pl > Polska > Para prezydencka opublikowała specjalny list. Padły szczere życzenia
Agata Jaroszewska
Agata Jaroszewska 23.06.2024 12:57

Para prezydencka opublikowała specjalny list. Padły szczere życzenia

Agata Kornhauser-Duda, Andrzej Duda
Fot. (zdj. ilustracyjne) YouTube.com/Prezydent RP Andrzej Duda

Prezydent Andrzej Duda wraz z pierwszą damą opublikowali specjalne życzenia. Pierwsza dama wraz z mężem zwróciła się do mężczyzn, którzy 23 czerwca świętują Dzień Ojca. - Za sprawą ojców dzieci otrzymują niezwykle cenne dary - wylicza w specjalnym liście para prezydencka.

Andrzej Duda i Agata Kornhauser-Duda napisali specjalny list

Andrzej Duda i Agata Kornhauser-Duda w niedzielę 23 czerwca opublikowali specjalny list. Para prezydencka zdecydowała się na ten wyjątkowy gest ze względu na przypadające 23 czerwca Dzień Ojca.

ZOBACZ TAKŻE: Niespodziewany kandydat na prezydenta. To on zastąpi Andrzeja Dudę?

Prezydent oraz pierwsza dama zwrócili się bezpośrednio do mężczyzn, którzy spełniają się w roli ojca. Padły słowa podkreślające wagę świadomego ojcostwa oraz tego, jak ważne dla dziecka jest oparcie w przekazywanych wartościach.

PiS szuka kandydata na prezydenta. Jednoznaczna deklaracja Jarosława Kaczyńskiego

Życzenia pary prezydenckiej na Dzień Ojca

Na samym początku specjalnego listu Andrzej i Agata Dudowie złożyli świętującym Dzień Ojca życzenia radości oraz dumy z tego, jak rozwijają się ich dzieci. Co więcej, padły życzenia wytrwałości oraz siły w procesie ojcostwa. Para prezydencka podkreśliła, że ojcowskie obowiązki są trudne.

Niech miłość, zaufanie, wdzięczność i szacunek zarówno młodszych, jak i starszych pociech będą dla Panów nagrodą i źródłem codziennej satysfakcji. Nie ma większego szczęścia dla rodzica niż patrzeć, jak jego dziecko wzrasta, zmieniając się w młodego, a potem dojrzałego człowieka i w końcu zaczyna wieść własne, dorosłe życie - czytamy w liście pary prezydenckiej.

Andrzej Duda wraz z pierwszą damą wyjaśnili, iż to pragnienie dobrej przyszłości dla dzieci jest dla ojców motywacją do troski, pokazywania świat oraz tego, jak należy w nim funkcjonować. - Dziękujemy Panom za towarzyszenie dzieciom na wszystkich etapach rozwoju; za bycie ich obrońcami, opiekunami i przyjaciółmi; za długie lata prowadzenia ich ku samodzielności - dodał prezydent z małżonką.

Specjalne podziękowania od Andrzeja Dudy i Pierwszej Damy

Agata Kornhauser-Duda oraz Andrzej Duda w liście z okazji Dnia Ojca zwrócili również uwagę na “cenne dary”, jakie dzieci otrzymują od swoich ojców. Mowa o wpojonych zasadach moralnych oraz patriotycznych, a także pewności siebie i poczuciu własnej wartości.

ZOBACZ TAKŻE: ZUS wypłaci emerytom 324 zł. Nie trzeba nawet składać wniosku

Ojciec to nie tylko osoba dbająca o materialny byt rodziny – to przede wszystkim doświadczony i mądry przewodnik i nauczyciel. Ten, który uczy życia i pokazuje, na jakich fundamentach warto je budować. Dziękując za to wszystko, raz jeszcze życzymy wszelkiej pomyślności Panom i Panów rodzinom - dodała na sam koniec para prezydencka.