Wiadomosci.Goniec.pl > Władysław Kosiniak-Kamysz

Władysław Kosiniak-Kamysz

Władysław Kosiniak-Kamysz, fot. East News, Piotr Molecki
17.05.2024 12:59 Organizacja LGBT+ uderza w PSL. "Ignorancja, a w najgorszym wypadku podłość"

W ramach naszej akcji do każdego posła i każdej posłanki PSL-u ludzie wysłali ponad 1100 maili z prośbą o spotkanie z parami tej samej płci, które wychowują w Polsce dzieci. Nikt nie odpowiedział. Pomimo ogromnej pracy lewicowej ministry Kotuli, to Kosiniak-Kamysz zdecyduje o naszym życiu. Rozumiem, że wszystko co ma nam do zaoferowania, to wyjazd z Polski – mówi Gońcowi przedstawiciel Stowarzyszenia Miłość Nie Wyklucza Hubert Sobecki, w reakcji na reportaż Gońca. 

Władysław Kosiniak-Kamysz
13.04.2024 22:35 Wielka radość w rodzinie Władysława Kosiniaka-Kamysza. Dziecko lada dzień przyjdzie na świat

Władysław Kosiniak-Kamysz podzielił się radosną nowiną. Minister Obrony Narodowej pokazał osobisty kadr z domu i ujawnił, że już niedługo po raz trzeci zostanie ojcem. Wicepremier zapozował do zdjęcia w wyjątkowo domowym wydaniu. Nietypowe łóżeczko przykuwa uwagę.

Szymon Hołownia i Władysław Kosiniak-Kamysz
07.04.2024 23:11 "Pierwsze ostrzeżenie dla koalicji". Hołownia i Kosiniak-Kamysz mocno po wyborach

Szymon Hołownia i Władysław Kosiniak-Kamysz zabrali głos po ogłoszeniu wyników exit poll. Przewodniczący Polski 2050 przyznał, że zarówno frekwencja podana przez PKW, ale i wyniki KO oraz PiS są ostrzeżeniem dla koalicji z PSL. Jednocześnie wyraził przekonanie, że uzyskany wynik ulegnie poprawie.

Władysław Kosiniak-Kamysz
27.03.2024 22:54 Pilny komunikat MON. Jest nowy dowódca Eurokorpusu

Ministerstwo Obrony Narodowej przekazało w środę wieczorem informację w sprawie nowego dowódcy Eurokorpusu. Zostanie nim gen. Broni Błazeusz, dotychczasowy I zastępca szefa Sztabu Generalnego Wojska Polskiego. Wcześniej tego samego dnia resort obrony poinformował o odwołaniu gen. broni Jarosława Gromadzińskiego w związku z postępowaniem kontrolnym, które wszczęła Służba Kontrwywiadu Wojskowego.

Gen. Tomasz Połuch
14.02.2024 14:35 Kosiniak-Kamysz usuwa generałów po sprawie z żołnierkami

Minister Obrony Narodowej Władysław Kosiniak-Kamysz odwołał dowództwo Żandarmerii Wojskowej. Generałowie Tomasz Połuch i Robert Jędryszewski byli zamieszani w sprawę, w której ucierpiały żołnierki.

Spotkanie BBN
29.12.2023 15:42 Pilne informacje po spotkaniu Biura Bezpieczeństwa Narodowego. Wiemy, co wleciało do Polski

Szef Sztabu Generalnego Wojska Polskiego gen. Wiesław Kukuła przekazał po godzinie 14.00 na konferencji prasowej po spotkaniu Biura Bezpieczeństwa Narodowego więcej szczegółów odnośnie dzisiejszego porannego incydentu. Przypomnimy, że w piątek nad ranem niezidentyfikowany obiekt wleciał na terytorium Polski. - Mamy ok. 40 km naruszenia granicy - mówił generał.

Antoni Macierewicz
18.12.2023 22:20 Komisja Antoniego Macierewicza przestała istnieć. "Pomieszczenia zostały zaplombowane"

Pomieszczenia, gdzie urzędowała podkomisja smoleńska, zostały zaplombowane. Chociaż Antoni Macierewicz nazwał działania nowego ministra obrony narodowej “zdradą narodową”, to wiceszef MON przekazał w poniedziałek 18 grudnia kluczową wiadomość. “Decyzja wykonana”.

Władysław Kosiniak-Kamysz, Donald Tusk
16.12.2023 15:52 Będą kolejne podwyżki, Kosiniak-Kamysz właśnie to potwierdził. Mowa nawet o 30-procentowych wzrostach

Władysław Kosiniak-Kamysz obiecał kolejne podwyżki. Pieniądze mają trafić do konkretnych grup zawodowych. Mowa aż o 20- i 30-procentowych wzrostach wynagrodzeń. - Trzecia Droga się sprawdziła, podążamy nią - dodał szef Polskiego Stronnictwa Ludowego.

Kosiniak-Kamysz, Zych
30.08.2023 12:45 Władysław Kosiniak-Kamysz stawia warunek kontrowersyjnej kandydatce do Senatu. Nie chciała potępić Putina

Startująca do Senatu z ramienia PSL-u Małgorzata Zych zszokowała dziennikarzy, nie chcąc przyznać, że Władimir Putin jest zbrodniarzem wojennym. Wcześniej deklarowała antyukraińskie poglądy. Władysław Kosiniak-Kamysz postawił jej jasny warunek.

Władysław Kosiniak-Kamysz, Szymon Hołownia
02.08.2023 18:07 Napięta atmosfera w Trzeciej Drodze. Chodzi o Agrounię

Szymon Hołownia i Władysław Kosiniak-Kamysz oddalają się od siebie? Siły tworzące Trzecią Drogę poróżnił pomysł współpracy z Agrounią. Decyzja ma zostać podjęta w weekend. Lider ruchu Michał Kołodziejczak tłumaczy, jak postrzega osoby, które go nie lubią.

Władysław Kosiniak-Kamysz
13.05.2023 12:52 Kosiniak-Kamysz przedstawił pomysł na reformę oświaty. "Polska potrzebuje lepszej szkoły"

Prezes PSL-u Władysław Kosiniak-Kamysz stwierdził, że program nauczania wymaga dostosowania do wymagań współczesnego świata. Ponadto wskazał na problemy związane z finansowaniem szkolnictwa, wynagrodzeniami nauczycieli oraz organizacją ich pracy. Podkreślił również potrzebę poprawy jakości edukacji w Polsce, mówią, że "Polska potrzebuje lepszej szkoły".

Szymon Hołownia i Władysław Kosiniak-Kamysz
27.04.2023 21:58 Koalicja PSL i Polski 2050. Dwie partie, dwa sztaby i jedna lista

Po miesiącach wyczekiwania Władysław Kosiniak-Kamysz oraz Szymon Hołownia poinformowali dzisiaj (27.04), że do wyborów idą razem, jako koalicja wyborcza. Współpraca Polskiego Stronnictwa Ludowego i Polski 2050 ma jednak swoje granice. Obie partie będą miały osobne programy wyborcze i osobne sztaby, a po wyborach w Sejmie stworzą oddzielne kluby parlamentarne. Co ta koalicja oznacza dla opozycji? Przede wszystkim w końcu rozwiewa wątpliwości.