Wiadomosci.Goniec.pl > Lech Wałęsa

Lech Wałęsa

Danuta Lech Wałęsa
10.05.2024 15:30 Tak PiS potraktowało Danutę Wałęsę. "Odmowa jest naprawdę wredna"

Danuta Wałęsa od lat nie może doczekać się przyznania jej statusu działaczki opozycji antykomunistycznej. Żona byłego prezydenta wnioski w tej sprawie składała dwukrotnie i za każdym razem były one odrzucane. Decydował o tym kierowany przez działacza PiS Jana Józefa Kasprzyka Urząd ds. Kombatantów i Osób Represjonowanych. Jego zdaniem, Wałęsa “nie spełniła przesłanek”. - Odmowa przyznania jej takiego statusu jest naprawdę wredna, a zadziało się to z polecenia Jarosława Kaczyńskiego - uważa Jerzy Borowczak.

Lech Wałęsa
09.05.2024 16:41 Lech Wałęsa zaplanował swój pogrzeb. Ujawnił, jak będzie wyglądał

Lech Wałęsa w książce "Wałęsa '80" zdecydował się na osobiste wyznanie. 80-letni polityk ujawnił, że zaplanował już własny pogrzeb. Jak będzie przebiegała ceremonia?

Lech Wałęsa
13.04.2024 15:42 Lech Wałęsa trafił do szpitala. W sieci ukazał się niepokojący wpis

Lech Wałęsa zamieścił w sieci zdjęcie, które wywołało wielkie poruszenie. Widać na nim, że były prezydent ponownie znajduje się w szpitalu, gdzie monitorowany jest stan jego serca. Pytany o szczegóły syn noblisty, nie udziela na razie szczegółowych informacji, ale fani 80-latka są wysoce zmartwieni. Jeszcze kilka dni temu nic nie zwiastowało dodatkowych problemów.

lech wałęsa prezydent polityk
12.01.2024 14:01 Mocne słowa Wałęsy o decyzji Andrzeja Dudy. „On tak naprawdę manipuluję tą próbą ułaskawienia”

11 stycznia Andrzej Duda w specjalnym oświadczeniu przekazał, że rozpoczął procedurę ułaskawienia Mariusza Kamińskiego i Macieja Wąsika. Sprawę w mocnych słowach skomentował były prezydent. Uważa, że to właśnie Duda, a nie Jarosław Kaczyński sterują działaniami w sprawie prawomocnie skazanych przestępców. „On tak naprawdę manipuluje tą próbą ułaskawienia. Myśli, że wszystkich oszuka” – stwierdził były lider „Solidarności”.

None
15.12.2023 18:01 Lech Wałęsa: Autolustracja? Jestem gotowy!

“Moja ponowna autolustracja jest możliwa tylko w wolnej Polsce. Nie ma problemu, jestem gotowy! Robienie tego w czasach PiS-u byłoby głupotą, bo nie miałbym co liczyć na sprawiedliwy wyrok” - zapowiedział w książce “Wałęsa '80” były prezydent. 

Lech Wałęsa
11.12.2023 14:39 Lech Wałęsa wygrał z chorobą. Pojawił się w Sejmie w wymownej koszulce przywitany okrzykami

Były prezydent Lech Wałęsa jeszcze kilka dni temu informował o swoim pobycie w szpitalu z powodu zakażenia koronawirusem. Jak zapowiadał specjalnie dla Gońca, jeśli tylko zdrowie pozwoli, zamierza pojawić się w stolicy 11 grudnia. - Chcę pojechać do Warszawy, do Sejmu, by zobaczyć klęskę Morawieckiego i powołanie rządu Tuska - zapowiadał i słowa dotrzymał. 

Lech Wałęsa
08.12.2023 18:37 Lech Wałęsa dla Gońca: chcę wyjść ze szpitala i zobaczyć klęskę Morawieckiego!

Lech Wałęsa zmaga się z koronawirusem i wciąż przebywa w szpitalu. Wygląda jednak na to, że były prezydent wraca już do formy. - Jeśli tylko wymaz będę negatywny, wychodzę do domu. A potem jadę do Warszawy zobaczyć klęskę Morawieckiego i powołanie rządu Tuska - mówi Gońcowi.

Lech Wałęsa
05.12.2023 17:26 Lech Wałęsa trafił do szpitala. Wiemy, w jakim jest stanie

Lech Wałęsa znalazł się w szpitalu. Były prezydent opublikował zdjęcie, gdzie podpięty jest do specjalnej aparatury. Polityk ujawnił, co było powodem nagłej hospitalizacji. Wiadomo również, w jakim stanie znajdować ma się Lech Wałęsa.

Lech Wałęsa
02.06.2023 10:45 Lech Wałęsa wprost o wyborach w 1989 roku. "Wstydzę się"

Lech Wałęsa zdobył się na zaskakujące wyznanie i wspomniał wybory z 1989 roku. Były prezydent przyznał, że “wstydzi się, że musiał się na to zgodzić”. W rozmowie z “Rzeczpospolitą” zdradził również, czy pojawi się na marszu 4 czerwca oraz na kogo będzie głosował podczas nadchodzących wyborów parlamentarnych.