Wiadomosci.Goniec.pl > Polityka > Lech Wałęsa trafił do szpitala. Wiemy, w jakim jest stanie
Agata Jaroszewska
Agata Jaroszewska 05.12.2023 17:26

Lech Wałęsa trafił do szpitala. Wiemy, w jakim jest stanie

Lech Wałęsa
Facebook.com/Lech Wałęsa

Lech Wałęsa znalazł się w szpitalu. Były prezydent opublikował zdjęcie, gdzie podpięty jest do specjalnej aparatury. Polityk ujawnił, co było powodem nagłej hospitalizacji. Wiadomo również, w jakim stanie znajdować ma się Lech Wałęsa.

Lech Wałęsa trafił do szpitala

Lech Wałęsa wymagał pomocy lekarzy i wsparcia specjalnej aparatury. Były prezydent we wtorek 5 grudnia opublikował zdjęcie. Podpisał je jednym zdaniem, gdzie ujawnił powody swojej hospitalizacji.

Lech Wałęsa przebywa w szpitalu z racji zakażenia koronawirusem. Około godziny 16 na profilu w mediach społecznościowych opublikował fotografię, gdzie leży na szpitalnej sali, a dookoła znajduje się medyczna aparatura. Usta i nos ma zakryte maseczką.

Burza wokół pogrzebu 14-letniej Natalii. Wielu Polaków zniesmaczonych

Lech Wałęsa hospitalizowany z powodu COVID

- Trafił mnie covid - napisał Lech Wałęsa pod zdjęciem ze szpitala. Fakt dotarł do informacji na temat tego w jakim stanie znajduje się polityk. Informator z bliskiego otoczenia byłego prezydenta uspokaja niepokój związany z niespodziewaną hospitalizacją.

ZOBACZ: Jest akt oskarżenia przeciwko Lechowi Wałęsie. Były prezydent się nie przyznaje

- Rokowania, są dobre - powiedział informator dziennikarzy. Niemniej nie jest jasne, kiedy Lech Wałęsa wyjdzie ze szpitala. Poprzednio były prezydent znalazł się pod pilną opieką lekarzy w październiku. Wówczas głos w sprawie jego zdrowia zabrał syn. Jarosław Wałęsa wyjaśnił wtedy, że jego ojciec znajduje się w szpitalu z racji rutynowych badań i kontroli. Tym razem sprawa wydaje się poważniejsza.

Internauci życzą Lechowi Wałęsie szybkiego powrotu do zdrowia

Lech Wałęsa miał trafić do szpitala w niedzielę (03.12) wieczorem. W mediach społecznościowych, gdzie były prezydent jest wybitnie aktywny. W weekend relacjonował, że znajdował się w Ustce.

ZOBACZ: Zaskakujące wyznanie Lecha Wałęsy, wspomniał o swoim pogrzebie. “Wszystko już osiągnąłem”

Pod fotografią ze szpitala zaroiło się od życzeń powrotu do zdrowia. - Niech Pan się trzyma Panie Prezydencie, życzę zdrowia i szybkiego powrotu do zdrowia. Cokolwiek by Panu za zasługi obiecali po drugiej stronie, niech pan nie idzie w stronę światła, to jeszcze nie czas. Polska wciąż Pana potrzebuje - czytamy w jednym z komentarzy.