Rząd

Szymon Hołownia
16.05.2024 21:26 Szymon Hołownia wygłosił orędzie. "Te wydarzenia mogą budzić lęk"

Marszałek Sejmu wygłosił w czwartek zaplanowane orędzie. Odnosząc się do ostatnich wydarzeń, zaapelował o ”ostudzenie” temperatury sporu politycznego. – Podział na dwie Polski walczące ze sobą na śmierć i życie, polaryzacja, eskalacja agresji, na krótką metę może i służą tej czy innej partii, ale w długim terminie wykrwawiają nasz kraj – powiedział Szymon Hołownia.

Donald Tusk
16.05.2024 20:09 Donald Tusk pokazał przerażający wpis internauty. "Wizja Polski"

Zamach na premiera Słowacji Roberta Fico wstrząsnął Europejczykami. W nawiązaniu do wydarzeń z 15 maja Donald Tusk pokazał w mediach społecznościowych wymierzony w niego wpis. ”Duże tego było wczoraj” – skomentował zatrważającą wiadomość premier.

zamach na premiera Słowacji
15.05.2024 19:11 Premier Słowacji został postrzelony. Ujawniono, kim jest sprawca

Premier Słowacji Robert Fico został postrzelony po wyjazdowym posiedzeniu rządu w miejscowości Handlova. Polityk jest "w stanie zagrażającym życiu". Sprawcą zamachu miał być 71-letni pisarz.

Donald Tusk
14.05.2024 14:55 Donald Tusk ostrzega Polaków. "Rosja przygotowuje ingerencję"

Donald Tusk ostrzegł przed wrogim działaniem Rosji. Zgodnie ze słowami premiera, z pewnością będzie ona próbowała ingerować w czerwcowe wybory do Parlamentu Europejskiego. Wskazywać mają na to doniesienia nie tylko polskich, ale i zagranicznych służb. - To nie jest pierwszy taki przypadek, ale tym razem skala jest niepokojąca - ocenił szef rządu na wtorkowej konferencji.

Donald Tusk
10.05.2024 10:47 Donald Tusk ogłosił zmiany w rządzie. Padły cztery nazwiska

Donald Tusk ogłosił zmiany w rządzie. Rekonstrukcja Rady Ministrów stała się faktem. - Dzisiaj nadchodzi czas porządkowania - powiedział podczas specjalnej konferencji prasowej premier. Nowych szefów zyskały trzy resorty: MSWiA, MKiDN, MRiT. Pojawił się również nowy minister aktywów państwowych.

Sikorski i Braun
25.04.2024 22:14 Spięcie Sikorskiego z Braunem. "Pan kpi czy o drogę pyta?"

W czwartek 25 kwietnia minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski wygłosił w Sejmie swoje exposé. Wystąpieniu szefa MSZ przysłuchiwał się m.in. premier Donald Tusk, a także prezydent Andrzej Duda. Po swoim przemówieniu Sikorski odpowiadał na pytania posłów dotyczące polskiej polityki zagranicznej. W pewnym momencie doszło do spięcia z Grzegorzem Braunem z Konfederacji. 

Bartłomiej Sienkiewicz
24.04.2024 15:32 Bartłomiej Sienkiewicz rezygnuje ze stanowiska ministra kultury

Bartłomiej Sienkiewicz ogłosił, że rezygnuje ze stanowiska w rządzie. Minister kultury i dziedzictwa narodowego poinformował w mediach społecznościowych, iż Donald Tusk otrzymał już jego wniosek. Powodem są nadchodzące wybory.

Mariusz Kamiński, Donald Tusk
22.04.2024 11:41 Mariusz Kamiński nie będzie miał wyjścia. Donald Tusk podjął decyzję

Donald Tusk podjął decyzję w sprawie Mariusza Kamińskiego. O kroku podjętym przez premiera poinformował Michał Szczerba. Na otwarciu poniedziałkowego posiedzenia ds. afery wizowej poinformowano, iż były szef MSWiA został zwolniony z obowiązku zachowania tajemnicy informacji niejawnych.

Roman Giertych
19.04.2024 18:30 Córka Romana Giertycha otrzymała przerażający telefon. W akcji służby

Córka Romana Giertycha doznała szokującej sytuacji, wszystko za sprawą oszustów. Maria Giertych otrzymała telefon, w którym rozmówca mówił o rzekomej śmierci jej ojca. Wyjawiła także szokujące szczegóły na temat działania oszustów. To nie pierwszy raz, kiedy do niej zadzwonili.

Izabela Leszczyna, Donald Tusk
17.04.2024 17:35 Zakaz sprzedaży jednorazowych e-papierosów. "Zielone światło"

Już niedługo w Polsce wprowadzony zostanie nowy zakaz. Premier Donald Tusk zgodził się na uniemożliwienie sprzedawania jednorazowych e-papierosów. Izabela Leszczyna zdradziła jednak, że nie jest to proste. - Ustawę mam gotową, ale jesteśmy przed podjęciem decyzji - powiedziała szefowa Ministerstwa Zdrowia.

Donald Tusk
13.04.2024 16:39 Pierwsza dymisja w rządzie Donalda Tuska. "Awantury są na porządku dziennym"

Pierwsza dymisja w rządzie Donalda Tuska. Jeden z wiceministrów resortu rodziny, pracy i polityki społecznej odchodzi ze stanowiska. Oficjalnym powodem rezygnacji mają być “powody osobiste”, jednak zakulisowe ustalenia dziennikarzy wskazują na napiętą atmosferę wśród współpracowników Agnieszki Dziemianowicz-Bąk.

Marek Zuber
02.04.2024 20:28 "Rumunia nas dogania". Marek Zuber o stanie polskiej gospodarki

Polska wcale nie była najszybciej rozwijającym się krajem w okresie 2014-2019 - tak Marek Zuber skomentował opinie o cudzie gospodarczym nad Wisłą w czasach dobrej koniunktury. Najszybciej rozwijała się Rumunia w naszej części Europy, jest ona od nas już tylko troszeczkę biedniejsza - skwitował ekonomista Akademii WSB.

Szef MSZ Radosław Sikorski
02.04.2024 12:14 Śmierć Polaka w Strefie Gazy. Jest reakcja Radosława Sikorskiego

- Osobiście poprosiłem ambasadora Izraela Ja’akowa Liwne o pilne wyjaśnienia. Zapewnił mnie, że Polska wkrótce otrzyma wyniki badania tej tragedii. Przyłączam się do kondolencji wobec rodziny naszego dzielnego wolontariusza oraz wszystkich cywilnych ofiar w Strefie Gazy - napisał w serwisie X (dawniej Twitter) szef polskiego MSZ Radosław Sikorski.

andrzej duda
29.03.2024 14:36 Andrzej Duda zawetował ustawę ws. tabletki "dzień po"

Andrzej Duda zawetował ustawę o tabletce ”dzień po” bez recepty. "Prezydent nie mógł zaakceptować rozwiązań prawnych umożliwiających dostęp dzieci poniżej 18. roku życia do produktów leczniczych do stosowania w antykoncepcji bez kontroli lekarza oraz z pominięciem roli i odpowiedzialności rodziców” – przekazano w komunikacie Kancelarii Prezydenta RP.

Agnieszka Dziemianowicz-Bąk
28.03.2024 12:15 Czterodniowy tydzień pracy coraz bliżej? Ministra zapowiada "następny krok"

Rząd poprze w końcu regulacje dotyczące wprowadzenia czterodniowego tygodnia pracy? Tego właśnie chce ministra Agnieszka-Dziemianowicz-Bąk z Lewicy. Polityczka zapewnia, że nadszedł czas na zrobienie “następnego kroku” i dementuje plotki o obniżaniu wynagrodzeń pracowników. Jednocześnie jest gotowa na pewne ustępstwa i ujawnia, że ma w zanadrzu także inną, alternatywną propozycję.

Donald Tusk
22.03.2024 15:02 100 dni rządów Tuska. Rozliczamy obietnice premiera

100 dni. Właśnie tyle na czele polskiego rządu stoi już Donald Tusk, lider zwycięskiej koalicji. Po ponad trzech miesiącach sprawowania władzy czas na pierwsze podsumowania i rozliczenia. Nasz dziennikarz Daniel Arciszewski, wraz z zaproszonymi ekspertami i politykami, szuka odpowiedzi na pytanie, dlaczego większość obietnic Tuska nie została spełniona.

Patryk Jaki, Mateusz Morawiecki
17.03.2024 13:42 Morawiecki otrzymał cios z własnego obozu. Jest reakcja na słowa Patryka Jakiego

Spore zgrzyty w obozie Prawa i Sprawiedliwości. Premier Mateusz Morawiecki i prezydent Andrzej Duda zostali niespodziewanie skrytykowani przez Patryka Jakiego. Europoseł na spotkaniu w Pabianicach wypunktował błędy popełnione przez polityków Jarosława Kaczyńskiego. Były rzecznik rządu PiS już odpowiedział. To początek wielkiego rozłamu na prawicy?

protest rolników
27.02.2024 14:38 Gorzkie wyznanie młodego rolnika. "Zawsze nas łupili"

Trwa protest rolników w Warszawie. Nasz reporter spotkał w tłumie jednego z demonstrantów, a ten odpowiedział wprost na zarzuty tych, którzy nie zgadzają się z działaniami producentów rolnych. Młody mężczyzna z dużym żalem stwierdził, że dotychczasowe rządy zazwyczaj nie stały po stronie jego grupy społecznej. - Mój tata mówi to samo, mój dziadek mówi to samo. Zawsze nas łupili - przyznał bez ogródek.

Michał Kołodziejczak
19.02.2024 23:08 "Lista wstydu" Michała Kołodziejczaka. Dowiemy się, kto zarabiał na zbożu

Kwestią dni jest opublikowanie listy już teraz nazywanej “listą wstydu”. Michał Kołodziejczak oraz Artur Balazs z Ministerstwa Rolnictwa uchylili rąbka tajemnicy na temat tego, co czeka nas w nadchodzącym tygodniu. Mowa o liście firm, które skupowały zboże z Ukrainy. Rolnicy protestują i wskazują na to, że ziarno jest słabej jakości lub nie spełnia wymaganych unijnych norm.

Tomasz Siemoniak
19.02.2024 11:46 Koniec CBA jest bliski? Tomasz Siemoniak ujawnił konkretne daty

Coraz bliżej likwidacji Centralnego Biura Antykorupcyjnego. Organ, który przed laty był oczkiem w głowie Mariusza Kamińskiego, najprawdopodobniej wkrótce zostanie tylko wspomnieniem. Takie plany ma przynajmniej rządząca koalicja, choć pokrzyżować je może prezydent Andrzej Duda. Niemniej, minister Tomasz Siemoniak zapowiada konkretną datę przedstawienia stosownej ustawy. Zmiany mogą wejść w życie lada chwila.

orlen logo
06.02.2024 13:14 Rewolucyjne zmiany w Orlenie. Kolejne osoby tracą stanowiska

Zarząd Orlenu podjął we wtorek decyzję o kolejnych zmianach na kluczowych stanowiskach. Nadzwyczajne walne zgromadzenie spółki zdecydowało o odwołaniu wszystkich członków rady nadzorczej. Funkcję tym samym utracił przewodniczący rady Wojciech Jasiński, były minister skarbu państwa i były poseł PiS.

Ministerstwo zdrowia brama
31.01.2024 12:21 Zarobki i premie prezesów pod resortem zdrowia. Znamy kwoty

Ministerstwo Zdrowia pod przewodnictwem Prawa i Sprawiedliwości miało sowicie wynagradzać prezesów podległych mu jednostek. Prezesi mogli liczyć nie tylko na wysokie zarobki, ale i premie. Rekordzista otrzymywał miesięcznie 40 tys., a dodatkowo mógł liczyć na premie w wysokości 80 tys. zł.

Donald Tusk Andrzej Duda
25.01.2024 16:41 Pierwsza taka sytuacja w historii. Ministrowie w ostatniej chwili odmówili

Zaskakujące informacje napływają z Kancelarii Prezydenta RP. Na czwartek (25 stycznia) Andrzej Duda zaprosił do Pałacu Prezydenckiego członków rządu Donalda Tuska. Podczas spotkania ministrowie ci mieli zostać powołani w skład Rady Dialogu Społecznego, ale się nie pojawili. Swój udział w wydarzeniu odwołali podobno w ostatniej chwili.

Aleksandra Gajewska
09.01.2024 14:43 Jest reakcja rządu na reportaż Gońca. Wiceminister Gajewska: poruszająca sprawa, konieczne są działania systemowe

- Wasz materiał wywołał bardzo duże emocje, także u mnie. To naprawdę pokrzepiające, że jest wiele osób, które chcą pomóc. Ważne teraz, byśmy nie poprzestali na pomocy doraźnej. Konieczne są rozwiązania systemowe - mówi w rozmowie z portalem Goniec.pl wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej Aleksandra Gajewska. To jej reakcja na reportaż Gońca, którego bohaterką jest pani Wiesia, seniorka samotnie opiekująca się schorowanym, dorosłym synem.

Adrian Zandberg
02.01.2024 14:17 Zandberg o zmianach w mediach publicznych. "Na stole leżały mniej ryzykowne scenariusze"

Czyżby szykował się poważny rozłam w koalicji rządzącej? Lider partii Razem Adrian Zandberg zdaje się być już kolejnym politykiem sejmowej większości, który sceptycznie podchodzi do decyzji ministra Bartłomieja Sienkiewicza ws. TVP. Jego zdaniem, sprawę można było załatwić w o wiele mniej kontrowersyjny i wątpliwy prawnie sposób. Na łamach “Faktu” polityk zdradził także swój własny sposób na naprawę publicznych mediów. Czy rząd pójdzie za jego głosem?

biuro
31.12.2023 09:47 Rząd podjął decyzję. 2 stycznia 2024 r. będzie dniem wolnym od pracy

Dodatkowy dzień wolny od pracy w 2024 r. Donald Tusk oficjalnie podjął tę decyzję. Obowiązuje ona w całym kraju. 2 stycznia 2024 r. został ustanowiony dniem wolnym. Niestety nie wszyscy będą mogli skorzystać z tego przywileju.

Mateusz Morawiecki
22.12.2023 12:45 Mateusz Morawiecki wygłosił orędzie do świata. Były premier w swoim wystąpieniu grzmi i oskarża

Podczas gdy parlamentarzyści PiS okupują budynek TVP przy ulicy Woronicza, Mateusz Morawiecki także nie próżnuje i prowadzi ofensywę w sieci. Były premier nakręcił prawie trzyminutowy “przekaz dla świata”, w którym zawarł swoisty “akt oskarżenia” wobec Donalda Tuska i jego ministrów, wytykając im m.in. demolowanie fundamentów prawa. Jednocześnie sugeruje, że nowy rząd próbuje ukryć przed Polakami istotne informacje ws. migrantów. - Ostrzegaliśmy, że po wyborach pokażą swoje prawdziwe oblicze - grzmi.

donald tusk jacek kurski
19.12.2023 11:10 Donald Tusk ogłosił to z samego rana. W tajemniczym wpisie wspomniał o Jacku Kurskim

Wtorek 19 grudnia może przynieść kolejne gorące informacje ze świata polityki. To na dzisiaj zaplanowano kolejne posiedzenie sejmu na którym omówiona zostanie m.in. komisja śledcza ds. afery wizowej. Rząd ma mieć dzisiaj swoje posiedzenie. Dodatkowo, Tusk zapowiada, że szykują się kolejne odwołania i zmiany w służbach. Mówi przede wszystkim o Jacku Kurski i jego posadzie w Banku Światowym.

  • 1
  • 2