Wiadomosci.Goniec.pl > Polska > Zarobki i premie prezesów pod resortem zdrowia. Znamy kwoty
Laura Młodochowska
Laura Młodochowska 31.01.2024 12:21

Zarobki i premie prezesów pod resortem zdrowia. Znamy kwoty

Ministerstwo zdrowia brama
Iberion

Ministerstwo Zdrowia pod przewodnictwem Prawa i Sprawiedliwości miało sowicie wynagradzać prezesów podległych mu jednostek. Prezesi mogli liczyć nie tylko na wysokie zarobki, ale i premie. Rekordzista otrzymywał miesięcznie 40 tys., a dodatkowo mógł liczyć na premie w wysokości 80 tys. zł.

Ujawniono zarobki prezesów podległych Ministerstwu Zdrowia

Kwestia zarobków w Ministerstwie Zdrowia i instytucjach mu podległych była przez długi czas owiana tajemnicą. Po skierowaniu pytania w tej sprawie przez „Rynek Zdrowia”, portal spotkał się z odmową. Informacje o wynagrodzeniach zostały w końcu udostępnione dzięki interpelacji poselskiej. Ujawnił je wiceminister zdrowia Wojciech Konieczny.

Fundacja ojca Rydzyka ma otrzymać duży przelew

Ministerstwo Zdrowia dawało nawet 80 tys. premii

W imieniu resortu, wiceminister zdrowia Wojciech konieczny przekazał informację o następujących zarobkach prezesów w latach 2022-2023. Jak się okazuje, Prezes Narodowego Funduszu Zdrowia miał zarabiać 31,5 tys. zł, a następnie 33,5 tys. zł po uzyskaniu podwyżki w marcu 2022 roku. Warto nadmienić, że za 2021 r. uzyskał on także roczną nagrodę w wysokości 48 tys. zł. W następnym roku mógł cieszyć się kolejną premią, wynoszącą 75 tys. zł.

Głównodowodzący Agencji Oceny Technologii Medycznych i Taryfikacji co miesiąc uzyskiwał wynagrodzenie w przedziale od 22 do 29 tys. zł. Co ciekawe, nie mógł liczyć na premię w tym okresie.

Prezes Agencji Badań Medycznych zarabiał 40 tys. Zł wynagrodzenia i dostał 80 tys. Zł premii

Rekordzistą w tym zestawieniu był Prezes Agencji Badań Medycznych. W czasie rządów Prawa i Sprawiedliwości zarabiał od 38 do 43 tys. zł wynagrodzenia. W jego przypadku Ministerstwo Zdrowia przyznało także wysoką premię – w 2021 r. Prezes otrzymał w jej ramach 60 tys. zł brutto, a w 2022 r. 80 tys. zł. Z rocznej nagrody nie mógł cieszyć się z kolei dyrektor Centrum e-Zdrowia, jednak jego pensja wynosiła od 24 do 25,5 tys. zł miesięcznie.

Co z zarobkami Inspektora Farmaceutycznego oraz Głównego Inspektora Sanitarnego? Ministerstwo Zdrowia przypomniało, że kompetencje związane z ich obsadzaniem i zarobkami należą do Prezesa Rady Ministrów.

Źródło: Fakt.pl, rynekzdrowia.pl

Tagi: PiS NFZ Rząd