Wiadomosci.Goniec.pl > Polityka > Donald Tusk pokazał przerażający wpis internauty. "Wizja Polski"
Laura Młodochowska
Laura Młodochowska 16.05.2024 20:09

Donald Tusk pokazał przerażający wpis internauty. "Wizja Polski"

Donald Tusk
Fot. EastNews/ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Zamach na premiera Słowacji Roberta Fico wstrząsnął Europejczykami. W nawiązaniu do wydarzeń z 15 maja Donald Tusk pokazał w mediach społecznościowych wymierzony w niego wpis. ”Duże tego było wczoraj” – skomentował zatrważającą wiadomość premier.

Zamach na premiera Słowacji. ”Nie ma wątpliwości, że był motywowany politycznie”

To jest najsmutniejszy dzień dla słowackiej demokracji. Atak na premiera to atak na demokrację i na samą republikę – komentował wydarzenia z środy 15 maja Matusz Szutaj Esztok, minister spraw wewnętrznych.

Esztok w czasie konferencji przed szpitalem, w którym operowano postrzelonego Roberta Fico, przekazał nowe informacje w sprawie jego napastnika. Ze wstępnych informacji uzyskanych przez służby wynika, że podjął on decyzję o ataku na szefa słowackiego rządku krótko po wyborach prezydenckich, w których zwyciężył polityczny stronnik Fico – Petr Pellegrini. W mediach społecznościowych pojawiło się nagranie z korytarza komendy policji, na którym Juraj C. mówi, że nie zgadza się z polityką rządu i atakami na słowacką telewizję publiczną RTVS,

Nie ma wątpliwości, że to był zamach motywowany politycznie. (...) Stoimy u progu wojny domowej. Proszę, przestańmy (szerzyć nienawiść - przyp. red.) – zaapelował Matusz Szutaj Esztok.

Nowe informacje o stanie zdrowia premiera Słowacji. Syn zamachowca zabrał głos

Donald Tusk zamieścił szokujący wpis internauty

W nawiązaniu do zamachu na premiera Słowacji Donald Tusk zamieścił w czwartek jeden z wpisów, w którym autor posunął się do oburzających słów.

Słowacy dali nam dziś przykład, co należy z robić z Donaldem Tuskiem, jeśli uwali CPK – napisał jeden z użytkowników platformy X.

Premier odniósł się do tego komentarza stwierdzeniem, że takich wiadomości otrzymywał zdecydowanie więcej.

Dużo tego było wczoraj. Wizja Polski – napisał.

ZOBACZ TAKŻE: Premier Słowacji został postrzelony. Ujawniono, kim jest sprawca

Internauci odpowiedzieli premierowi. ”Napędzacie nienawiść i podział Polski na dwa plemiona”

Post Donalda Tuska spotkał się z nieprzychylnymi komentarzami od niektórych internautów. Podkreślali, że to właśnie w interesie polityków jest załagodzenie atmosfery w kraju, a nie utrwalanie podziału na dwa, wyjątkowo wrogie, obozy.

Dokładnie tak jak PiS, sami wstawiając spoty jak ten dzisiejszy, napędzacie nienawiść i podział Polski na dwa plemiona, które wiecznie się ze sobą napier.... – napisała jedna z osób.

PiS nastawia przeciwko PO, a PO przeciwko PiS. Zdrajcy, pachołki Rosji etc. To teraz nic tylko czekać na tragedię – wtórowała kolejna.

ZOBACZ WIDEO: To MUSI zrobić Polska. "Kompletna destabilizacja" Dr Bartosiak ostro o przyszłości świata ‼️

Źródło: Radio ZET.