Wiadomosci.Goniec.pl > Polityka > Pierwsza dymisja w rządzie Donalda Tuska. "Awantury są na porządku dziennym"
Agata Jaroszewska
Agata Jaroszewska 13.04.2024 16:39

Pierwsza dymisja w rządzie Donalda Tuska. "Awantury są na porządku dziennym"

Donald Tusk
Fot. East News/Piotr Molecki

Pierwsza dymisja w rządzie Donalda Tuska. Jeden z wiceministrów resortu rodziny, pracy i polityki społecznej odchodzi ze stanowiska. Oficjalnym powodem rezygnacji mają być “powody osobiste”, jednak zakulisowe ustalenia dziennikarzy wskazują na napiętą atmosferę wśród współpracowników Agnieszki Dziemianowicz-Bąk.

Rząd Donalda Tuska z pierwszą dymisją

Zmiany kadrowe w rządzie Donalda Tuska. Ujawniono, iż dojdzie do dymisji w Radzie Ministrów zaprzysiężonej zaledwie 13 grudnia 2023 r., a więc zaledwie 4 miesiące wcześniej.

Do informacji na temat dymisji w rządzie Donalda Tuska dotarli dziennikarze Dziennika Gazety Prawnej. Zgodnie z ustaleniami z funkcją wiceszefa Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej żegna się Paweł Zgórzyński z Polskiego Stronnictwa Ludowego.

Wyciekło, ile pieniędzy zarabia się w nowym TVP. Tyle dostaje rekordzista

nieoficjalne powody dymisji w rządzie zaskakują

Paweł Zgórzyński miał sam złożyć wniosek o odwołanie go z funkcji wiceministra resortu rodziny. We wniosku wskazano, iż powodem decyzji są względy osobiste. Polityk PSL w krótkim komentarzu dla DGP to potwierdził. - Tyle mogę powiedzieć - oświadczył krótko.

ZOBACZ: Jarosław Kaczyński zostanie przesłuchany wykrywaczem kłamstw? Mocny wpis Giertycha

Nieoficjalne ustalenia dziennikarzy wskazują jednak na to, iż w ministerstwie kierowanym przez Agnieszkę Dziemianowicz-Bąk ma panować napięta atmosfera. - Miał dosyć “uśmiechniętej polityki”. Awantury są na porządku dziennym - dodał informator Anny Wittenberg oraz Marka Mikołajczyka.

Donald Tusk zapowiada ocenę pracy ministrów, nie wyklucza dymisji

Donald Tusk sam zapowiadał, że w rządzie dojdzie do zmian i dymisji. Jednym z powodów wskazanych przez premiera jest fakt zbliżających się wyborów do Parlamentu Europejskiego. Część polityków tworzących Radę Ministrów chce spróbować swoich sił w polityce europejskiej, a to wyklucza jednoczesną możliwość uczestniczenia w pracach rządu. Niemniej drugi z powodów możliwych dymisji w gabinecie Donalda Tuska jest zgoła inny.

ZOBACZ: Polskie wojsko zostanie wysłane na Litwę? Andrzej Duda podjął decyzję

Rekonstrukcja rządu to nie jest temat do żartów. […] Zrobię także bardzo rzetelną ocenę w czerwcu, kto się dobrze spisał, a kto nie i nie wykluczam, że - oprócz tych wymuszonych wyborami do PE - ta rekonstrukcja będzie głębsza - mówił Donald Tusk podczas wtorkowej (09.04) konferencji prasowej.

Źródło: dziennik gazeta prawna, goniec