Wiadomosci.Goniec.pl > Polityka > Kaczyński nieoczekiwanie wszedł na mównicę. "Ja króciutko do tego młodego posła"
Bartłomiej  Binaś
Bartłomiej Binaś 12.04.2024 16:46

Kaczyński nieoczekiwanie wszedł na mównicę. "Ja króciutko do tego młodego posła"

Kaczyński i Gomoła
fot. YouTube/SejmRP

Piątkowe głosowania w Sejmie wywołały sporo emocji. Poseł Adam Gomoła zarzucił Jarosławowi Kaczyńskiemu, że ten "zamówił sobie wyrok" Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji. Lider Prawa i Sprawiedliwości bardzo szybko odniósł się do wypowiedzi młodego posła. Kaczyński zwrócił się bezpośrednio do Gomoły, mówiąc o "goebbelsowskiej propagandzie".

Spięcie w Sejmie. Jarosław Kaczyński odpowiedział młodemu posłowi

Piątkowe posiedzenie Sejmu było wyjątkowo burzliwe. Politycy głosowali m.in. nad czterema projektami ustawy dotyczących aborcji. W trakcie debaty na mównicy pojawił się Adam Gomoła, obecnie poseł niezrzeszony, a w przeszłości członek Polski 2050

Młody polityk został wydalony z partii, gdy światło dzienne ujrzały informacje o możliwym nieprawidłowym finansowaniu przez niego kampanii wyborczej. Posłowie PiS powitali Gomołę okrzykami, nie ukrywając zainteresowania. Musiał interweniować marszałek Hołownia.

To próba zakrzyczenia prawdy, tej hańby, którą się okryliście w październiku 2020, kiedy pan, panie pośle - zwrócił się do Jarosława Kaczyńskiego - zamiast zamawiać obiadu u magister Przyłębskiej, zamówił sobie wyrok skazujący kobiety na zmuszanie do heroizmu i tego nie możemy tolerować - stwierdził Adam Gomoła. 

Polskie wojsko zostanie wysłane na Litwę? Andrzej Duda podjął decyzję

Jarosław Kaczyński o "goebbelsowskiej propagandzie"

Jarosław Kaczyński nie pozostawił słów Adama Gomoły bez odpowiedzi. Prezes PiS nieoczekiwanie pojawił się na mównicy.

Ja, jak ostatnio, króciutko. Zwracam się do tego młodego posła, Gomoła się nazywa bodajże. Otóż to, że pan jest młody, nie usprawiedliwia tego, żeby pan opowiadał tego rodzaju bzdury, jak zamawiane wyroki i tym podobne bajki bardzo podłej, obrzydliwej, goebbelsowskiej propagandy - odpowiedział Kaczyński.

ZOBACZ: Sejm zdecydował ws. projektów o aborcji. Koalicja dotrzymała słowa

Adam Gomoła natychmiast ruszył w kierunku mównicy sejmowej, aby odpowiedzieć na słowa Kaczyńskiego. Marszałek Hołownia poprosił o "nieeskalowanie napięcia".

Panie pośle. Goebbelsowska propaganda skończyła się pod koniec grudnia, kiedy odcięliśmy transmisję tej szczujni w telewizji publicznej - mówił Gomoła.

Sejm zdecydował ws. projektów dotyczących aborcji

W piątek Sejm w głosowaniu nie odrzucił w pierwszym czytaniu żadnego z czterech projektów ustawy w sprawie aborcji. Jednocześnie zdecydowano, że projekty zostaną skierowane do dalszych prac w komisji.

ZOBACZ: Wielkie zaskoczenie w Sejmie. Posłanka przyznała się do aborcji

Parlament głosował nad czterema projektami. Dwa z nich złożyła Lewica (dekryminalizujący aborcję, oraz liberalizujący prawo do przerywania ciąży), jeden Koalicja Obywatelska (liberalizujący aborcję), a także jeden autorstwa Trzeciej Drogi (zakładający powrót do kompromisu aborcyjnego).