Wiadomosci.Goniec.pl > Polityka > Jarosław Kaczyński zostanie przesłuchany wykrywaczem kłamstw? Mocny wpis Giertycha
Agata Jaroszewska
Agata Jaroszewska 10.04.2024 15:26

Jarosław Kaczyński zostanie przesłuchany wykrywaczem kłamstw? Mocny wpis Giertycha

Jarosław Kaczyński
Fot. East NEws/Andrzej Iwanczuk/REPORTER

Roman Giertych zapowiedział, że chce, by Jarosław Kaczyński został przesłuchany wariografem, nazywanym potocznie wykrywaczem kłamstw. Polityk poinformował, że jest to związane z katastrofą smoleńską. Dodał, iż robi to w imieniu rodzin oficerów Biura Ochrony Rządu.

Jarosław Kaczyński zostanie przesłuchany wykrywaczem kłamstw?

Roman Giertych w środę 10 kwietnia opublikował w serwisie x.pl wpis dotyczący katastrofy smoleńskiej. Polityk, który po latach wrócił do Sejmu, zapowiedział kroki wobec Jarosława Kaczyńskiego. Prezes PiS będzie musiał stawić się już nie tylko na komisji ds. nielegalnego podsłuchiwania systemem szpiegowskim Pegasus?

Roman Giertych w krótkim wpisie opublikowanym tuż po godzinie 7 rano w 14. rocznicę katastrofy smoleńskiej zapowiedział, iż chce doprowadzić do przesłuchania Jarosława Kaczyńskiego. Prezes PiS miałby jednak zostać poddany badaniu przy użyciu tzw. wykrywacza kłamstw.

Jarosław S. ps. Masa: Odbiło mi. Myślałem, że jestem nieśmiertelny

Roman Giertych zapowiedział kroki wobec prezesa PiS

W imieniu rodzin oficerów BOR, którzy zginęli w Smoleńsku chroniąc Prezydenta L.Kaczyńskiego, wystąpię dzisiaj do prokuratury o przesłuchanie, przy użyciu wariografu, J. Kaczyńskiego na okoliczność ostatniej rozmowy braci - zapowiedział w mediach społecznościowych Roman Giertych.

ZOBACZ: Co robił Jacek Kurski w sztabie PiS? Prawda wyszła na jaw

Na koniec swojego wpisu dotyczącego złożenia wniosku o przesłuchanie Jarosława Kaczyńskiego dodał, iż jest pewien, że prezes PiS “nie ma nic do ukrycia”. Nie była to ostatnia wypowiedź Romana Giertycha na temat ewentualnych kroków podjętych względem brata tragicznie zmarłego Lecha Kaczyńskiego.

Do prokuratury trafił ponowny wniosek o przesłuchanie prezesa PiS wariografem

W późniejszych godzina Roman Giertych postanowił rozwinąć swoją myśl. W rozmowie z Onet Wiadomości padł jednoznaczny apel do Jarosława Kaczyńskiego. Dotyczył on tego, by prezes PiS zgodził się na poddanie przesłuchaniu przy użyciu wykrywacza kłamstw.

ZOBACZ: Zbigniew Ziobro o wynikach wyborów. Napisał do premiera po niemiecku

Ból prezesa nie jest większy niż ich ból, stąd mój ponowny wniosek do prokuratury w tej sprawie - dodał Roman Giertych w rozmowie z Onet,pl.

10 kwietnia 2024 r. przypada 14. rocznica śmierci 96 ofiar w katastrofie lotniczej z udziałem prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego. Pod pomnikiem smoleńskim w Warszawie odbyły się uroczystości i nie obyło się bez incydentów. Politycy PiS blokowali możliwość złożenia wieńca przez aktywistów, którzy wskazują na winę brata Jarosława Kaczyńskiego w kontekście doprowadzenia do katastrofy lotniczej.