Wiadomosci.Goniec.pl > Polityka > Zbigniew Ziobro o wynikach wyborów. Napisał do premiera po niemiecku
Ada Rymaszewska
Ada Rymaszewska 08.04.2024 22:20

Zbigniew Ziobro o wynikach wyborów. Napisał do premiera po niemiecku

Zbigniew Ziobro Donald Tusk
Fot. Michal Zebrowski/East News, JULIEN DE ROSA/AFP/East News

Zbigniew Ziobro pokusił się o skomentowanie wyborów samorządowych 2024. Koalicjant Prawa i Sprawiedliwości wykorzystał fakt, że partia zdobyła największe poparcie w wyborach do sejmików i uderzył w Donalda Tuska. Zrobił to za pośrednictwem platformy X, na której w poniedziałkowe popołudnie opublikował uszczypliwy wpis. “Das Ende naht” - zwrócił się do premiera w języku niemieckim.

Wybory samorządowe 2024. Donald Tusk i Jarosław Kaczyński ogłaszają sukces

Państwowa Komisja Wyborcza podliczyła już wszystkie oddane prawidłowo w niedzielnej (7 kwietnia) I turze wyborów samorządowych głosy. O ile jednak jasne jest, że na tarczy z pojedynku o samorządy wyszła Lewica, trwa spór o to, kto rzeczywiście może mówić o satysfakcji i sukcesie.

Donald Tusk, którego Koalicja Obywatelska zajęła drugie miejsce w wyborach do sejmików wojewódzkich, jeszcze w poniedziałek rano przyznawał we wpisie na platformie X, że ugrupowanie poniosło klęskę na wschodniej ścianie i na wsi. Po południu jednak, w zupełnie innym nastroju, świętował fakt, że PiS przegrało w stu największych miastach w kraju.

Jarosław Kaczyński z kolei, którego partia zdobyła najwięcej głosów do sejmików, już w niedzielny wieczór ogłosił kolejne, dziewiąte z rzędu “zwycięstwo” i ocenił, że kładzenie krzyżyków na jego formacji jest przedwczesne, a powody do zmartwienia mają jedynie konkurenci. W podobnym tonie wypowiedział się także Zbigniew Ziobro, publikujący w sieci wymowny post. Tweet napisał częściowo w… języku niemieckim.

Był jedynym kandydatem na wójta, a i tak przegrał. Wilkowice go nie chciały

Zbigniew Ziobro uderza w premiera po niemiecku

Tuż przed godziną 17 Zbigniew Ziobro napisał na portalu X (dawniej Twitter), że wybory samorządowe 2024 pokazały, iż “na fałszywe obietnice Donalda Tuska coraz mniej Polaków daje się nabierać”. 

Po ośmiu latach porażek, gdy w końcu przejęli władzę, miał być pogrom PiS, ale jest strach przed nadchodzącym upadkiem. Miała być uśmiechnięta Polska, jest Polska wkurzona wzrostem cen paliw, żywności i energii. Miało być praworządnie, jest przemoc, łamanie konstytucji i łyse karki z łomami. Miała być wolność, jest pałowanie rolników. Das Ende naht, Herr Ministerpräsident. Das Ende (Koniec jest bliski, panie premierze. Koniec - red.)" - stwierdził.

Lider Suwerennej Polski ma żal za przeszukania

Zbigniew Ziobro nie oszczędził Donalda Tuska także w przywoływanym już przez nas wywiadzie dla tygodnika “Sieci”. Lider Suwerennej Polski wypowiedział się m.in. na temat ostatniego przeszukania w jego domu i mieszkaniu, które, jak utrzymuje, zlecić miał właśnie obecny premier w ramach politycznego odwetu.

Nie chcieli mieć świadków, dlatego zakleili też kamery monitoringu. Jedną zauważyli dużo później, stąd wiem, co tu się działo i że było to nieprofesjonalne przeszukanie - ocenił.

Polityk skomentował również aresztowanie beneficjenta Funduszu Sprawiedliwości, prezesa Fundacji Profeto ks. Michała O. Jego zdaniem Donald Tusk niszczy kapłanów, co świadczy o tym, że jest złym człowiekiem.

To naprawdę diabelskie - skwitował.

Źródło: “Sieci”, X