Wiadomosci.Goniec.pl > Polityka > Co robił Jacek Kurski w sztabie PiS? Prawda wyszła na jaw
Agata Jaroszewska
Agata Jaroszewska 08.04.2024 12:44

Co robił Jacek Kurski w sztabie PiS? Prawda wyszła na jaw

Jarosław Kaczyński, Jacek Kurski, PiS
Fot. East News/ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Wieczór po wyborach samorządowych 2024 przyniósł ze sobą zaskoczenia. Zwycięstwo PiS nad KO to tylko jedno z nich. Z politycznego niebytu wrócił Jacek Kurski. Były szef TVP stanął za plecami Jarosława Kaczyńskiego podczas wieczoru wyborczego w sztabie partii. Waldemar Buda ujawnił, dlaczego Jacek Kurski pojawił się w sztabie PiS.

Jacek Kurski w sztabie wyborczym PiS, polityk tłumaczy

Jacek Kurski stojący tuż za Jarosławem Kaczyńskim podczas wieczoru wyborczego w sztabie Prawa i Sprawiedliwości był sporym zaskoczeniem. Były szef TVP nie brał aktywnego udziału w kampanii wyborczej w ostatnich tygodniach, niemniej znalazło się dla niego miejsce na scenie obok najważniejszych polityków partii.

Co oznacza obecność Jacka Kurskiego w sztabie PiS? Odpowiedzi na to pytanie udzielił Waldemar Buda podczas poniedziałkowej porannej wizyty w studio TVN24. Polityk PiS zasugerował, iż były szef TVP chce przygotować sobie grunt pod następne wybory.

Aleksander Kwaśniewski mocno o wyborach. Jasno mówi, kto przegrał

Polityk PiS zapytany w TVN24 o obecność Jacka Kurskiego w sztabie PiS

Waldemar Buda w rozmowie w studio TVN24 poruszył tematy dotyczące sukcesu PiS i wyprzedzenia Koalicji Obywatelskiej. Wcześniej wskazywano, iż partia Jarosława Kaczyńskiego ponownie będzie musiała pogodzić się z przegraną w sejmikach wojewódzkich. Exit poll oraz częściowe wyniki PKW na to nie wskazują.

ZOBACZ: Donald Tusk z samego rana skomentował wybory. Martwią go trzy rzeczy

Niemniej jednym z pytań zadanych przez dziennikarza TVN24 był fakt, iż na scenie obok Jarosława Kaczyńskiego pojawił się Jacek Kurski. Waldemar Buda początkowo starał się nie zdradzić zbyt wiele.

Mogę powiedzieć tylko tyle, że był. Żadnej innej roli nie miał. […] (Przyszedł do sztabu - przyp. red.) jako członek Prawa i Sprawiedliwości, tak zajrzał po prostu - oświadczył krótko poseł PiS. Później zdradził jednak więcej.

Jacek Kurski stara się o miejsce na liście kandydatów do Parlamentu Europejskiego?

Dziennikarz TVN24 zapytał wprost, czy obecność Jacka Kurskiego w sztabie PiS to zwiastun tego, iż były szef TVP pojawi się na listach kandydatów do Parlamentu Europejskiego. Waldemar Buda po otrzymaniu bardzo konkretnego pytania dotyczącego politycznej przyszłości Jacka Kurskiego zdradził zakulisowe informacje z PiS.

ZOBACZ: Wybory samorządowe 2024. Kto wygrał w największych miastach?

Wiem, że w wyborach teraz, które się odbyły, w sztabie wyborczym nie uczestniczył. […] Natomiast pytanie, czy będzie kandydował, to rozstrzygnięcie prezesa Jarosława Kaczyńskiego. Wiem, że jakieś tam rozmowy się toczyły, ale czy decyzja taka będzie, tego nie wiem - powiedział w porannej rozmowie w TVN poseł PiS.

Źródło: tvn24