Wiadomosci.Goniec.pl > Polityka > Jarosław Kaczyński o wyborach. Zacytował słynnego pisarza
Ada Rymaszewska
Ada Rymaszewska 07.04.2024 22:38

Jarosław Kaczyński o wyborach. Zacytował słynnego pisarza

Jarosław Kaczyński
Fot. Facebook/PiS

Jarosław Kaczyński skomentował wynik swojej partii w wyborach samorządowych 2024. Prezes Prawa i Sprawiedliwości nie krył zadowolenia z faktu, że sondażowe rezultaty wskazują, iż ugrupowanie zdobyło największe poparcie w wyborach do Sejmików wojewódzkich. Już na wstępie polityk ogłosił więc, że jego formacja odniosła kolejne, dziewiąte z kolei zwycięstwo. Wypowiedź zakończył natomiast wiele mówiącym cytatem ze światowej sławy pisarza.

Wybory samorządowe. Wyniki exit poll. PiS z największym poparciem w skali kraju

Zgodnie z zaprezentowanymi przez pracownię Ipsos wynikami exit poll największe poparcie w skali kraju w wyborach samorządowych do Sejmików wojewódzkich zdobyło Prawo i Sprawiedliwość.

Ugrupowanie Jarosława Kaczyńskiego otrzymało 33,7 proc. głosów, a druga Koalicja Obywatelska - 31,9 proc. Trzecie miejsce przypadło Trzeciej Drodze (13,5 proc.). Zdecydowanie poniżej oczekiwań wypadła z kolei Lewica, która uplasowała się dopiero na piątym miejscu, za Konfederacją.

O tym, jak poszczególne głosy przełożą się na mandaty, dowiemy się później, gdy znane będą już oficjalne, podane przez PKW rezultaty. Niemniej jednak, prezes PiS już wznosi triumfalne okrzyki i ogłasza deklasację rywali.

Największy zwycięzca wyborów? Bez wątpienia Rafał Trzaskowski

Jarosław Kaczyński ogłasza dziewiąte zwycięstwo PiS

Jarosław Kaczyński pojawił się w sztabie wyborczym Prawa i Sprawiedliwości długo przed godziną 21 i w otoczeniu swoich najbliższych współpracowników czekał na zakończenie ciszy wyborczej. Gdy jasne stało się, że wstępne sondażowe wyniki plasują jego partię na pierwszym miejscu, zabrał głos, stwierdzając, że jego formacja odniosła kolejne, dziewiąte już zwycięstwo.

Zwycięstwo, które powinno dla nas być przede wszystkim zachętą do pracy. Ten wyniki pokazuje, że dzisiaj w wyborach parlamentarnych być może moglibyśmy uzyskać znacznie więcej, moglibyśmy być może nawet zdobyć władzę - ocenił.

Jednocześnie Jarosław Kaczyński próbował zmobilizować struktury partyjne i wyborców do czerwcowej ofensywy w wyborach do Parlamentu Europejskiego, a później także w wyborach prezydenckich (w 2025 r.) i kolejnych parlamentarnych (te odbędą się zgodnie z harmonogramem w 2027 r.).

Prezes PiS cytuje Marka Twaina

Prezes PiS nie odpuścił sobie także mocnych słów skierowanych pod adresem politycznych oponentów.

Bardzo dawno w Polsce nie było tyle zła, tyle różnego rodzaju fatalnych działań władzy, z jakimi mamy do czynienia dzisiaj. Dlatego to nasze zadanie jest zadaniem partyjnym, ale przede wszystkim jest zadaniem polskim. Polska nie może iść tą drogą, na którą w tej chwili wpycha ją Donald Tusk. To jest nie do przyjęcia dla naszej przyszłości, nie do przyjęcia dla naszej teraźniejszości - stwierdził.

Na koniec stwierdził, że droga, którą obrał dla Polski Donald Tusk “jest nie do przyjęcia” i zacytował słynne, aczkolwiek kontrowersyjne słowa Marka Twaina: “wiadomość o mojej śmierci jest cokolwiek przedwczesna”.

Źródło: Goniec.pl