Wiadomosci.Goniec.pl > Polityka > Rafał Trzaskowski zabrał głos po wygranej. "Mam nadzieję, że was nie zawiodę"
Ada Rymaszewska
Ada Rymaszewska 07.04.2024 22:01

Rafał Trzaskowski zabrał głos po wygranej. "Mam nadzieję, że was nie zawiodę"

Rafał Trzaskowski
Fot. Wojciech Olkusnik/East News

Rafał Trzaskowski ponownie wybrany na prezydenta stolicy. Wyraźnie wzruszony polityk podziękował podczas wieczoru wyborczego za wsparcie i zapewnił, że jest to dla niego wielka radość. Przed nim kolejne 5 lat w fotelu włodarza stolicy. Oto, jak skomentował swój ogromny sukces.

Rafał Trzaskowski ponownie wybrany na prezydenta Warszawy

Znane są już wstępne wyniki I tury wyborów samorządowych. Dzięki opublikowanym chwilę po godzinie 21 sondażowym rezultatom exit poll, wiadomo, że PiS nie zdobył władzy w żadnym z większych miast wojewódzkich. Cieszyć się może za to Koalicja Obywatelska, która wygrała kilka pojedynków już w dzisiejszym głosowaniu i jej kandydaci mogą odetchnąć z ulgą.

Powody do zadowolenia ma m.in. Rafał Trzaskowski, któremu przedwyborcze sondaże nie dawały pewności zwycięstwa w I turze, tymczasem obecny prezydent stolicy zdobył, wg Ipsos, 59,8 proc. głosów. Oto, jak “na gorąco” skomentował swoje zwycięstwo.

Wybory samorządowe. Sondaż exit poll wskazuje zwycięzcę

Donald Tusk: "15 października powtórzył się w kwietniu"

Po Rafale Trzaskowskim głos zabrał także Donald Tusk, który zapewnił, że Polska nadal będzie zmieniać się w tę stronę, w jaką wszyscy marzą.

Wiedzieliśmy, że będzie trudno. Nie wszyscy dawali nam takie 100 proc. gwarancje, że po 15 października, że utrzymamy poparcie, a nawet je zwiększymy. Dziś mogę to ogłosić: 15 października powtórzył się także w kwietniu - stwierdził premier.

Źródło: Goniec.pl