Wiadomosci.Goniec.pl > Polityka > Donald Tusk z samego rana skomentował wybory. Martwią go trzy rzeczy
Agata Jaroszewska
Agata Jaroszewska 08.04.2024 08:59

Donald Tusk z samego rana skomentował wybory. Martwią go trzy rzeczy

Donald Tusk
Fot. East News/Pawel Wodzynski

Donald Tusk opublikował w poniedziałek rano wpis, którym podsumował wyniki w wyborach samorządowych 2024. Szef Koalicji Obywatelskiej mimo przegranej z PiS widzi pozytywny aspekt wyniku wyborczego. Wskazał jednak również trzy punkty, które go martwią. Wśród nich “demobilizacja”.

Donald Tusk opublikował wpis po wyborach samorządowych 2024

Wstępne wyniki wyborów samorządowych 2024 potwierdzają sondaż exit poll i zwycięstwo PiS. Zgodnie z danymi zebranymi w lokalach wyborczych przez Ipsos, partia Jarosława Kaczyńskiego zdobyła w sejmikach wojewódzkich aż 33,7 proc. poparcia.

Donald Tusk zajął drugie miejsce w wyborczym wyścigu. Koalicja Obywatelska osiągnęła wynik 31,9 proc. Trzecia Droga pochwalić się może natomiast poparciem na poziomie 13,5 proc. Premier tuż przed godziną 7 rano w poniedziałek (08.04) opublikował osobisty komentarz do tego, co wydarzyło się przy urnach wyborczych w niedzielę (07.04).

Aleksander Kwaśniewski mocno o wyborach. Jasno mówi, kto przegrał

Donald Tusk widzi pozytywy w wyborach samorządowych 2024

Donald Tusk z samego rana skomentował wynik wyborów samorządowych 2024. Szef rządu koalicyjnego podzielił swój wpis na dwie części. W pierwszej z nich skupił się na pozytywach, które widzi mimo zwycięstwa Jarosława Kaczyńskiego.

ZOBACZ: Joanna Senyszyn o wyniku Lewicy: Wina Czarzastego, zrobił sobie prywatną partię

Co cieszy? Systematyczne odrabianie strat: w 2018 siedem punktów, w 2023 pięć, dzisiaj — dwa. Rekordowe zwycięstwo w miastach. Przewaga w sejmikach - napisał na portalu X.pl Donald Tusk.

Premier wskazał na słabe punkty

Co martwi? Demobilizacja, szczególnie wśród młodych, porażka na wschodzie i na wsi. Wniosek dla nas? Nie marudzimy! Do roboty! - dodał w drugiej części wpisu Donald Tusk.

ZOBACZ: Największy zwycięzca wyborów? Bez wątpienia Rafał Trzaskowski

Poniedziałkowa ocena szefa rządu jest już przemyślaną wypowiedzią. W wyborczych emocjach padły natomiast słowa dotyczące wyniku Rafała Trzaskowskiego. Donald Tusk nie krył zadowolenia ze zwycięstwa samorządowca już w I turze.

Rafał Trzaskowski potwierdził, że jest liderem demokratycznej Polski samorządowej, uzyskał kapitalny wynik - oświadczył Donald Tusk.

Źródło: goniec.pl, fakt