Wiadomosci.Goniec.pl > Parlament Europejski - Goniec

Parlament Europejski - Goniec

None
21.05.2024 10:38 Sondaż Gońca: prawie 70 proc. Polaków przeciwna startowi Jacka Kurskiego w wyborach do PE

Jacek Kurski w czasach rządów Zjednoczonej Prawicy odpowiadał za sianie propagandy w Telewizji Polskiej. Teraz jednak wraca do polityki. Jednak jak wynika z sondażu SW Research dla Gońca, 68,5 proc. ankietowanych uważa, że nie powinien kandydować do Parlamentu Europejskiego.

Jarosław Kaczyński, Jacek Kurski, PiS
08.04.2024 12:44 Co robił Jacek Kurski w sztabie PiS? Prawda wyszła na jaw

Wieczór po wyborach samorządowych 2024 przyniósł ze sobą zaskoczenia. Zwycięstwo PiS nad KO to tylko jedno z nich. Z politycznego niebytu wrócił Jacek Kurski. Były szef TVP stanął za plecami Jarosława Kaczyńskiego podczas wieczoru wyborczego w sztabie partii. Waldemar Buda ujawnił, dlaczego Jacek Kurski pojawił się w sztabie PiS.

Prezes PiS Jarosław Kaczyński
02.04.2024 08:29 Wielka awantura w PiS. "Ostrzegają Kaczyńskiego”

W PiS trwa zacięta walka o miejsca w Parlamencie Europejskim. Na listach ma zabraknąć miejsca dla tzw. frakcji profesorskiej, czyli Ryszarda Legutki i Zdzisława Krasnodębskiego. Wciąż niepewna jest też sytuacja Daniela Obajtka. – Mamy co najmniej dwa razy więcej chętnych niż biorących miejsc – mówi w rozmowie z "Super Expressem" ważny polityk PiS. 

jacek kurski
16.03.2024 18:42 Jacek Kurski ogłosił wielki powrót. ”Czuję w sobie teraz obowiązek”

W ostatnim czasie były prezes TVP był wielokrotnie widziany w siedzibie partii Prawa i Sprawiedliwości. Czy oznacza to powrót Jacka Kurskiego do polityki? W grudniu 2023 roku stracił on posadę w Banku Światowym, a nieoficjalnie mówi się o jego starcie w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Teraz ogłosił, jaki będzie jego następny krok.

Przemysław Czarnek
21.05.2023 12:27 Oskarżyły Przemysława Czarnka o brutalność i agresję. Minister opublikował nagranie ze spotkania

Kilka dni temu media obiegły relacje europosłanek z Niemiec i Francji ze spotkania z Przemysławem Czarnkiem. Kobiety były zszokowane jego “agresją i brutalnością". Minister postanowił odnieść się do sprawy. Opublikował nagranie z rozmowy.

Przemysław Czarnek
19.05.2023 17:43 Europosłanki relacjonują spotkanie z Przemysławem Czarnkiem. Padły mocne słowa

Siedmioosobowa delegacja Parlamentu Europejskiego postanowiła zbadać kwestię wolności mediów i edukacji w Polsce. Jej członkowie rozmawiali m.in. z Przemysławem Czarnkiem. Europosłanki z Niemiec i Francji zrelacjonowały, jak wyglądało spotkanie z ministrem. Są zdegustowane i zszokowane.