Wiadomosci.Goniec.pl > Świat > USA: zestrzeliliśmy część irańskich dronów
Irmina Jach
Irmina Jach 14.04.2024 01:21

USA: zestrzeliliśmy część irańskich dronów

atak na Izrael
Fot. X/Jérémy Benhaïm

Amerykańscy urzędnicy potwierdzili, że siły Stany Zjednoczone zestrzeliły część irańskich dronów lecących w stronę Izraela. Informacje przekazały koło godz. 1 czasu polskiego telewizje CNN i ABC. W Białym Domu trwa spotkanie Joe Bidena z prezydenckimi doradcami i szefami służb.

USA zestrzeliły część irańskich dronów

Telewizje CNN i ABC poinformowały, że amerykańskie wojsko zestrzeliło irańskie drony lecące w stronę Izraela. Nie uściślono jednak, ile dronów zostało zniszczonych, ani w jaki sposób doszło do ich zestrzelenia.

Warto podkreślić, że władze USA do tej pory odmawiały ujawnienia informacji, jakie siły zostały skierowane do regionu. W czasie ataku nad Irakiem znajdował się powietrzny tankowiec KC-135, co może sugerować obecność amerykańskich myśliwców.

Iran zaatakował Izrael. "Odpowiemy tym samym"

Joe Biden spotkał się z doradcami

Joe Biden uczestniczy obecnie w spotkaniu z zespołem ds. bezpieczeństwa narodowego. Do Białego Domu przybyli m.in. szefowie Pentagonu i Departamentu Stanu USA. Prezydent Stanów Zjednoczonych, który pilnie wrócił do Waszyngtonu z rodzinnego Delaware, nie zamierza dziś występować publicznie.

ZOBACZ TAKŻE: Atak Iranu na Izrael. Ekspert: to cyniczne wykorzystanie sytuacji

Tagi: Izrael Iran USA