Wiadomosci.Goniec.pl > Świat > LOT odwołuje rejsy w związku z atakiem Iranu na Izrael
Irmina Jach
Irmina Jach 14.04.2024 01:03

LOT odwołuje rejsy w związku z atakiem Iranu na Izrael

samoloty LOT
Fot. Pawel Wodzynski/East News

Ze względu na atak Iranu na Izrael, linie lotnicze LOT podjęły decyzję o odwołaniu niektórych lotów. Szczegółowe informacje na ten temat przekazał rzecznik LOT-u Krzysztof Moczulski.

LOT odwołuje loty do Tel-Awiwu i Bejrutu

LOT zdecydował o odwołaniu najbliższych rejsów do Tel-Awiwu, który jest drugim największym miastem Izraela i do Bejrutu, stolicy Libanu. Komunikat rzecznika został opublikowany w mediach społecznościowych.

Ze względu na sytuację polityczną, linie lotnicze LOT podjęły decyzję o odwołaniu rejsów LO151/2 do Tel-Awiwu i 145/6 do Bejrutu — czytamy na Twitterze.

Izrael zamyka przestrzeń powietrzną

Europa reaguje na sytuację polityczną

W sobotę 13 kwietnia, jeszcze przed atakiem ze strony Iranu, podobną decyzję podjęły holenderskie linie lotnicze KLM. Holandia planuje także zamknięcie swojej ambasady w Teheranie.

Również Niemcy w piątek 12 kwietnia zaapelowały do swoich obywateli, by ci opuścili Iran i wstrzymali się od podróży do tego kraju. Niemieckie linie lotnicze Lufthansa zawiesiły loty do i z Teheranu.

ZOBACZ TAKŻE: Atak Iranu na Izrael. Ekspert: to cyniczne wykorzystanie sytuacji

Iran zaczął atak na Izrael

W sobotę późnym wieczorem Iran wystrzelił w stronę Izraela kilkadziesiąt dronów — poinformował rzecznik izraelskich sił zbrojnych Daniel Hagari. Podkreślił równocześnie, że systemy obronne kraju są w pełnej gotowości do odparcia ataku.

Informację o ataku ze strony Iranu potwierdzili Amerykanie. Przypomnijmy, że Iran informował w tym tygodniu o planowanym ataku na Izrael w związku z ostrzałem irańskiej ambasady w Syrii, o który Teheran oskarżył Tel Awiw.

Iran rozpoczął atak powietrzny na Izrael. Prezydent Biden jest regularnie informowany o sytuacji przez swój zespół ds. bezpieczeństwa narodowego i spotka się z nim dziś po południu w Białym Domu — napisała w oficjalnym oświadczeniu rzeczniczka Rady Bezpieczeństwa Narodowego Adrienne Watson.

Tagi: Iran Izrael