Wiadomosci.Goniec.pl > Świat > Izrael zamyka przestrzeń powietrzną
Irmina Jach
Irmina Jach 14.04.2024 00:18

Izrael zamyka przestrzeń powietrzną

Izrael
Fot. Ayal Margolin/JINI/Xinhua News/East News

Izrael zamknie swoją przestrzeń powietrzną o godzinie 00:30 czasu polskiego — poinformowały władze tamtejszych lotnisk. Środki bezpieczeństwa podjęto w związku z wystrzeleniem przez Iran dziesiątków dronów kamikadze w kierunku Izraela.

Izrael zamyka przestrzeń powietrzną

Na ten moment nie jest jasne, jak długo loty w przestrzeni powietrznej Izraela będą wstrzymane. Pasażerowie, którzy planowali lot, mają skontaktować się z liniami lotniczymi, z których usług planowali korzystać.

ZOBACZ TAKŻE: Iran zaczął atak na Izrael. Jest potwierdzenie

Pierwsza dymisja w rządzie Donalda Tuska. "Awantury są na porządku dziennym"

Iran zaczął atak na Izrael

Konflikt na linii Iran-Izrael wkroczył w kolejną fazę. Amerykańskie władze potwierdziły atak irańskimi dronami. Przypomnijmy, że Iran informował w tym tygodniu o planowanym ataku na Izrael w związku z ostrzałem irańskiej ambasady w Syrii, o który Teheran oskarżył Tel Awiw.

Iran rozpoczął atak powietrzny na Izrael. Prezydent Biden jest regularnie informowany o sytuacji przez swój zespół ds. bezpieczeństwa narodowego i spotka się z nim dziś po południu w Białym Domu — napisała w oficjalnym oświadczeniu rzeczniczka Rady Bezpieczeństwa Narodowego Adrienne Watson.

Tagi: Iran Izrael