Wiadomosci.Goniec.pl > Polska > Jolanta Kwaśniewska nie kryła wzruszenia. To przed laty zrobił dla niej Lech Kaczyński
Agata Jaroszewska
Agata Jaroszewska 12.04.2024 11:07

Jolanta Kwaśniewska nie kryła wzruszenia. To przed laty zrobił dla niej Lech Kaczyński

Jolanta Kwaśniewska, Lech i Maria Kaczyńscy
Fot. East News/Andrzej Iwanczuk/REPORTER; Archive of the Chancellery of the President of the Republic of Poland, GNU Free Documentation License 1.2

Jolanta Kwaśniewski wielokrotnie poruszała temat katastrofy smoleńskiej. Wypowiedziom byłej pierwszej damy na temat Lecha i Marii Kaczyńskiej często towarzyszyły wielkie emocje, a nawet łzy. Żona Aleksandra Kwaśniewskiego wyjawiła nawet sekret dotyczący przysługi, jaką wyświadczył małżeństwu brat Jarosława Kaczyńskiego.

Jolanta Kwaśniewska wielokrotnie wspominała Lecha i Marię Kaczyńskich

Jolanta Kwaśniewska przekazywała Marii Kaczyńskiej obowiązki pierwszej damy RP. Żona Aleksandra Kwaśniewskiego nie ukrywała nigdy, iż tragiczna śmierć pary prezydenckiej w katastrofie lotniczej pod Smoleńskiem 10 kwietnia 2010 r., bardzo nią wstrząsnęła.

W wywiadach dotyczących katastrofy smoleńskiej i śmierci 96 osób, w tym pary prezydenckiej padało wiele emocjonalnych słów. Jolanta Kwaśniewska, mimo iż przez lata opanowała sztukę rozmowy z mediami do perfekcji przy rozmowach dotyczących Lecha i Marii Kaczyńskich nie była w stanie opanować emocji.

Jarosław Kaczyński zostanie przesłuchany wykrywaczem kłamstw? Mocny wpis Giertycha

Jolanta Kwaśniewska przed lata zdradziła sekret Lecha Kaczyńskiego

Niedługo po pogrzebie Lecha Kaczyńskiego i jego żony Marii Kaczyńskiej, Jolanta Kwaśniewska pojawiła się w “Kropce nad i” Moniki Olejnik. Na antenie TVN24 nie tylko ujawniła, iż brat Jarosława Kaczyńskiego był jej wykładowcą w czasie studiów. Była pierwsza dama wróciła pamięcią do momentu, gdy doszło do przekazania władzy w Pałacu Prezydenckim. Całe spotkanie było wyjątkowo miłe i trwało aż trzy godziny.

ZOBACZ: 14. rocznica katastrofy smoleńskiej. Politycy pamiętają o ofiarach

Natomiast podczas wizyty w “Dzień dobry TVN” ujawniła sekret Lecha Kaczyńskiego. Aleksander Kwaśniewski wraz z żoną zwrócił się do swojego następcy na fotelu prezydenta RP z prośbą. Dotyczyła ona kwestii transportu rzeczy z Pałacu Prezydenckiego i brat Jarosława Kaczyńskiego mógł zwyczajnie odmówić ze względu na koszty.

My po zaprzysiężeniu pana prezydenta Kaczyńskiego po raz ostatni wsiedliśmy w samolot prezydencki. Tak się umówiliśmy z prezydentem, że będziemy na zaprzysiężeniu, ale jeszcze skorzystamy z tego samolotu, żeby przewieźć wszystko to, co wtedy wokół nas było. Lecieliśmy do Szwajcarii, do siostry. Tak naprawdę nasze życie spakowaliśmy w parę walizek i z nimi wylecieliśmy - powiedziała Jolanta Kwaśniewska.

W jednym z wywiadów pojawiły się łzy

W jednym z wywiadów Jolanta Kwaśniewska nie była jednak w stanie opanować emocji. Żona Aleksandra Kwaśniewskiego ze łzami w oczach wspominała relację Lecha i Marii Kaczyńskich. Wskazywała, że żona prezydenta miała na niego bardzo dobry wpływ i widać było, iż są dopasowani.

ZOBACZ: Problemy Kościoła to "zasługa" Jarosława Kaczyńskiego? Mocne słowa Tomasza Terlikowskiego

Bardzo dobrze wpływała na Lecha, jej karcący wzrok powodował, że poprawiał guzik czy krawat, choć częściej ona to robiła. Miał przy sobie dwie silne kobiety - mówiła wzruszona Jolanta Kwaśniewska.

Źródło: TVN24, dzień dobry tvn