Wiadomosci.Goniec.pl > Świat > Joe Biden podjął decyzję po śmierci Nawalnego. Mocna odpowiedź
Agata Jaroszewska
Agata Jaroszewska 20.02.2024 22:57

Joe Biden podjął decyzję po śmierci Nawalnego. Mocna odpowiedź

Joe Biden
ANDREW CABALLERO-REYNOLDS/AFP/East News

Stany Zjednoczone reagują na śmierć Aleksieja Nawalnego. Joe Biden we wtorek (20.02) ogłosił, że w piątek (23.02) przyjęty zostanie specjalny pakiet sankcji. Jakie ciosy wymierzone zostaną w Rosję Władimira Putina?

USA reagują na śmierć Aleksieja Nawalnego

Śmierć Aleksieja Nawalnego nie przestaje odbijać się echem na całym świecie. Żona rosyjskiego opozycjonisty zaapelowała o to, by nie pozostawać obojętnym. Niedługo później matka zmarłego dowiedziała się, że nie zostanie jej wydane ciało syna, gdyż niezbędne są kolejne badania.

Joe Biden postanowił zareagować na wydarzenia w Rosji. W związku z niejasnymi okolicznościami śmierci rosyjskiego opozycjonisty pojawił się jednoznaczny przekaz skierowany w stronę Kremla. Lista sankcji zostanie wydłużona.

Rola życia. Jak znani aktorzy wpadli w sidła agentki

Joe Biden ogłosił: w piątek nowe sankcje wobec Rosji

Prezydent Stanów Zjednoczonych ogłosił we wtorek 20 lutego ważną informację. W piątek (23.02) USA przyjmą specjalny pakiet sankcji wobec Rosji. Będą one bezpośrednio powiązane z faktem śmierci Aleksieja Nawalnego.

ZOBACZ: To dla niej Putin porzucił Kabajewę? W Rosji huczy od plotek

W czasie specjalnej konferencji prasowej Jake Sullivan, doradcza Joe Bidena, wyjaśnił, iż planowane sankcje wobec Rosji mają objąć wiele płaszczyzn. Mowa m.in. o uderzeniu w źródła dochodów dla gospodarki kraju Władimira Putina, czy rosyjskiego przemysłu obronnego.

Mocne stanowisko USA wobec Rosji

Decyzja dotycząca kolejnych sankcji Stanów Zjednoczonych to wynik wszystkich ostatnich działań Rosji. John Kirby, rzecznik Rady Bezpieczeństwa Narodowego Białego Domu, wyjaśnił na konferencji prasowej, iż obecny krok Joe Bidena i całego USA to nic innego jak odpowiedź na to, jakie decyzje podejmuje Władimir Putin i jego administracja. John Kirby wyjaśnił, że nowe sankcje, które w piątek staną się faktem to reakcja na “wszystkie działania (Moskwy) będące częścią tej okrutnej i brutalnej wojny, która toczy się od dwóch lat”.

ZOBACZ: "Lista wstydu" Michała Kołodziejczaka. Dowiemy się, kto zarabiał na zbożu

- Niezależnie od tego, jaką historię rosyjski rząd zdecyduje się opowiedzieć światu, jasne jest, że za nią (śmierć Nawalnego - przyp. red.) odpowiadają prezydent Władimir Putin i jego rząd - dodał rzecznik Rady Bezpieczeństwa Narodowego Białego Domu.

Źródło: PAP

Tagi: USA Rosja