Wiadomosci.Goniec.pl > Polityka > To dla niej Putin porzucił Kabajewę? W Rosji huczy od plotek
Irmina Jach
Irmina Jach 18.02.2024 22:32

To dla niej Putin porzucił Kabajewę? W Rosji huczy od plotek

Putin Kabajewa
AFP/EAST NEWS

Władimir Putin od wielu lat miał pozostawać w związku z gimnastyczką artystyczną Aliną Kabajewą. O 31 lat młodsza kochanka miała urodzić przywódcy Rosji kilkoro dzieci. Ostatnio pojawiły się jednak plotki o rozpadzie ich relacji. Prezydent Rosji miał porzucić Kabajewę dla pięknej blondynki.

Domniemany romans Władimira Putina i Aliny Kabajewy

Alina Kabajewa, uznawana powszechnie za wieloletnią kochankę Władimira Putina, przez wiele lat reprezentowała Rosję na arenie międzynarodowej. Jej sportową karierę przerwała afera dopingowa. Niedługo później gimnastyczka poważnie zainteresowała się polityką. W 2008 roku została przewodniczącą Rady Publicznej Narodowej Grupy Medialnej. Wtedy też w mediach pojawiły się doniesienia o rzekomym romansie 25-letniej wówczas Kabajewy i o 31 lat starszego Władimira Putina.

Pięć lat później opinia publiczna dowiedziała się o rozwodzie prezydenta Rosji i jego dotychczasowej małżonki Ludmiły, a kochankowie mieli stanąć na ślubnym kobiercu. Para rzekomo doczekała się czworga dzieci — urodzonego w 2010 roku syna, jedynej córki (2013) i bliźniąt. W 2022 roku Kabajewa miała być w ciąży po raz kolejny. Doniesienia o intymnych relacjach gimnastyczki i polityka nigdy nie zostały oficjalnie potwierdzone przez Kreml.

To on zastąpi Andrzeja Dudę? "Prawdopodobnie wygra te wybory"

Władimir Putin i Alina Kabajewa się rozstali?

Po wybuchu wojny w Ukrainie Alina Kabajewa i jej domniemane potomstwo mieli ukrywać się w Szwajcarii. W międzyczasie 40-latka pojawiała się w Moskwie, a najnowsze doniesienia Centrum Dossier wskazują, że wraz z Władimirem Putinem zamieszkali w posiadłości zlokalizowanej 30 km od granicy z Finlandią.

Nie brakuje jednak hipotez, że kochankowie rozstali się już jakiś czas temu. Anthony Glees, profesor Uniwersytetu Buckingham, uważa, że to Alina Kabajewa miała być źródłem plotek o śmierci Władimira Putina. Prezydent Rosji miał ukarać kobietę za niesubordynację aresztem domowym.

Wierzymy, że historia o tym, że Putin miał zawał serca i nie żyje, pochodzi od Aliny. [...] Jest więc ostatnią damą w Rosji, z którą chciałby się dziś zadawać — mówił ekspert w rozmowie z "Daily Star".

ZOBACZ TAKŻE: "Daily Mirror": Domniemana kochanka Putina ukrywa się w Szwajcarii? Ma opływać w luksusy

Władimir Putin ma nową kochankę?

Ukraińskie i rosyjskie media donoszą, że Władimir Putin zastąpił Alinę Kabajewę nową kochanką. Wybranką dyktatora ma być Ekaterina Mizulina, która stoi na czele rosyjskiej Ligi Bezpiecznego Internetu, rosyjskiej organizacji cenzurującej internet. 39-latka, podobnie jak Alina Kabajewa, jest wierna ideologii wyznawanej przez prezydenta Rosji.

Kilka lat temu, za sprawą współpracowników Aleksieja Nawalnego, stała się "bohaterką" głośnego skandalu. Ujawniono, że kobieta, która pracuje w pozarządowej organizacji, wydaje majątek na luksusową odzież i dodatki. Według autorów reportażu, pieniądze nie pochodzą z oficjalnej działalności Mizuliny.

Ekaterina Mizulina.jpg
Ekaterina Mizulina / fot. By Чен Е.О., CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=112596022