Wiadomosci.Goniec.pl > Władimir Putin

Władimir Putin

Władimir Putin
17.03.2024 19:25 Władimir Putin wygrał wybory prezydenckie w Rosji. Uzyskał ponad połowę głosów

Władimir Putin po raz kolejny wygrał wybory prezydenckie w Rosji. Uzyskał 87 proc. głosów. Tym samym będzie rządził Rosją do 2030 roku. Poparcie dla jego przeciwnika miało sięgnąć 4,6 proc.

aleksander kwaśniewski
07.03.2024 08:57 Kwaśniewski ostrzega Polaków. "Dramatyczny moment"

Aleksander Kwaśniewski nie ma wątpliwości, że „poziom naszego bezpieczeństwa się zmniejszył”. Były prezydent przestrzegł przed zagrożeniami ze strony Rosji, ale podkreślił, że nie chce wywoływać paniki. Ze smutkiem stwierdził, że Donald Trump najprawdopodobniej wygra nadchodzące wybory, co może mieć katastrofalne skutki dla dalszej obronności Ukrainy. 

pogrzeb Nawalnego
01.03.2024 13:11 Pogrzeb Aleksieja Nawalnego. Putin wysłał specjalną jednostkę

Rozpoczęły się uroczystości pogrzebowe Aleksieja Nawalnego. Rosyjskiego opozycjonistę żegna jego najbliższa rodzina i grupa zwolenników, których pilnie strzegą funkcjonariusze OMON-u. Panika rosyjskich władz jest tak ogromna, że w pobliżu cerkwi zaroiło się od policji i metalowych barierek. Niezależne media ostrzegają, że chętni pożegnać prawnika muszą liczyć się z ewentualnymi represjami.

Agnieszka Legucka
19.02.2024 14:31 Jak długo potrwa wojna na Ukrainie? Ekspertka zabrała głos

To miała być szybka operacja wojskowa, która z trzydniowych planów przerodziła się w już niemal dwuletni najazd rosyjskich wojsk na Ukrainę. Nasi wschodni sąsiedzi także dzięki pomocy z Zachodu dzielnie się bronią. Perspektywa końca wojny niestety się jednak oddala.

Putin Kabajewa
18.02.2024 22:32 To dla niej Putin porzucił Kabajewę? W Rosji huczy od plotek

Władimir Putin od wielu lat miał pozostawać w związku z gimnastyczką artystyczną Aliną Kabajewą. O 31 lat młodsza kochanka miała urodzić przywódcy Rosji kilkoro dzieci. Ostatnio pojawiły się jednak plotki o rozpadzie ich relacji. Prezydent Rosji miał porzucić Kabajewę dla pięknej blondynki.

Aleksiej Nawalny
16.02.2024 14:57 Ostatni wpis Nawalnego. "15 dni w celi karnej"

Opinią publiczną wstrząsnęła informacja o śmierci Aleksieja Nawalnego. Opozycjonista jeszcze dwa dni temu opublikował w mediach społecznościowych wpis, który okazał się być jego ostatnim. Informował o 15 dniach w celi karnej. 

Aleksiej Nawalny
16.02.2024 14:15 Jarosław Wolski dla Gońca: nie wylewałbym łez po Nawalnym

Departament Federalnej Służby Więziennej Rosji poinformował, że zmarł rosyjski opozycjonista, wróg Władimira Putina Aleksiej Nawalny. W oficjalnym komunikacie przekazano, że Nawalny "poczuł się źle na spacerze". Jego śmierć wstrząsnęła światem. - Nie wylewałbym absolutnie łez po Nawalnym - komentuje jednak w rozmowie z Gońcem Jarosław Wolski, ekspert ds. wojskowości, autor programu "Wolski o wojnie".

Władimir Putin
14.02.2024 10:23 Putin tłumaczy, dlaczego ma obsesję na punkcie Polski

Dyktator Rosji Władimir Putin udzielił pseudowywiadu swemu zachodniemu propagandyście Tuckerowi Carlsonowi. Przypomniał w nim twarz wroga Polski i przy okazji wyjaśnił, co go tak boli w naszym kontekście.

msz budynek tablica
10.02.2024 14:01 Komunikat MSZ ws. wywiadu Putina. Ważny przekaz

Władimir Putin wygłosił kilka tez dotyczących Polski w trakcie wywiadu z Tuckerem Carlsonem. Ministerstwo Spraw Zagranicznych prostuje oskarżenia prezydenta Rosji w specjalnym oświadczeniu. Chodzi m.in. o zarzut, że Polska kolaborowała z Hitlerem. „Nie było mowy o wejściu Polski w jakikolwiek sojusz militarny z Hitlerem" - podkreśla resort.

Małgorzata Zych
02.09.2023 14:46 Była członkini Konfederacji przeprasza Władimira Putina. Małgorzata Zych wywołała skandal

Wyrzucona z szeregów Paktu Senackiego, popierana do niedawna przez Polskie Stronnictwo Ludowe Małgorzata Zych znowu szokuje. Polityk niejednokrotnie budziła wiele kontrowersji swoimi antyukraińskimi wypowiedziami. W sobotę, 2 września w jej mediach społecznościowych ukazało się nowe oświadczenie. Kobieta przeprasza w nim… Putina.