Wiadomosci.Goniec.pl > Świat > Papież Franciszek trafił do szpitala. Wierni są zaniepokojeni
Ada Rymaszewska
Ada Rymaszewska 28.02.2024 13:49

Papież Franciszek trafił do szpitala. Wierni są zaniepokojeni

papież Franciszek
ANDREAS SOLARO/AFP/East News

Kolejne niepokojące doniesienia z Watykanu. Papież Franciszek znów walczy z chorobą. W środę (28 lutego) jego stan pogorszył się na tyle, że Biskup Rzymu musiał trafić do szpitala w stolicy Włoch. Wcześniej ujawnił na spotkaniu z wiernymi, że nie czuje się dobrze i zaniechał odczytania katechezy.

Papież Franciszek ponownie w szpitalu

Papież Franciszek nie przestaje niepokoić wiernych. Głowa Kościoła katolickiego co chwilę doświadcza kolejnych, poważnych problemów zdrowotnych. Większość z nich skutecznie umożliwia 87-latkowi realizację wszystkich zaplanowanych aktywności. Teraz agencja Ansa podaje, że Biskup Rzymu trafił w środę do szpitala na rzymskiej wyspie Tiberina. Na szczęście, po przejściu specjalistycznych badań, Franciszek mógł wrócić do Watykanu. 

Papież przeszedł badania w szpitalu i wrócił już do Watykanu - podał rzecznik Stolicy Apostolskiej.

Wcześniej, podczas środowej (28 lutego) audiencji generalnej papież nie odczytał katechezy, prosząc, by zrobił to w jego imieniu pomocnik. Przyznał wówczas, że wciąż nie czuje się dobrze po tym, jak zdiagnozowano u niego lekki stan grypowy.

Joe Lindsley: Zapomnijcie o Nawalnym. To Ukraińcy są prawdziwymi dysydentami

Kolejne kłopoty ze zdrowiem Franciszka

Media przypominają przy okazji dzisiejszych zdarzeń, że już w połowie lutego, z powodu złego samopoczucia, papież zawiesił na jakiś czas swoje obowiązki, w tym odwołał audiencję generalną i spotkania z gośćmi.

ZOBACZ: Kłopoty arcybiskupa Dzięgi. Ludzie chcą wyjaśnień

Później zaś wycofał się z codziennej aktywności w ramach wielkopostnych rekolekcji, chcąc poświęcić się rozważaniom i modlitwie. W niedzielę natomiast pojawił się na modlitwie Anioł Pański, ale wyjawił wiernym, iż “nadal jest trochę przeziębiony”.

Papież odwołuje swoje plany

Z powodu problemów ze zdrowiem, papież Franciszek nie mógł uczestniczyć także w grudniowym szczycie klimatycznym COP28 w Dubaju. Wtedy następca Benedykta XVI zmagał się z powikłaniami po grypie i zapaleniu płuc. Miesiąc później z kolei przerwał publicznie wygłaszanie przemówienia z powodu zapalenia oskrzeli.

87-letni Franciszek od lat cierpi na rwę kuszową i ma problemy z chodzeniem, przez co porusza się przy użyciu laski lub na wózku inwalidzkim. Jeszcze będąc w rodzinnej Argentynie, w latach młodości przeszedł operację usunięcia części płuca.

Źródło: Polsat News