Wiadomosci.Goniec.pl > Świat > Nagła śmierć w rodzinie królewskiej. Pałac Buckingham w żałobie
Agata Jaroszewska
Agata Jaroszewska 27.02.2024 21:09

Nagła śmierć w rodzinie królewskiej. Pałac Buckingham w żałobie

świeczka, król Karol III
Rex Features/East News / Pixabay/Henryk Niestrój

Rzecznik Pałacu Buckingham przekazał wiadomości o śmierci w rodzinie królewskiej. - Był członkiem rodziny, która wraz z królem i królową pogrążona jest w żałobie po jego odejściu - czytamy w oficjalnym oświadczeniu. Co się stało?

Żałoba w brytyjskiej rodzinie królewskiej

Wielka Brytania nie spodziewała się otrzymania tragicznej wiadomości wprost z Pałacu Buckingham. Brytyjska rodzina królewska pogrążona jest w żałobie po niespodziewanej śmierci jednego z jej członków.

Oficjalny komunikat z Pałacu Buckingham dotyczy śmierci Thomasa Kingstona. Mąż lady Gabrielli Windsor odszedł nagle i niespodziewanie w wieku 45 lat.

Klienci Biedronki zaskoczeni. Znaleźli to pod paletą z olejem

Nie żyje Thomas Kingston

- Z najgłębszym smutkiem zawiadamiamy o śmierci Thomasa Kingstona, naszego ukochanego męża, syna i brata. Tom był wyjątkowym człowiekiem, który rozświetlił życie wszystkich, którzy go znali. Jego śmierć jest wielkim szokiem dla całej rodziny i prosimy o uszanowanie naszej prywatności, gdy opłakujemy jego śmierć - przekazał Pałac Buckingham w oficjalnym oświadczeniu.

ZOBACZ: Radosław Sikorski odpowiedział na kłamstwa ws. Rosji

Komunikat został opublikowany w imieniu pogrążonej w żałobie wdowie. Lady Gabrielli Kingston i Thomas Kingston pobrali się w 2019 r. Żona zmarłego członka brytyjskiej rodziny królewskiej jest 56. osobą w kolejce do tronu na Wyspach.

45-letni członek rodziny królewskiej został znaleziony martwy we własnym domu

Rzecznik Pałacu Buckingham w oficjalnym oświadczeniu dotyczącym śmierci Thomasa Kingstona podkreślił, że król Karol III oraz królowa Kamila nie pozostali obojętni na doniesienia o śmierci w swojej dalszej rodzinie.

ZOBACZ: Trzęsienie ziemi na brytyjskim dworze. Wiadomo, kiedy Karol III odda koronę Williamowi

- Król i jego małżonka zostali poinformowani o śmierci. Thomas Kingston był członkiem rodziny, która wraz z królem i królową pogrążona jest w żałobie po jego odejściu - dodał rzecznik brytyjskiej rodziny królewskiej.

Okoliczności śmierci Thomasa Kingstona na ten moment pozostają zagadką. Brytyjskie media przekazują, że 45-letni mąż lady Gabrielli Windsor został znaleziony martwy w domu w Gloucestershire. Chociaż przyczyna zgonu pozostaje nieznana, to śledczy wykluczyli już udział osób trzecich.

Źródło: PAP, fakt