Wiadomosci.Goniec.pl > Wiadomości

Wiadomości

strzelanina
15.05.2024 17:05 Zamach na premiera Słowacji. Dramatyczna relacja świadków

Dramatyczne doniesienia ze Słowacji. Premier Robert Fico został postrzelony w środę po południu, tuż po wyjazdowym posiedzeniu rządu. Świadkowie zdarzenia przekazali słowackim mediom relacje ze strzelaniny. Jeden z mężczyzn informuje, że widział krwawe obrażenia, jakich doznał Fico. 

Donald Tusk
15.05.2024 16:30 Premier Słowacji postrzelony. Jest reakcja Donalda Tuska

W środę po godzinie 15.00 media obiegła wstrząsająca informacja o postrzeleniu słowackiego premiera Roberta Fico. Do zdarzenia odnieśli się już polscy i zagraniczni politycy. Dramatyczne doniesienia komentuje m.in. premier Donald Tusk, szef MSZ Radosław Sikorski, a także przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen czy kanclerz Niemiec Olaf Scholz.

Daniel Obajtek
26.04.2024 20:31 Tyle Daniel Obajtek zarobił w 2023 roku. Orlen przedstawił sprawozdanie finansowe

Orlen poinformował w sprawozdaniu zarządu z działalności za rok 2023 m.in. o zarobkach, jakie uzyskał prezes grupy Daniel Obajtek. Znamy także łączne wynagrodzenia, jakie w minionym roku wypłacono członkom zarządu płockiego koncernu. Sam prezes zarobił o prawie 280 tysięcy złotych więcej niż w roku 2022.

Sylwester Wardęga
17.04.2024 19:59 Wardęga nie miał zgody na łapanie kobiet za piersi. Kolejna z nich ujawnia prawdę

- Czułam się bardzo źle z tym. Czułam się brudna. Jak mogłam pozwolić na to, żeby ktoś mnie dotknął w taki sposób? - wspomina po latach Marta Kozłowska. To jedna z kobiet z filmu “Boobsman” z 2013 roku, w którym Sylwester Wardęga w masce na ulicach Warszawy łapał kobiety za piersi, tłumacząc to promocją badań medycznych. Wbrew zapewnieniom Wardęgi, nie miał on jej zgody na takie zachowanie.

Dobromir Sośnierz
12.04.2024 19:43 "Idziemy po to, by blokować głupoty". Dobromir Sośnierz ujawnia plan Konfederacji

- Bardzo wiele rzeczy, które przechodzą przez Parlament Europejski - takie jak dyrektywy cyfrowe - nie budzą praktycznie żadnego zainteresowania w Polsce - tak stan wiedzy Polaków na temat prac Unii Europejskiej ocenił Dobromir Sośnierz. - To są rzeczy, które będą miały znaczący wpływ na nasze życie - zakończył. 

Sylwester Wardęga
09.04.2024 13:22 Sylwester Wardęga nie odchodzi z internetu. On ucieka przed oskarżeniami

Sylwester Wardęga odchodzi w momencie, gdy spada na niego coraz więcej oskarżeń. Ucieka, nie odpowiadając na nie i nie przepraszając widzów za kłamstwa. Wizerunkowo to strzał w kolano, ale sam fakt, że odchodzi, wyjdzie na dobre i jemu, i internetowi.

Sylwester Wardęga, Donosy
08.04.2024 20:43 Sylwester Wardęga okłamał widzów. Chodzi o film z łapaniem kobiet za piersi

Popularny YouTuber Sylwester Wardęga okłamał widzów w sprawie sławetnego filmu Boobsman. Biegał w nim po ulicach Warszawy i łapał kobiety za piersi pod pretekstem promocji badań lekarskich. Twierdził, że od każdej z nich miał na to zgodę. To nieprawda, dotarliśmy do jednej z kobiet z tego materiału.

Jakub Wątor, Konopskyy, Sylwester Wardęga
02.04.2024 19:14 Echa afery Pandora. Tak Wardęga i Konopski manipulowali widzami

Pół roku po wybuchu afery Pandora na polskim YouTube, na jaw wychodzą kolejne fakty i okoliczności pracy dwóch głównych budowniczych afery - Sylwestra Wardęgę i Mikołaja “Konopskiego” Tylko. To, co wiadomo dziś, stawia ich w kiepskim świetle.

None
26.03.2024 13:11 Robert Karaś znów na dopingu. Obnażył problem całego polskiego MMA

Ultratriathlonista Robert Karaś po raz drugi został złapany na dopingu. Tłumaczy, że to pokłosie zeszłorocznego przyjęcia dopingu przed walką w Fame MMA. Jego przykład pokazuje, że doping jest problemem w całym polskim środowisku MMA.

Masa, Narina Amiryan, Sylwester Wardęga
25.03.2024 14:16 Po sieci krąży ohydna plotka o Sylwestrze Wardędze. Wyjaśniamy

Od kilku tygodni, a nawet miesięcy wśród influencerów krążyły plotki, jakoby Sylwester Wardęga mógł zachowywać się nieodpowiednio względem swoich współpracowniczek. Udało nam się dotrzeć do głównej zainteresowanej osoby w tej sprawie. To kobieta, która była menedżerką Wardęgi 10 lat temu.

Krzysztof Stanowski, Piotr Głuchowski
24.03.2024 16:31 Krzysztof Stanowski vs Wyborcza. Dziennikarz GW przepisał fragmenty tekstu sprzed dwóch lat

Piotr Głuchowski, dziennikarz i redaktor Gazety Wyborczej, przepisał część artykułu Spider’s Web w swoim tekście o Krzysztofie Stanowskim. Biznesmen i youtuber wytknął mu to w odpowiedzi. Okazuje się jednak, że chodzi o więcej niż jeden fragment, a dziennikarz Wyborczej już w przeszłości miewał problemy z cudzą własnością.

Agnieszka Szydłowska
18.03.2024 12:15 Nowa szefowa Trójki reaguje na tekst Gońca: To mobbing, byli ćwiczeni miesiącami

Nowa dyrektorka Trójki Agnieszka Szydłowska reaguje na reportaż “Gońca” o pracy w radiu w ostatnich 2 latach rządów PiS-u. - Skala instytucjonalnego mobbingu w Trójce bardzo mnie zaskoczyła. Przez pierwsze tygodnie pracy tutaj zastanawiałam się czy prosić o wsparcie psychologów czy egzorcystów. Dodając do tego ostracyzm z zewnątrz ci ludzie mieli tutaj bardzo złe warunki pracy - mówi wprost.

Marcin Wąsiewicz
18.03.2024 07:23 Dożynanie Trójki. Depresje, kary i polityczna cenzura

- Za puszczenie rozmowy o komiksach, w której padły słowa "kaczka" i "Sknerus McKwacz", przez dwa miesiące nie mogłem wydawać audycji. Moja pensja spadła o połowę - mówi jeden z wydawców. - W ten sposób miałem się nauczyć autocenzury.Pracownicy radiowej Trójki przerywają milczenie i opowiadają o ostatnich dwóch latach pracy z dyrektorem Marcinem WąsiewiczemSkarżą się na wycofywanie tematów w ostatniej chwili, obcinanie honorariów i absurdalne zakazyWedług pracowników zawieszenie można było dostać za użycie słowa “kaczka” w audycjiNiektóre osoby wpadły w depresję, jedna trafiła na dzienny oddział psychiatrycznyJedna z nich usłyszała, że wygląda jak Shrek. Według dyrektora był to tylko żartA swoją pracę w Trójce określa jako trudną, lecz widzi ją inaczej niż jego byli podwładni

Facebook
05.03.2024 17:43 Facebook nie działa! To znaczy, że jeszcze w ogóle żyje

Awaria Facebooka przypomniała milionom ludzi o istnieniu tego portalu społecznościowego. A mnie skłoniła do refleksji, do czego jest on nam jeszcze potrzebny.

facebook
05.03.2024 17:15 Facebook nie działa. Setki tysięcy zgłoszeń w kilkanaście minut

Globalna awaria Facebooka. We wtorek 5 marca po godzinie 16.00 internet zalała fala zgłoszeń. Użytkownicy informują także o problemach z aplikacjami Instagrama i Messengera.

świeczka, król Karol III
27.02.2024 21:09 Nagła śmierć w rodzinie królewskiej. Pałac Buckingham w żałobie

Rzecznik Pałacu Buckingham przekazał wiadomości o śmierci w rodzinie królewskiej. - Był członkiem rodziny, która wraz z królem i królową pogrążona jest w żałobie po jego odejściu - czytamy w oficjalnym oświadczeniu. Co się stało?

Król Karol
02.01.2024 22:00 Trzęsienie ziemi na brytyjskim dworze. Wiadomo, kiedy Karol III odda koronę Williamowi

W ostatnim czasie brytyjskie media rozpisywały się o rzekomym wcześniejszym przejściu na emeryturę króla Karola III. Książe William miałby zastąpić go znacznie wcześniej, niż zakładano. Portal GB News ujawnia nowe informacje w tej sprawie, powołując się na źródło bliskie rodzinie królewskiej. 

syrena alarmowa
26.12.2023 19:10 27 grudnia zawyją syreny, całe miasto stanie w miejscu. Wiemy, co się dzieje

27 grudnia zawyją syreny alarmowe. Specjalne komunikaty trafiają do kolejnych Polaków. Dźwięk alarmowy będzie rozbrzmiewał w Wielkopolsce o wyjątkowo nietypowej godzinie. Znamy powody. Wszystko związane jest z ważną rocznicą. Wielu zapomina, że 27 grudnia to święto narodowe.

Krzysztof Czabański, Mateusz Matyszkowicz
13.12.2023 22:23 Pilne posiedzenie Rady Mediów Narodowych, trwa bitwa o TVP. Czabański: czekamy co zrobi rząd Tuska i będziemy reagować

Odchodząca władza zamierza podjąć próbę zablokowania zmian w TVP zapowiadanych przez rząd Donalda Tuska. - Nie pozostaniemy bierni i będziemy reagować. Na razie przyglądamy się, po jakie metody oni sięgną – mówi „Gońcowi” szef RMN Krzysztof Czabański.

Wiadomości
17.08.2023 12:38 "Wiadomości" nie cofną się przed niczym. Atakują byłą gwiazdę TVP

Wczoraj (16.08) poznaliśmy nazwiska kandydatów w wyborach do Sejmu i Senatu, którzy wystartują z list Koalicji Obywatelskiej. Jednym z nich jest lubiany popularyzator historii Bogusław Wołoszański. “Wiadomości” TVP nie zostawiły na tym posunięciu suchej nitki.