Wiadomosci.Goniec.pl > Media > Facebook nie działa. Setki tysięcy zgłoszeń w kilkanaście minut
Bartłomiej  Binaś
Bartłomiej Binaś 05.03.2024 17:15

Facebook nie działa. Setki tysięcy zgłoszeń w kilkanaście minut

facebook
Fot. KIRILL KUDRYAVTSEV/AFP/East News

Globalna awaria Facebooka. We wtorek 5 marca po godzinie 16.00 internet zalała fala zgłoszeń. Użytkownicy informują także o problemach z aplikacjami Instagrama i Messengera.

Ogromna awaria Facebooka

Awaria Facebooka na skalę globalną. Każdy, kto próbował we wtorek 5 marca po południu zalogować się na swoje konto w serwisie, napotkał duży problem. Użytkownicy masowo skarżą się, że zostali wylogowani z Facebooka i nie są w stanie się do niego ponownie zalogować.

Podobna sytuacja dotyczy także Instagrama i Messengera, a także innych serwisów zarządzanych przez firmę Meta. Awaria Facebooka dotyczy zarówno aplikacji mobilnej, jak i przeglądarki.

Wiele ofiar nie zgłasza gwałtu. Boją się, że nikt im nie uwierzy [WYWIAD]

Awaria Facebooka. Na całym świecie masowe zgłoszenia

Problemy z Facebookiem zgłaszają użytkownicy serwisu Downdetector. Liczba raportów w kilkanaście minut doszła do ponad 200 tys. i cały czas rośnie.

ZOBACZ: Nie płaciła abonamentu RTV, bo nie zgadzała się z PiS. Jest decyzja KRRiT

Awaria Facebooka, Instagrama, Messengera i innych platform Mety ma skalę globalną, na co wskazują wpisy użytkowników na platformie X (dawniej Twitter). Użytkownicy zaznaczają, że nie działają także sposoby przywracania hasła zarówno przez konto e-mail, jak i przez SMS.

Awaria Facebooka do tej pory nie została w żaden sposób skomentowana przez przedstawicieli Meta.

Awaria Facebooka na świecie

Awaria Facebooka wywołała lawinę komentarzy w sieci. Użytkownicy informują, że w aplikacji Messenger mogą zobaczyć wiadomości archiwalne, niestety niemożliwe jest wysyłanie nowych.

Coś poszło nie tak. Wystąpił błąd i nie można załadować strony - pojawia się na ekranach, gdy chcemy zalogować się na Instagrama. 

ZOBACZ: To koniec zmiany czasu? Komisja Europejska podała kluczową datę

Warto przypomnieć, że podobna awaria Facebooka miała miejsce w październiku 2021 r., kiedy dostępu do serwisu użytkownicy na całym świecie nie mieli przez blisko 6 godzin. Wówczas informowano, że przyczyną był błąd w konfiguracji protokołu BGP.