Wiadomosci.Goniec.pl > Media > Sylwester Wardęga okłamał widzów. Chodzi o film z łapaniem kobiet za piersi
Jakub Wątor
Jakub Wątor 08.04.2024 20:43

Sylwester Wardęga okłamał widzów. Chodzi o film z łapaniem kobiet za piersi

Sylwester Wardęga, Donosy
Goniec

Popularny YouTuber Sylwester Wardęga okłamał widzów w sprawie sławetnego filmu Boobsman. Biegał w nim po ulicach Warszawy i łapał kobiety za piersi pod pretekstem promocji badań lekarskich. Twierdził, że od każdej z nich miał na to zgodę. To nieprawda, dotarliśmy do jednej z kobiet z tego materiału.

Wardęga łapie kobiety za piersi i przekonuje, że to badania

Sprawa dotyczy filmu z 2014 roku. Sylwester Wardęga przebrany w kolorowy strój przypominający Supermana dotykał kobiecych piersi na ulicy. Film miał promować badanie piersi.

Gdy w 2021 Wardęga wszedł w internetowy konflikt z duetem Vogule Poland, ci ostatni za jeden z argumentów obrali właśnie film "Boobsman”. Przekonywali, że Wardęga nie miał zgód wszystkich kobiet i nazwali jego zachowanie molestowaniem.

Sylwester Wardęga odpowiedział filmem. Pokazał w nim kulisy "Boobsmana”, na których uzyskuje zgody kilku kobiet. Wątek ten przez kolejne trzy lata nie był poruszany. Aż do teraz, gdy przypomniał o nim Boxdel, zarzucając Wardędze brak zgody wszystkich kobiet. Wardęga odpowiedział krótkim filmem na stories, ale pominął kwestię zgód kobiet.

Oto idole polskiej młodzieży. “To nie jest lektura dla każdego”

Sylwester Wardęga kłamał w sprawie filmu "Boobsman"

Udało nam się dotrzeć do jednej z kobiet, którą Sylwester Wardęga zaczepił w filmie “Boobsman”. Chce pozostać anonimowa, bo nie jest gotowa na mierzenie się z tą sprawą publicznie. Gdy sytuacja wydarzyła się w 2014 roku, miała 16 lat. Siedziała akurat z koleżanką na ławce w centrum Warszawy, gdy podszedł do nich Sylwester Wardęga.

Jak wspomina, zapytał, czy chcą, by pokazał im sztuczkę. Dalszą część można zobaczyć na filmie, który wciąż można odnaleźć w odmętach internetu. Wardęga nagle spod peleryny wyciąga dłoń i próbuje złapać dziewczynę za piersi. Gdy ta przerażona zasłania się, Wardęga zaczyna głośno się śmiać i pytać, czego się boi. - Chciałem cię tylko złapać za piersi, ale tak się przestraszyłaś, że nawet nie dałem rady - mówi na filmie Wardęga.

26-letnia dziś kobieta potwierdza w rozmowie z Gońcem, że Wardęga nie zapytał jej o zgodę na kontakt fizyczny, a tym bardziej na dotknięcie piersi. To przeczy zapewnieniom youtubera, który trzy lata temu pokazywał w sieci kulisy nagrań “Boobsmana”, w których część kobiet zgadzała się na występ w filmie. Także w 2021 r. w programie Hejt Park zapewniał: - Ze wszystkimi [kobietami z filmu] rozmawiałem i jest okej.

To też nieprawda. Sylwester Wardęga nie tylko nie miał zgody naszej rozmówczyni, ale przez kolejne 10 lat po publikacji filmu nie rozmawiał z nią. A ta, w 2014 r., miała przez to sporo komplikacji. “Pamiętam ten okropny wstyd, jak wszyscy mi to pokazywali, znajomi z dzieciństwa, odzywali się do mnie, widzieli u Wardęgi, ludzie z mojej mamy pracy” - wspominała 3 lata temu w liście opublikowanym w książce “Kuriozum. Z pamiętniczka królowych dram” autorstwa duetu Vogule Poland. 

Sprawa Sylwestra Wardęgi w nowym programie Kuby Wątora

Więcej na temat filmu sprzed lat i tego, jak Sylwester Wardęga lawirował między prawdą a kłamstwem, można zobaczyć w trzecim odcinku programu “Donosy” Kuby Wątora.