Wiadomosci.Goniec.pl > Świat > Król Karol III ma nowotwór. Pilny komunikat Pałacu Buckingham
Bartłomiej  Binaś
Bartłomiej Binaś 05.02.2024 19:40

Król Karol III ma nowotwór. Pilny komunikat Pałacu Buckingham

Król Karol
ADRIAN DENNIS/AFP/East News

Pałac Buckingham poinformował w wydanym właśnie oświadczeniu, że Król Wielkiej Brytanii Karol III choruje na raka. Nie poinformowano jednak, jakiego typu jest to nowotwór. Z oświadczenia wynika jednak, że monarcha rozpoczął "regularne leczenie".

Król Karol ma raka. Komunikat z Pałacu Buckingham

Jak podkreślił Pałac Buckingham w wydanym komunikacie, monarcha w ostatnich dniach badany był w związku z łagodnym powiększeniem prostaty. Jak się jednak okazuje, stwierdzono inny problem.

Podczas tej interwencji odnotowano inny problem, który został zdiagnozowany jako rodzaj nowotworu - czytamy.

W oświadczeniu poinformowano, że król Karol zostanie teraz poddany właściwemu leczeniu. Lekarze zalecili wstrzymanie wszelkich działań publicznych.

Król Karol III jest nieuleczalnie chory? Zabrał głos przed Bożym Narodzeniem

U króla Karola III zdiagnozowano nowotwór

Z komunikatu Pałacu Buckingham nie wynika jednoznacznie, z jakiego typu nowotworem zmaga się monarcha. Nie ujawniono także stopnia zaawansowania choroby. Król Karol rozpoczął leczenie, jednak będzie kontynuował prowadzenie spraw państwowych.

ZOBACZ: Trzęsienie ziemi na brytyjskim dworze. Wiadomo, kiedy Karol III odda koronę Williamowi

W komunikacie zapewniono, że Karol III jest wdzięczny lekarzom za ich interwencję, a także patrzy pozytywnie na rozpoczęte leczenie. 

Pozostaje dobrej myśli w kwestii swojego leczenia i ma nadzieję na powrót do pełnienia służby tak szybko, jak będzie to możliwe - przekazano.

Komunikat z Pałacu Buckingham. Król Karol choruje na raka

W oświadczeniu poinformowano, że Król Karol III zdecydował się na ujawnienie przykrej diagnozy, aby zapobiec wszelkim spekulacjom na temat jego stanu zdrowia. Monarcha liczy, że ludzie na całym świecie spojrzą innym okiem na chorujących na nowotwory.

Król Karol III ma dość. Postawił królowej Camilli ultimatum

Król Karol III jest synem królowej Elżbiety II. Po jej śmierci 8 września 2022 roku przejął władzę w Rodzinie Królewskiej. Został oficjalnie koronowany w maju 2023 roku.