Wiadomosci.Goniec.pl > Świat > Papież znów odwołał audiencję. Watykan wydał komunikat
Ada Rymaszewska
Ada Rymaszewska 24.02.2024 15:02

Papież znów odwołał audiencję. Watykan wydał komunikat

papież Franciszek
ANDREAS SOLARO/AFP/East News

Papież Franciszek ma kolejne kłopoty. Biuro prasowe Watykanu przekazało w sobotę (24 lutego) rano, że Biskup Rzymu zmuszony jest odwołać najbliższą audiencję. Wszystko przez lekki stan grypowy. Media zauważają, że to kolejny już raz w niedługim okresie, gdy 87-letni Franciszek podupada na zdrowiu.

Papież Franciszek znów odwołuje plany

Papież Franciszek ostatnio coraz rzadziej pokazuje się publicznie. Głowa Kościoła katolickiego dopiero co ogłosiła, że w ramach pięciodniowych rekolekcji wielkopostnych rezygnuje z codziennych obowiązków i oddaje się w pełni zadumie oraz modlitwie, a tymczasem z Watykanu napływają kolejne wieści o nieobecności następcy Benedykta XVI.

Przypomnijmy, że w tym tygodniu nie odbyła się m.in. środowa audiencja, gdyż Franciszek spędził minione dni w zupełnym odosobnieniu i do tego samego zachęcał swoich współpracowników. Teraz natomiast do rezygnacji z czekających na niego zadań hierarchę zmusiła choroba. Kolejna w niedługim wycinku czasu. Czy 87-latek da zatem radę pokierować Kościołem? Te pytanie zadaje sobie wierni na całym świecie. A co w ogóle się stało?

Joe Lindsley: Zapomnijcie o Nawalnym. To Ukraińcy są prawdziwymi dysydentami

Watykan poinformował, że papież jest chory

Watykan nie ujawnia wielu szczegółów i w krótkim komunikacie prasowym, jaki ukazał się w sobotę nad ranem, przekazuje, iż papież walczy z infekcją.

Papież Franciszek ma lekki stan grypowy i z tego powodu profilaktycznie odwołał audiencje przewidziane na sobotę - podała Stolica Apostolska.

Ci, którzy mieli nadzieję na spotkanie z Franciszkiem, muszą odłożyć więc swoje plany na później. Kalendarz papieża jest bardzo napięty, a dodatkowo mocno mieszają w nim kolejne kłopoty zdrowotne. Nie tak dawno temu przecież Biskup Rzymu zapadł na ostre zapalenie oskrzeli. Wówczas poddano go antybiotykoterapii, a on sam pojawił się na jednym ze spotkań z wiernymi tylko dzięki telebimowi.

Liczne problemy zdrowotne papieża Franciszka

Portal Interia wylicza ponadto, że niedługo minie rok, od kiedy Franciszek trafił do szpitala i to na pokładzie karetki pogotowia. Wszystko przez problemy z oddychaniem i sercem. Powodem złego samopoczucia, jak się okazało, była infekcja dróg oddechowych.

Z kolei jeszcze wcześniej, bo we wrześniu 2021 roku, papieżowi usunięto część jelita grubego. Poza tym, cierpi on na rwę kulszową i miewa problemy z kolanem, przez co porusza się zazwyczaj za pomocą wózka inwalidzkiego lub laski.

Postawili się Putinowi, teraz mówią: "jesteśmy gotowi bronić Polski!" Zobacz wywiad z ochotnikami walczącymi przeciwko Rosji:

Źródło: Interia

Tagi: Zdrowie