Wiadomosci.Goniec.pl > Polska > Tadeusz Rydzyk udzielił wywiadu. Mówił o pieniądzach od rządu
Agata Jaroszewska
Agata Jaroszewska 19.02.2024 21:59

Tadeusz Rydzyk udzielił wywiadu. Mówił o pieniądzach od rządu

Tadeusz Rydzyk
PAWEL SKRABA/AGENCJA SE/East News

Pieniądze wcale nie płynęły od rządu PiS wprost do Tadeusza Rydzyka? Najsłynniejszy polski zakonnik przekonuje w najnowszym wywiadzie, że nie jest prawdą narracja na temat jego lukratywnych kontaktów z rządem Zjednoczonej Prawicy. Twórca Radia Maryja wręcz skarży się, że dopiero od niedawna pobiera emeryturę.

Tadeusz Rydzyk udzielił wywiadu, poruszył tam temat pieniędzy od rządu PiS

Zmiana władzy w Polsce to dla wielu osób w kraju bolesne doświadczenie. Powodem były przede wszystkim ujawniane po kolei niepokojące schematy dotyczące rozdawnictwa publicznych pieniędzy i wydatków poszczególnych publicznych spółek, a nawet urzędów.

Niemniej niemal najgorętsze nazwisko w kontekście pieniędzy od rządu PiS pozostaje niezmienne. Tadeusz Rydzyk nie ukrywał swoich kontaktów z najważniejszymi osobami w partii Jarosława Kaczyńskiego. Oni również tego nie robili, wychwalając działalność redemptorysty, pojawiając się na ważnych wydarzeniach Radia Maryja i akceptując kolejne przelewy. Wszystko uległo jednak zmianie i zupełnie niespodziewanie Tadeusz Rydzyk postanowił zabrać głos w kontekście strumienia środków pieniężnych płynących do Torunia.

Polacy bojkotują olej. Producent wydał oświadczenie

Tadeusz Rydzyk zaprzecza, że dostawał od PiS "miliardy"

Ojciec Tadeusz Rydzyk udzielił wywiadu “Naszemu Dziennikowi”. Skupił się tam na Muzeum “Pamięć i Tożsamość” im. św. Jana Pawła II. Wszystko ze względu na deklarację ministra Bartłomieja Sienkiewicza, który wbrew obietnicom złożonym przez Przemysława Glińskiego wstrzymał wypłatę środków na budowę instytucji.

ZOBACZ: Tadeusz Rydzyk gorzko o Polakach. “Nie tylko ja tego doświadczam”

W wywiadzie po zadeklarowaniu, iż w stronę Tadeusza Rydzyka padają grady kłamstw i oszczerstw natychmiast pojawił się temat pieniędzy od rządu PiS. Zakonnik stojący za Radiem Maryja wyjaśnił, iż nie jest prawdą, to co pojawia się w przestrzeni publicznej w związku z finansowaniem jego działalności przez resort kultury.

- Z pogardą mówią: “Rydzykowi PiS dawało miliardy”. To nieprawda. PiS nic mi nie dało. Jestem księdzem redemptorystą, zakonnikiem, i nie mam żadnej pensji. Od niedawna pobieram emeryturę - powiedział o. Tadeusz Rydzyk w wywiadzie dla “Naszego Dziennika”. 

Tak wyglądały kulisy współpracy rządzi PiS i o. Rydzyka?

- Rząd Zjednoczonej Prawicy kładł nacisk na kulturę, nie znaczy to, że nie miałem zastrzeżeń do jego działań. Niestety, dużo środków szło na antykulturę, a przecież to są pieniądze z podatków katolików, których w Polsce jest większość. Pamiętam rozmowy z ministrem kultury i z innymi przedstawicielami rządu. Uzasadniałem, że takie muzeum jest bardzo potrzebne dla młodego pokolenia - dodawał w dalszej części wywodu Tadeusz Rydzyk.

ZOBACZ: Kobieta zadzwoniła po pomoc do Rydzyka. Niebywałe, co miała usłyszeć

Wstrzymanie pieniędzy na budowę muzeum w Toruniu to jeden z wielu rzekomych problemów Tadeusza Rydzyka. Wielokrotnie wzywał on już słuchaczy Radia Maryja i widzów TV Trwam do tego, by ofiarniej otworzyli swe portfele i chętniej przekazywali pieniądze, gdyż środki jakimi dysponują katolickie media nie są obfite.

Źródło: radio Maryja, nasz dziennik