Wiadomosci.Goniec.pl > Polityka > Nowe informacje ws. Zbigniewa Ziobry. "Stan się pogorszył"
Marcin Śliwa
Marcin Śliwa 11.05.2024 21:57

Nowe informacje ws. Zbigniewa Ziobry. "Stan się pogorszył"

Zbigniew Ziobro
fot. Piotr Molecki/East News

Nowe informacje o stanie zdrowia Zbigniewa Ziobry płyną z otoczenia jego partii. Głos w sprawie zabrała Beata Kempa, następnie jej słowa potwierdził Marcin Warchoł – u Zbigniewa Ziobry, który walczy z nowotworem przełyku, miały wystąpić komplikacje. Czeka go najprawdopodobniej kolejny zabieg.

”Potwierdzam, że stan się pogorszył”

Zbigniew Ziobro na początku grudnia wycofał się z życia publicznego. Zmaga się z nowotworem przełyku, pojawiały się też informacje o tym, że nie udało się uniknąć przerzutów do innych organów. Nowe informacje o stanie zdrowia lidera SP ujawniła europosłanka Beata Kempa. W rozmowie z ”Faktem” przyznała, że sytuacja nie jest dobra. 

Chcę powiedzieć jasno, że sytuacja nie jest najlepsza. Pan minister będzie musiał się prawdopodobnie poddać kolejnemu zabiegowi z powodu komplikacji, które nastąpiły - powiedziała w rozmowie z "Faktem" Beata Kempa

W dalszej kolejności wiadomość tę potwierdził inny polityk SP, Marcin Warchoł. 

Nie jestem lekarzem, ale potwierdzam, że stan się pogorszył – komentował polityk 

W związku ze stanem zdrowia, Zbigniew Ziobro nie weźmie udziału w nadchodzącej kampanii wyborczej do Parlamentu Europejskiego. 

Niepokojące doniesienia z granicy z Białorusią. Donald Tusk pojedzie na miejsce

Powrót do normalności prawie niemożliwy

Zaznaczając, że nie ma pełnej wiedzy na temat stanu zdrowia polityka, nieco światła na to co dolega Zbigniewowi Ziobrze, rzucił w rozmowie z ”Wirtualną Polską” onkolog i hematolog – prof. Cezary Szczylik.

Ten typ nowotworu jest bardzo trudny do leczenia. Nie mamy w tej chwili w zasadzie żadnej metody, która poza leczeniem radykalnym, czyli pierwotnym usunięciem wczesnej postaci nowotworu, daje możliwość wyleczenia – stwierdził prof. Cezary Szczylik, profesor nauk medycznych specjalizujący się w onkologii i hematologii

Profesor zwraca uwagę, że typ nowotworu, z którym walczy polityk, jest średnio wrażliwy na chemioterapię. Do tego część leczenia miała miejsce poza Polską, Zbigniew Ziobro przeszedł bowiem operację w Belgii. Zdaniem profesora, polityk raczej nie wróci do dawnych aktywności. 

Myślę, że trzeba by było niesłychanego hartu ducha i bardzo silnej woli, żeby mówić o powrocie do normalności - dodaje prof. Szczylik w rozmowie z WP

Jaki u steru

O swoim stanie zdrowia Ziobro dowiedział się 13 listopada ubiegłego roku. Od tego czasu zdarza mu się dzielić informacjami o swoim stanie w mediach społecznościowych.

Podczas nieobecności lidera, pracami Suwerennej Polski kieruje partyjne prezydium pod przewodnictwem Patryka Jakiego.

 

Źródło: wp.pl