Wiadomosci.Goniec.pl > Polityka > Jaki o chorobie Zbigniewa Ziobry. "Zdarzają się cuda"
Bartłomiej  Binaś
Bartłomiej Binaś 09.02.2024 15:08

Jaki o chorobie Zbigniewa Ziobry. "Zdarzają się cuda"

Zbigniew Ziobro
Wojciech Olkusnik/East News

Opinią publiczną kilka tygodni temu wstrząsnęły informacje o niepokojącym stanie zdrowia Zbigniewa Ziobry. Lider Suwerennej Polski zmaga się z poważnym nowotworem. W najnowszej rozmowie w "Super Expressie" Patryk Jaki zasugerował nawet, że wyzdrowienie Ziobry będzie można traktować w kategoriach cudu.

Zbigniew Ziobro zmaga się z nowotworem

Początkowe informacje o złym stanie zdrowia Zbigniewa Ziobry były bardzo zdawkowe i nieoficjalne. Lidera Suwerennej Polski zabrakło w Sejmie podczas exposé premiera Mateusza Morawieckiego. Wówczas rozpoczęły się spekulacje. Krótko potem współpracownicy Ziobry oficjalnie potwierdzili dramatyczne doniesienia.

Były minister sprawiedliwości ma zdiagnozowanego raka przełyku. Choroba została wykryta w zaawansowanym stadium, co znacznie pogarsza rokowania. Wiadomo, że Zbigniew Ziobro nie wróci do polityki w najbliższym czasie. W ostatnich dniach w programie "Raport Gońca" Dariusz Joński zdradził, że Ziobro zostanie mimo wszystko zaproszony przed komisję śledczą.

Do pana Ziobry zostanie wysłane zaproszeni na komisję, w formie świadka, wezwanie, mówiąc wprost. Jeśli wyśle nam zwolnienie lekarskie, nie pozostawia nam innej możliwości, jak po prostu poproszenie biegłego i sprawdzenie jego stanu zdrowia - powiedział Joński.

Awantura w Sejmie. Marszałek Hołownia musiał interweniować

Patryk Jaki o chorobie Zbigniewa Ziobry

Kierownictwo w Suwerennej Polsce na czas nieobecności w polityce Zbigniewa Ziobry przejął europoseł Patryk Jaki. W niedawnej rozmowie z "Super Expressem" przekazał nowe informacje o stanie zdrowia lidera Suwerennej Polski. Jaki przyznał, że wyzdrowienie przy tej odmianie raka można traktować w kategoriach cudu. 

ZOBACZ: Awantura w Sejmie. Marszałek Hołownia musiał interweniować

Trzymamy za niego kciuki. Zbigniew Ziobro jest teraz po drugiej chemioterapii, ale potem czeka go operacja - przekazał Jaki.

"Zdarzają się również takie cuda"

Patryk Jaki podkreślił, że rokowania są ciężkie ze względu na rodzaj nowotworu, z jakim zmaga się Zbigniew Ziobro.

Ja go znam i wiem, że on jest wyjątkowo twardy, natomiast rokowania są ciężkie, dlatego że ten typ nowotworu generalnie jest trudny i często kończy się śmiercią. W związku z tym nie jest łatwo, ale zdarzają się również takie cuda. I pozytywny rozwój takich sytuacji - przyznał.

ZOBACZ: Mocne słowa Jarosława Kaczyńskiego. “Można spodziewać się wszystkiego”

Podkreślił, że w Suwerennej Polsce zawsze jest miejsce dla Ziobry i wszyscy na niego bardzo mocno czekają. 

Wiem, że uda mu się z tego wyjść - przyznał Jaki.

 

Źródło: Goniec.pl/Super Express