Wiadomosci.Goniec.pl > Polityka > Zbigniew Ziobro zamieścił wpis. Potwierdził druzgocące doniesienia
Ada Rymaszewska
Ada Rymaszewska 12.03.2024 08:10

Zbigniew Ziobro zamieścił wpis. Potwierdził druzgocące doniesienia

Zbigniew Ziobro
Fot. East News/Pawel Wodzynski

Zbigniew Ziobro po raz kolejny w ostatnich dniach zabrał głos za pośrednictwem mediów społecznościowych. We wtorek (12 marca) rano na portalu X ukazał się najnowszy wpis polityka. Lider Suwerennej Polski potwierdził w nim, że cierpi na nowotwór złośliwy przełyku i poinformował, że przeszedł poważną operację. - Mój stan zdrowia pozwala jedynie na taką drogę komunikacji z Państwem — napisał.

Zbigniew Ziobro walczy ze śmiertelną chorobą

Pod koniec 2023 r. Zbigniew Ziobro całkowicie wycofał się z polityki, by skupić się na kwestiach związanych ze swoim zdrowiem. Lider Suwerennej Polski nie mówił wówczas o szczegółowych powodach swojej decyzji, ale media dość szybko zaczęły informować, iż były minister sprawiedliwości może cierpieć na nowotwór złośliwy.

Doniesienia o poważnym stanie polityka podsycały dodatkowo szczątkowe komunikaty przekazywane przez jego współpracowników, w tym m.in. byłego wiceszefa MS Michała Wójcika i europosłankę Beatę Kempę. Ta wspominała ostatnio w kontekście walki Ziobry o “oceanie cierpienia”, zaś Patryk Jaki, który przejął stery w partii, wyjawił, że “rokowania są słabe”.

W końcu milczenie przerwał i sam zainteresowany, publikując na portalu X (dawniej Twitter) przepełniony żalem wpis. Dotyczył on jednak nie jego osobiście, a informacji o śmierci prof. Elżbiety Starosławskiej. Teraz nareszcie przywódca SP odniósł się do swoich perypetii, ale nie uspokoił obaw wielu osób. Jego najnowszy post również pełen jest emocji.

25. rocznica przystąpienia Polski do NATO. Orędzie Andrzeja Dudy

Lider Suwerennej Polski potwierdził druzgocącą diagnozę

Najnowszy wpis Zbigniewa Ziobry ukazał się w sieci we wtorek (12 marca) z samego rana. Polityk podziękował w nim wszystkim, którzy go wspierają i potwierdził medialne spekulacje dotyczące swojej diagnozy. Poinformował także, że przeszedł ciężką operację.

Z całego serca dziękuję wszystkim za modlitwy i życzenia powrotu do zdrowia. Daliście mi siłę do walki ze śmiertelną chorobą nowotworu złośliwego przełyku z przerzutami do części żołądka. Po wielu miesiącach wyczerpującego leczenia onkologicznego przeszedłem skomplikowaną 8-godzinną operację - rozpoczął.

Zbigniew Ziobro już po operacji

Na szczęście, jak czytamy w dalszej części postu, zabieg usunięcia większości przełyku i części żołądka przebiegł pomyślnie. Jest to jednak dopiero początek walki o powrót do zdrowia. Ziobro przekazał, że przed nim wciąż długa droga do odzyskania pełni sił.

Trwa walka z bólem - dostaję bardzo silne leki przeciwbólowe, mam jeszcze duże trudności z oddychaniem i mówieniem, chwilowo zanika mi głos i dostaję silnej chrypki. Dlatego mój stan zdrowia pozwala jedynie na taką drogę komunikacji z Państwem. Wszystkim życzę zdrowia i jeszcze raz gorąco dziękuję za wsparcie! - napisał.

Źródło: X