Wiadomosci.Goniec.pl > Polityka > Choroba Zbigniewa Ziobry. Padła zapowiedź kroków prawnych
Laura Młodochowska
Laura Młodochowska 26.02.2024 14:01

Choroba Zbigniewa Ziobry. Padła zapowiedź kroków prawnych

zbigniew ziobro
ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Zbigniew Ziobro w grudniu odsunął się od polityki, choruje na nowotwór. Niektórzy zdają się jednak nie dowierzać tym zapewnieniom. Europoseł Patryk Jaki zapowiada podjęcie kroków prawnych wobec osób, które sugerują, że Zbigniew Ziobro zmyślił swoją chorobę. „Zapłacą za to poprzez pozwy cywilne” – mówił.

Choroba Zbigniewa Ziobry

Lider Suwerennej Polski od 11 grudnia ubiegłego roku nie pojawia się w Sejmie. Nie udziela się w polityce, wszystko przez jego poważny stan zdrowia. Zbigniew Ziobro zmaga się z  chorobą nowotworową. Rak przełyku ma być u niego rozwinięty w zaawansowanym stopniu, doszło do przerzutów. Obowiązki szefa partii przejął europoseł Patryk Jaki. Pozostali politycy Suwerennej Polski regularnie przekazują informacje o stanie zdrowia Ziobry. Polityk miał przejść już trzy dawki chemioterapii i czeka na operację.

ZOBACZ TAKŻE: Tak rozpoczął się pogrzeb Tomasza Komendy. Wystarczyło kilka słów

Koniec abonamentu RTV. Każdy Polak zapłaci 432 zł rocznie?

Zbigniew Ziobro choruje na nowotwór

Niektórych jednak nie przekonują zapewnienia o ciężkiej chorobie Zbigniewa Ziobry. Wśród polityków koalicji rządzącej pojawiają się spekulację, czy Ziobro nie próbuje tym sposobem uniknąć odpowiedzialności. Były minister ma stawić się przed komisją śledczą ds. afery podsłuchowej z wykorzystaniem Pegasusa.

Dziennikarka Eliza Michalik skomentowała sytuację w mocnych słowach. W filmie opublikowanym w mediach społecznościowych zaznaczyła, że jeśli się myli i Ziobro umrze, wtedy przeprosi za swoje słowa.

Ziobro jest tchórzem, tak uważam. On nie chce odpowiedzieć za to, co zrobił. On nie chce ponieść odpowiedzialności za to, co zrobił, i zrobi wszystko, żeby tego uniknąć. I właśnie to robi. Tym jest moim zdaniem ta zupełnie strategiczna choroba – powiedziała.

ZOBACZ TAKŻE: Pogrzeb Tomasza Komendy. Zdradziła o czym myślał podczas leczenia

Choroba Zbigniewa Ziobry. Patryk Jaki zapowiada kroki prawne

Do tych zarzutów odniósł się aktualny lider Suwerennej Polski, Patryk Jaki. W rozmowie z Radiem Zet przekazał, że Ziobro „walczy, jest twardy, ale sytuacja jest ciężka”. Podkreślił, że były minister sprawiedliwości przedstawia dokumenty lekarskie i zrobi to samo, kiedy wezwie go sejmowa komisja śledcza. Powiedział, że osoby sugerujące, jakoby Ziobro miał kłamać na temat swojego stanu zdrowia, spotkają się z pozwami cywilnymi.

Ale same takie sugestie pokazują, że nie chodzi o prawdę tylko o zemstę. Osoby, które w ten sposób postępują, zapłacą za to poprzez pozwy cywilne. Wytaczał będzie sam pan minister, jak już będzie do tego zdolny – powiedział Jaki.

 

Źródło: Radio ZET.