Wiadomosci.Goniec.pl > Polityka > Dramatyczne informacje o stanie zdrowia Zbigniewa Ziobry. ”Dusi się”
Laura Młodochowska
Laura Młodochowska 17.06.2024 10:36

Dramatyczne informacje o stanie zdrowia Zbigniewa Ziobry. ”Dusi się”

Zbigniew Ziobro
Fot. East News/Pawel Wodzynski

Nowe informacje o stanie zdrowia Zbigniewa Ziobry. Pod koniec ubiegłego roku u szefa Suwerennej Polski wykryto raka przełyku. Przeszedł operację, po której miały wystąpić powikłania. Teraz Jacek Ozdoba przekazał kolejne, niepokojące wieści. ”Bardzo schudł” – przyznał polityk.

Choroba Zbigniewa Ziobry

W listopadzie 2023 roku Zbigniew Ziobro wycofał się z polityki i rozpoczął walkę o swoje zdrowie w związku ze zdiagnozowaniem u niego zaawansowanego raka przełyku. Doszło także do przerzutów, w wyniku których konieczna była radykalna terapia najpierw w kraju, a następnie za granicą. Okazuje się, że wciąż nie widać u niego poprawy.

Trzy siostry i jeden diler? Prokuratura bada sprawę narkotyków w klubie sopockiej radnej

Niepokojące wieści o stanie zdrowia Zbigniewa Ziobry

Zbigniew Ziobro poinformował, że ma już za sobą ”wyczerpującą radioterapię, chemioterapię i immunoterapię”, a także ”skomplikowaną operację obejmującą klatkę piersiową, jamę brzuszną i szyję”. O jego aktualnym samopoczuciu opowiedział Jacek Ozdoba z Suwerennej Polski. Polityk został zapytany na antenie TVP Info o to, czy Ziobro stawi się przed sejmową komisją śledczą ds. Pegasusa. Odpowiedział, że zrobi to, jeśli pozwoli mu na to zdrowie. Na chwilę obecną ma on jednak problemy z dłuższymi wypowiedziami.

ZOBACZ: TYLKO U NAS: Kobieta skatowana przez Kaźmierską przerywa milczenie: Gdy zobaczyłam ją w telewizji, ataki paniki wróciły. Od tamtej pory boję się włączać telewizor

”On się dusi jak mówi”

Jacek Ozdoba wyjaśnił, że w wyniku wycięcia fragmentu krtani, a także innych dolegliwości, Zbigniew Ziobro nie może sobie pozwolić na dłuższą wypowiedź.

On się dusi jak mówi. Jak widziałem pana ministra jakiś czas temu to bardzo schudł. Widać, że jest w bardzo zaawansowanym stanie choroby – powiedział.