Wiadomosci.Goniec.pl > Polityka > Nowe informacje o stanie zdrowia Zbigniewa Ziobry. "Przeszedł kolejną operację"
Agata Jaroszewska
Agata Jaroszewska 14.06.2024 22:09

Nowe informacje o stanie zdrowia Zbigniewa Ziobry. "Przeszedł kolejną operację"

Zbigniew Ziobro
Fot. East News/Pawel Wodzynski

W jakim stanie jest Zbigniew Ziobro? Były minister sprawiedliwości został wezwany przed oblicze komisji ds. Pegasusa. Michał Woś podczas wizyty na antenie TVP Info zdradził, jak czuje się polityk Suwerennej Polski. Wszystko wskazuje na to, że ponownie nie usłyszmy wyjaśnień Zbigniewa Ziobry na temat wykorzystywania szpiegowskiego oprogramowania wobec polityków opozycji.

Zbigniew Ziobro ma zostać przesłuchany 1 lipca

Stan zdrowia Zbigniewa Ziobry niczym bumerang wraca do centrum zainteresowania wraz ze zbliżającymi się datami planowanych przesłuchań polityka Zjednoczonej Prawicy. Wszystko wskazuje na to, że były minister sprawiedliwości nie pojawi się przed komisją ds. Pegasusa 1 lipca.

ZOBACZ TAKŻE: Joński o propagandowym filmie TVP o Tusku: mam nadzieję, że Kurski odpowie za fabrykę hejtu i szczujni

Jeżeli Zbigniew Ziobro jest chory, to tak jak każdy świadek będzie musiał przedłożyć stosowne dokumenty poświadczające, że nie będzie mógł się stawić i komisja będzie podejmowała stosowne kroki, żeby weryfikować stan ministra Ziobry - mówił Paweł Śliz reprezentujący PSL i Trzeci Drogę.

Michał Adamczyk wycofał akt oskarżenia przeciwko autorowi artykułu o mrocznej przeszłości gwiazdora TVP

Nowe informacje na temat stanu zdrowia Zbigniewa Ziobry

W jakim stanie jest Zbigniew Ziobro? Nowych informacji na ten temat dostarczył Michał Woś. Polityk i bliski współpracownik byłego szefa Ministerstwa Sprawiedliwości poruszył ten temat podczas wizyty w studio TVP Info.

Wiem, że przeszedł kolejną operację. Jest bardzo osłabiony. […] Zadzwoniłem do niego już po tej operacji, czysto prywatnie zapytałem o stan jego zdrowia. Nie wiem, jaki jest plan leczenia, to już są decyzję pana ministra Ziobry - powiedział Michał Woś na antenie Telewizji Polskiej.

Zaskakujące słowa Michała Wosia

Michał Woś podkreślił jedną kwestię dotyczącą przesłuchania Zbigniewa Ziobry. Zgodnie z oficjalną linią narracji lider Suwerennej Polski wcale nie unika złożenia wyjaśnień w związku z wykorzystywaniem oprogramowania szpiegowskiego Pegasus.

ZOBACZ TAKŻE: Prezes PZPN o aferze premiowej: Nie zrzucajmy winy na piłkarzy. Przyjechał premier, więc musieli się z nim spotkać

Chce przyjść (Zbigniew Ziobro - przyp. red.) na tę komisję i powiedzieć publicznie, że operacja Pegasus to była operacja przygotowana przez ówczesną opozycję, a dzisiaj rządzących, by wmówić, że wszyscy są inwigilowani - mówił w TVP Info Michał Woś.