Wiadomosci.Goniec.pl > Polityka > Nowe informacje o stanie zdrowia Zbigniewa Ziobry. ”Są komplikacje”
Laura Młodochowska
Laura Młodochowska 17.05.2024 21:16

Nowe informacje o stanie zdrowia Zbigniewa Ziobry. ”Są komplikacje”

Zbigniew Ziobro
Fot. East News/ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Pojawiły się nowe informacje o stanie zdrowia Zbigniewa Ziobry. Były minister sprawiedliwości zmaga się z nowotworem, a kilka miesięcy temu poddał się operacji w Brukseli. Polityk Suwerennej Polski Michał Wójcik właśnie przekazał, że doszło po niej do komplikacji.

Najnowsze informacje o stanie zdrowia Zbigniewa Ziobry

Michał Wójcik poinformował na antenie Polsat News o tym, że stan zdrowia Zbigniewa Ziobro ”bardzo się pogorszył”. Po ostatniej operacji byłego ministra sprawiedliwości doszło do komplikacji. Poseł dodał, że w ostatnim czasie chorujący na nowotwór Ziobro ”bardzo stracił na wadzę”.

Tragedia na posiedzeniu zarządu Orlenu. Nie żyje dyrektor spółki

Zbigniew Ziobro będzie musiał przejść kolejną operację

Poseł Suwerennej Polski wskazał, że u Zbigniewa Ziobry stwierdzono przerzuty.

Nie chcę dzielić się wszystkimi informacjami. Mogę tylko powiedzieć, że po operacji ratującej życia pana ministra, były przerzuty i że w ostatnim czasie ten stan się bardzo pogorszył. Podjęto decyzję, żeby kolejną operację przeprowadzić – powiedział Michał Wójcik.

Dodał, że mimo pogorszenia stanu zdrowia Zbigniew Ziobro pozostaje ”w dobrej psychicznej kondycji”.

Modlimy się, trzymamy za niego (kciuki - red.) – mówił poseł.

ZOBACZ TAKŻE: Śledztwo Gońca: Jak gwiazda Polsatu kazała zgwałcić Marysię. Mroczne tajemnice Królowej Życia [ODCINEK PIERWSZY]

Choroba Zbigniewa Ziobry

Szef Suwerennej Polski zaprzestał uczestniczenia w życiu politycznym w grudniu ubiegłego roku w związku ze zdiagnozowaniem u niego nowotworu przełyku, który przerzutami miał objąć także inne organy. Zbigniew Ziobro wystąpił w mediach dopiero w marcu, kiedy w jego domach dokonywano prokuratorskich przeszukiwań w ramach sprawy dot. nieprawidłowości w funkcjonowaniu Funduszu Sprawiedliwości.

W ciągu miesiąca schudłem 10 kilogramów, pojawiły się bardzo mocne bóle w okolicy mostka za plecami i towarzyszył mi coraz większy problem z głosem, który od lat był dla mnie problemem – powiedział wówczas na antenie Polsat News. 

Funkcję prezesa Suwerennej Polski na czas nieokreślony przejął europoseł Patryk Jaki.

ZOBACZ WIDEO: To MUSI zrobić Polska. "Kompletna destabilizacja" Dr Bartosiak ostro o przyszłości świata ‼️

Źródło: Polsat News