Wiadomosci.Goniec.pl > Polityka > Przemysław Czarnek nie wytrzymał. Nagle przerwał wywiad i wyszedł ze studia
Laura Młodochowska
Laura Młodochowska 08.07.2024 20:06

Przemysław Czarnek nie wytrzymał. Nagle przerwał wywiad i wyszedł ze studia

Przemysław Czarnek
Fot. Goniec.pl

Przemysław Czarnek udzielił krótkiego wywiadu dziennikarzowi Gońca Wojciechowi Mulikowi. Krótkiego, bo poseł PiS po kilku minutach przerwał rozmowę i wyszedł ze studia. Wszystko wskazuje na to, że nie spodobało mu się jedno z pytań – co zdenerwowało byłego ministra edukacji?

Przemysław Czarnek w wywiadzie dla Gońca

W poniedziałek, 8 lipca, Przemysław Czarnek zjawił się w studiu Gońca, gdzie został zapytany o zdanie na temat ustawy o związkach partnerskich. Były minister edukacji w rządzie PiS przekonywał w rozmowie z Wojciechem Mulikiem, że jej wprowadzenie nie jest dobrym pomysłem. Niedługo później polityk nagle wyszedł ze studia.

Wybory we Francji. Znamy oficjalne wyniki pierwszej tury

Czarnek o związkach partnerskich, nagle wyszedł ze studia

To jest próba wyparcia z systemu prawnego małżeństwa i próba obejścia Konstytucji, która wyraźnie stanowi w art. 18, że tylko małżeństwo jest pod ochroną prawną i opieką Rzeczpospolitej Polskiej – mówił Przemysław Czarnek.

Na pytanie dziennikarza Gońca o to, czy nie wiąże się to z wykluczeniem innych, podczas gdy art. 32 Konstytucji RP mówi o tym, że żadna osoba w Polsce nie powinna być dyskryminowana, odparł:

A w jaki sposób się dyskryminuje ludzi, którzy żyją w trójkę w jednym mieszkaniu? Związki partnerskie są w Polsce absolutnie legalne.

ZOBACZ: Wybory parlamentarne we Francji. Znamy wyniki exit poll

Czarnek nie wytrzymał, przerwał wywiad z dziennikarzem Gońca. "Pan chce mnie obrażać"

Były minister edukacji twierdził ”że nikomu nie zabrania tak żyć”, ale nie zgadza się na związki partnerskie i wychowywanie w nich dzieci. Gdy Wojciech Mulik przytoczył w rozmowie badania na temat nieszkodliwości wychowywania dzieci przez pary jednopłciowe, Przemysław Czarnek zaczął je kwestionować. Chwilę później atmosfera w studiu sięgnęła zenitu, a polityk podziękował za rozmowę.

Bardzo panu dziękuję za rozmowę, jeśli pan chce mnie obrażać dalej to ja się nie pozwolę obrażać dalej. (…) Pan z uporem maniaka chce mnie obrażać – powiedział, po czym wyszedł ze studia.

Całość do zobaczenia na kanale YouTube Gońca: