Wiadomosci.Goniec.pl > Świat > Tragiczny finał poszukiwań 29-letniego Polaka. Ciało leżało na bagnach
Agata Jaroszewska
Agata Jaroszewska 08.03.2024 09:03

Tragiczny finał poszukiwań 29-letniego Polaka. Ciało leżało na bagnach

policja, radiowóz
fot. Pixabay.com/diegoparra

Tragiczne doniesienia z Austrii. Służby znalazły ciało 29-letniego Polaka. Mężczyzna był wcześniej poszukiwany, mimo iż nie przebywał w kraju zbyt długo. Co wiadomo na temat śmierci 29-latka?

Austria: tragiczny finał poszukiwań 29-letniego Polaka

W Austrii trwały poszukiwania Polaka. Mężczyzna zniknął bez śladu i nikt nie był w stanie powiedzieć, gdzie się znajduje. Okolicznością, która postawiła na nogi wszystkich funkcjonariuszy był fakt, iż mężczyzna zmagał się z chorobą.

Austriackie służby przekazały, że poszukiwania 29-letniego obywatela Polski zostały zakończone. Niestety okazało się, że mężczyzna nie żyje i nie ma szans na to, aby go uratować.

Kwaśniewski ostrzega Polaków. "Dramatyczny moment"

Ciało mężczyzny znalazł wolontariusz biorący udział w poszukiwaniach

Poszukiwania Polaka w Austrii zostały zakończone po ujawnieniu jego zwłok. Lokalne media podają, że ciało 29-latka zostało znalezione w środę (06.03) w godzinach popołudniowych. Jeden z wolontariuszy biorących udział w działaniach poszukiwawczych natknął się na zwłoki Polaka nieopodal kwater pracowniczych, gdzie ten mieszkał z rodziną.

ZOBACZ: Wiele ofiar nie zgłasza gwałtu. Boją się, że nikt im nie uwierzy [WYWIAD]

Wolontariusz ujawnił ciało na bagnach w gęstych zaroślach. Austriacka policja przedstawiła wstępny scenariusz tego, jak doszło do tragedii. Kluczowa okazała się najprawdopodobniej choroba 29-latka.

29-letni Polak najprawdopodobniej się zgubił

Zaginiony Polak zmagał się z chorobą, która utrudniała orientację. Policja wskazuje, iż połączenie tego z faktem, że mężczyzna nie znał dobrze terenu, gdzie od niedawna mieszkał, doprowadziło do tragedii. 29-latek zgubił się i nie był w stanie znaleźć drogi powrotnej do pobliskich kwater pracowniczych.

ZOBACZ: Papież Franciszek trafił do szpitala. Wierni są zaniepokojeni

Na ten moment nic nie wskazuje na to, by Polak został potrącony przez pociąg. Austriackie służby prowadzą jednak śledztwo, aby wyjaśnić dokładne okoliczności śmierci 29-latka. Kluczowe będą wyniki sekcji zwłok.

Źródło: “Kronen Zeitung”, interia